Jump to content
Masatenisi.org Forum

Butterfly Boll Forte / Andro Core Cell

Recommended Posts

Andro Super Core Cell OFF-

Butterfly Boll Forte

Evet, sizce hangisi daha iyi bir tahtadır? Boll Forte 65 ytl, Andro Cell 69 ytl. Arada pek fiyat farkı yok. İkisi de atak sayılır.

Ama bana sorarsanız butterfly ın markası satıyor. Adamlar markalarının arkasına sığınıp basıyorlar fiyatı... Mesela boll forte ile spirit arasında ki tek büyük fark, oyun tarzıdır. Ama aradaki fiyat farkına bir forte daha alabilirsiniz. Niye? Timo Boll kullanmış ya bu tahtayı... Ondan almak lazım. O kullanmışsa eder bu kadar para. Deyip alıyoruz. Neyse, bu bir örnek. Ben Andro yu almayı düşünüyorum. Sizin yorumlarınız nelerdir?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

boll forte ile boll spirit arasındaki fark oyun tarzı değildir. İkisi de Ofansif tahtalar olmakla birlikte, spirit arylate carbon yani kompozit içerikli bir tahta. "sweet spot" u daha büyük, esnemesi daha az, daha hızlı, daha titreşimsiz bir tahtayken boll forte daha kendi halinde tamamen ağaç, 5 kat ortalama bir tahta.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Boll Forte'yi uzun süre kullandım. Pasif oyunu olanlar için uygun değil. Bloklarda zorlanabilirisiniz. Sürekli atak arayan topu spinli karşı tarfa geçirmek isteyenler için çok iyi bir seçim. Orta yumuşak veya yumuşak süngerde bence harika sonuç veriyor. Tabi kontrol edebilen için daha güzel sonuçlar verebiliyor. Çin lastikleri ile verim elde edemeim ama solüsyon etkili yumuşak lastikleri ile kolaylıkla spin ve kontrol yapılabilir. Çabuk tepki veriyor. O yüzden şutunuzu direk karşı tarafa yönlendirmeniz lazım.

Corecell ise daha pasif oynamaya uygun, kontrolü fazla bir tahta. Bloklar ve spinleri istediğiniz kolaylıkla atabilirsunuz. Tabi bu topun yavaş seyir etmesiyle mümkün. Çok atmayan bir tahta. Yine yumuşak lastiklerle daha iyi sonuç verir.

Timo Boll spirit ise kontrol ve iyi ofansı bir arada bulunduran yine direk topa vurmayı isteyen bir tahta. Bryce ve sriver ile topu katapultlamanız mümkün. Çok nefis sonuçlar veriyor. Gücünüzü topa daha iyi transfer etmeniz mümkün. Böylece spinli ve patlama derecesine gelen hücumlar mümkün oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

boll forte ile spiriti kıyas yapman çok alakasız birşey, boll forte uyduruk bir çin tahtası, sadece wood içeriyor, elime alıp kullandığımda hayal kırıklığı yaratan ender tahtalardandır, spirit başlı başına profesyonel ellerde harikalar yaratan bir japon silahıdır, arylate/carbon içerir, hem hızlı hem de kontrollü bir tahtadır, üzerine hangi lastiği yapıştırırsan yapıştır kendini bulursun, işçilik mükemmeldir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Andro super core cell off- tahtayı 6 ay kadar kullandım.Gayet kontrollü masaya yakın oyunda iyi olan bir tahta.Hız konusunda da max.sriver fx lastiklerle yeterli hıza ulaşabiliyordum.Ayrıca tahtanın blok kabiliyetide yüksek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Andro super core cell off- tahtayı 6 ay kadar kullandım.Gayet kontrollü masaya yakın oyunda iyi olan bir tahta.Hız konusunda da max.sriver fx lastiklerle yeterli hıza ulaşabiliyordum.Ayrıca tahtanın blok kabiliyetide yüksek.

şimdiki tahtanla hızını karşılaştırırmısın...senin tahtanı bildiğimden karşılaştırmak istiyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 50 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..