Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sriver G3 Fx Yorumum

Recommended Posts

Arkadaşlar,

Bu lastiği deneme şansım oldu. Öncelikle şunu net olarak söylemek isterim. Sriver Fx e hızlandırılmış solüsyon sürerek oynamayı sevenler bu lastiği rahatlıkla alabilirler. Yıllardır Sriver FX le oynayan biri olarak tavsiye ederim. Bu lastiği denemeden önce şüphelerim vardı. Butterfly bizi hayal kırıklığına uğratmamış. Lastik sünger kalınlığı maksimum 2.1 olarak var. Halbuki Sriver FX maksimum 2.1 den kalın. Karşılaştırmayı daha iyi yapabilmek için Kırmızı G3 Fx i forhandime 1 hafta önce solüsyonlanmış Sriver Fx i backhandime aldım. 2.1 g3 fx, sriver fx den daha çok atıyor ve daha çok spin üretiyor. Aslında sriver fx max kalınlığını da üretselermiş fena olmazmış

G3 Fx bana yeni solüsyonlanmış Sriver Fx den daha yumuşak geldi. 1 hafta önce solüsyonlanmış Sriver FX, G3 Fx e göre sert diyebilirim. Sünger rengi Sriver FX le hemen hemen aynı. Çok dikkatli bakınca ancak anlaşılıyor sanki biraz daha gözenekli gibi ama çok da belli olmuyor. ESN firmasının ürettiği lastik atma hissi gibi. Bu lastiklerin ömrü genelde kısa oluyor ve spin üretmesi kısa zamanda azalıyor çünkü yüzeyi çabuk eskiyor. G3 Fx için uzun süre kullanmak gerek. O yüzden yorum yapamıyorum. Butterflyın japon üretimi ve dayanıklı lastik ürettiğinden yola çıkarsak bu lastiğin diğer avrupa lastiklerinden daha dayanıklı olacağı yorumunu yapabilirim.

Az önce de dediğim gib g3 fx sriver fx e göre daha yumuşak geldi. Sanırım G3, Sriver EL ile Sriver FX arasında birşeydir diye düşünüyorum. Sriver G3 de alınıp denenebilir.

Sormak istediğiniz sorular olursa seve seve cevaplarım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önce sipariş vermiştim. Pazartesi Salı elimde olur. Yani anlayacağınız denemeden önce siparişi vermiştim zaten. Butterfly markasına çok güveniyorum. Bu lastiği backhandde kullanacağım. Forehand için Tenergy sipariş verdim. Olaki Tenergy forehandde bana gitmezse G3 takmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Boost TC ile çok az oynadım. Platini de çok az denedim. Her ikisini de pek beğenmedim. Sriver G3 Fx bunlardan çok çok daha iyi.

Ozan dediğin gibi hızlandırılmış Sriver Fx le karşılaştırsam daha iyi olurdu fakat fırsatım olmadı. Sanırım yarın kend G3 FX im elimde olur. O zaman daha net yorumlar yazarım. Denediğim lastiği arkadaşa vermek zorunda kaldım.

Pazartesi kritik 2 maç yaptım. Forhandda g3 fx backhandde atmayan Sriver Fx vardı. Az kalsın backhand yüzünden yeniliyordum. Çok stresli setler yaşadım. Hızlandırılmamış Sriver Fx bana çok zor anlar yaşattı. Neyseki Forhanddeki Sriver G3 Fx le durumu toparladım.

Gerçekten oynaması çok keyifli spin üreten çok kontrollü hızı tatmin edici güzel bir lastik. Butterfly markasından da şaşmamak gerek. Pro oyuncular G3 ü alıp rahatlıkla maçlarına çıkabilirler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçtiğimiz sezon sonuna kadar sriver fx ile oynadım ve çok memnundum ama bildiğiniz üzere artık yapıştırma yok sırf bu yüzden sriverden vaz geçtim ve şuan XIOM Omega 2 ile oynuyorum ve çok memnunum solüsyonlanmış bryce fx gibi geldi bana. Ama g3 fx i de denemek isterdim..

Primorac carbon off +

fh&bh XIOM OMEGA 2

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

acaba tahtanız neydi bu maçlarda[

quote name=AliGuller' date='26 11 2008, 17:24' post='41806]

Boost TC ile çok az oynadım. Platini de çok az denedim. Her ikisini de pek beğenmedim. Sriver G3 Fx bunlardan çok çok daha iyi.

Ozan dediğin gibi hızlandırılmış Sriver Fx le karşılaştırsam daha iyi olurdu fakat fırsatım olmadı. Sanırım yarın kend G3 FX im elimde olur. O zaman daha net yorumlar yazarım. Denediğim lastiği arkadaşa vermek zorunda kaldım.

Pazartesi kritik 2 maç yaptım. Forhandda g3 fx backhandde atmayan Sriver Fx vardı. Az kalsın backhand yüzünden yeniliyordum. Çok stresli setler yaşadım. Hızlandırılmamış Sriver Fx bana çok zor anlar yaşattı. Neyseki Forhanddeki Sriver G3 Fx le durumu toparladım.

Gerçekten oynaması çok keyifli spin üreten çok kontrollü hızı tatmin edici güzel bir lastik. Butterfly markasından da şaşmamak gerek. Pro oyuncular G3 ü alıp rahatlıkla maçlarına çıkabilirler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

acaba tahtanız neydi bu maçlarda[

quote name=AliGuller' date='26 11 2008, 17:24' post='41806]

Maze

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...

Bugün M.Maze tahta üzerinde 2.1 Sriver G3FX ile iki saat kadar oynadım. Küçüklükten beri eli raket tutan; masa tenisi oynamayı izleyerek, kendi kendine öğrenen; eli düzgün ama tekniği kusurlu; haftada en az iki gün, aşağı yukarı benim seviyemdeki hevesli gençler ve veteran amcalarla beraber, ne yaptığımızı pek bilmez halde karşılıklı raket sallayan; orta seviyeli, iç güveysinden hallice, öylesine bir oyuncuyum. Rakibe göre oynamayı severim. Haliyle oyun tarzım da kafam gibi karışıktır. Kah savunma, kah hücum yaparım. Sağ-sollar, misillemeler, sahte ricadlar, uzaktan kesmeler, yakından dürtmeler, ters köşeler, çakmalar, kakmalar, dışarı atmalar, fileye takmalar... Hepsini yaparız evelallah. Ben lastiği sevdim. Öyle hızlı değil. Yumuşak. Kontrolü kolay. Spini iyi. Oldukça da hafif. Benim gibilere tavsiye ederdim ama pahada ağır namussuz.

Bunlar ilk izlenimlerim. İlk vuruşta aşk. Oynadıkça, beraber seyahatlere çıktıkça G3FX ile birbirimizi daha iyi tanıma şansımız olacak. Fikrim değişmezse annemi gönderip, distribütör babasından kırmızısını da isteticem.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugün M.Maze tahta üzerinde 2.1 Sriver G3FX ile iki saat kadar oynadım. Küçüklükten beri eli raket tutan; masa tenisi oynamayı izleyerek, kendi kendine öğrenen; eli düzgün ama tekniği kusurlu; haftada en az iki gün, aşağı yukarı benim seviyemdeki hevesli gençler ve veteran amcalarla beraber, ne yaptığımızı pek bilmez halde karşılıklı raket sallayan; orta seviyeli, iç güveysinden hallice, öylesine bir oyuncuyum. Rakibe göre oynamayı severim. Haliyle oyun tarzım da kafam gibi karışıktır. Kah savunma, kah hücum yaparım. Sağ-sollar, misillemeler, sahte ricadlar, uzaktan kesmeler, yakından dürtmeler, ters köşeler, çakmalar, kakmalar, dışarı atmalar, fileye takmalar... Hepsini yaparız evelallah. Ben lastiği sevdim. Öyle hızlı değil. Yumuşak. Kontrolü kolay. Spini iyi. Oldukça da hafif. Benim gibilere tavsiye ederdim ama pahada ağır namussuz.

Bunlar ilk izlenimlerim. İlk vuruşta aşk. Oynadıkça, beraber seyahatlere çıktıkça G3FX ile birbirimizi daha iyi tanıma şansımız olacak. Fikrim değişmezse annemi gönderip, distribütör babasından kırmızısını da isteticem.

Ongun senin teknik oturdu herhalde. Gittikçe hızı arttırıyosun. Ama oturmadıysa ALL veya ALL- veya OFF- öneririm. Üstüne de yapışkan olmayan az atarlı lastik öneririm. Onun üstüne de dondurmalı künefe öneririm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Doğru söylüyorsun. Benim teknik de, taktik de hop oturup hop kalkan cinsten. Ama şu halde raketi kontrol edebiliyorum gibi geldi bana. Bundan önce Quad450 lerle oynayamamıştım. Hızlıydı, kontrolü daha zordu, hatalarımı affetmiyordu. Artık G3FX lerle kendime güvenim tam. Ekstra yumuşak doku sayesinde içim rahat. En zor günlerimde korkmadan hoplayıp zıplayabiliyorum. :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 57 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..