Jump to content
Masatenisi.org Forum

Son Kez Tavsiye :)

exhornet

Recommended Posts

Arkadaşlar, buna benzer birçok mesajım var ama son olarak soracağım birkaç soru var. Bunlara da cevap verirseniz çok minnettar kalırım.

Kararım ya 729 serisinden almak oldu. Higheri alanlar fast-spin de bf için öneriyorlar. Ama forumda baktığımda birçok kişi imzazında fh de kullanıyor. bh için daha çok focus kullanılması tavsiye ediliyor. Ben fh ye geo tacky düşünüyordum. Birde sök tak yap, verimi artar deniyor. Bu nasıl olcak? Yapıştırıcaz, sökecez, temizleyip bide yapıştırıcı sürcez bida mı yağıştırcaz hiç bilmiyorum. Klasikle su bazlı arasındaki farkı, ve bu lastiklerin hangisi olduğunu da bilmiyorum. Sizden bu konularda yardım istiyorum. Beniim gibi bir acemiye yardım edeceklere çok minnettar kalırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşım sen boşver milleti, higher'ı ister fh ister bh'e yapıştır farketmez, hem sök tak yapıp ne yapacaksın, sen tahtana yapıştır lastiklerini, güzel güzel sporunu yapmaya bak, gerisi yalan, ilerde eksiklik hissedersen ya tahtanı ya da lastiklerini değiştirirsin olur biter, kafanı karıştırmaya gerek yok,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, buna benzer birçok mesajım var ama son olarak soracağım birkaç soru var. Bunlara da cevap verirsen çok minnettar kalırım.

Kararım ya 729 serisinden almak oldu. Higheri alanlar fast-spin de bf için öneriyorlar. Ama forumda baktığımda birçok kişi imzazında fh de kullanıyor. bh için daha çok focus kullanılması tavsiye ediliyor. Ben fh ye geo tacky düşünüyordum. Birde sök tak yap, verimi artar deniyor. Bu nasıl olcak? Yapıştırıcaz, sökecez, temizleyip bide yapıştırıcı sürcez bida mı yağıştırcaz hiç bilmiyorum. Klasikle su bazlı arasındaki farkı, ve bu lastiklerin hangisi olduğunu da bilmiyorum. Sizden bu konularda yardım istiyorum. Beniim gibi bir acemiye yardım edeceklere çok minnettar kalırım.

Fh e geospin tacky 2.2, bh e focus3 2.2 mm iyi bir seçim. Yanınada andro performance 400 ml tavsiye ederim, fiyat olarak uygun. Siparişinde tahta varsa onlar yapıştırıp yolluyor. Bir süre oynadıktan sonra lastikleri sök, bir kat yapıştırıcı sür ve birkaç dk bekle, kuruyunca bir kat daha sür. Sünger yumuşayınca lastik bir miktar toplanıyor, bunu anlarsın. Yapıştırıcıyı 2 kez yada 3-4 kez sürebilirsin. Bir kat yapıştırıcı da tahtaya sürersin. Takriben 5-6 dk bekledikten sonra yapıştır. Sonra lastiğin üzerine bir ağırlık koyup birkaç saat bekle ki uçlardan ayrılma olmasın. Yapıştırma işleminde lastiği fazla gerdirme. Bu işlemi belirli aralıklarla 3-5 kez yaptığın zaman lastik kıvamına gelir, oyunu daha keyif verir. Su bazlı lastikler daha önce forumda açıklandı, biraz karıştırıp bulabilirsin. Almayı düşündüğün çin lastikleri klasik lastiklerdir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

,

teşekkür ederim ararat kardeş. Acaba 2.2 yerine 2.0 seçsem olmaz mı? Yeni başlayanlara ince lastik öneriyorlar? Kalının nasıl bir avantajı var?

Focus3 ün 2,0 mm si yok, olsa bende tavsiye ederdim. Geospin tacky nin 2,0 mm si var. İstersen geopsin tacky yi 2 mm, focus3 ü 2,2 mm alabilirsin yada herikisinide 2,2 mm. Seçim sana kalmış. Eğer ağır ve kalın lastiklerle oynamışsan daha önce ve fazla sıkıntı çekmediysen sorun yok. Eğer sorun yaşayacaksan o zaman gerçekten 2 mm almalısın. Bu durumda fh e 2 mm geospin tacky, bh e fx super soft 2 mm memnun kalacağın bir alternatif olur. Ama Türkiyede istediğin modelin istediğin kalınlıktaki lastiğini bulabilirsen. Bulabileceksen ikinci tavsiyemi 1. tercih olarak öneririm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence alırken orta sertlikte bir sünger alın solüsyonla falan uğraşmayın. Çift taraf higher ııı çok iyi olur bence. Higher ııı çok sevdiğim bir lastik hızı spini kontolü tam yerinde bana göre.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 51 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..