Jump to content
Masatenisi.org Forum

Seçim Değerlendirmesi

Guest OrhanKokel

Recommended Posts

Sevgili masa tenisçiler hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bildiğiniz üzere 11 Aralık 2004 tarihinde yapılan seçimleri kaybetmiş bulunmaktayım. Amacım masa tenisi özerk bir yapıya kavuşturmak ve bu nedenledirki devletimizin yükünü hafifletmek içindi. Ne yazıktır ki bu çabalarım mevcut seçim sistemi yüzünden başlamadan bitti, bitirildi. 8 ay içinde özerklik yasası çıkacağı söyleniyor.Tüm spor branşlarında da devletimiz özerk bir yapı oluşturması için meclise sevk ettiği bu yasanın bu seçim sistemine ters orantılı olduğu alenen meydandır.Yani bu branşımız 69 ilde faaliyet göstermekte ve 69 ilde il müdürü ve il gençlik spor kulüpleri vardır. Bu da toplam 138 oya tekamül etmektedir.Siz özerkliğe geçiş yapmak isteyeceksiniz, meclise sevk edeceksiniz ve sonra da özerk yapıya kavuşturmaya çalışacaksınız. Adama sorarlar; Madem özerk yapıya kavuşturacaksınız neden bu seçim sistemiyle seçimlere gidildi yine sorarlar neden bu seçim yapıldı yasanın beklenmesi gerekmez miydi. Diyelim ki özerklik yasası çıktı şu andaki mevcut federasyon başkanı hangi parayla özerkliğe gidecek kendisi öğretim görevlisi olması sebebiyle ticari ilişkileri ancak sponsor olarak teknik komitede bulunan bir iki malzemeciden öteye geçmez. (Bu iki malzemecinin sponsor olduğu kendi söylemlerinde mevcuttur.)Ne yazıktır ki il müdürlerimizde yanlış içindedirler. Seçim çalışmalarında görüştüğüm il müdürlerinin söyledikleri tek şey " Biz ilimizde Türkiye şampiyonu çıkan sporcularımıza ve takımlarımıza maddi hiçbir ödül veremiyoruz, kupa ve madalyalarla geçiştiriyoruz, törenlerde bir şey veremediğimiz için topluma ve ailelerine karşı eziliyoruz" diyorlar ve arkasından da oylarını mevcut federasyon başkanına veriyorlar, sonra da genel müdürlüğünün talimatı var diyorlar. Ben size emin olduğum tek bir şey söyleyeceğim: Genel Müdürümüz kesinlikle bu işlere alet olmamıştır ama ne yazıktırki genel müdürlüğn içindeki birtakım kişiler genel müdürün haberi olmadan kullanılmışlardır.

Sayın masatenisi.org sitesinin değerli üyeleri bana göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür eder ve başarılarınızın devamını dilerim şunuda eklemeden edemeyeceğim federasyon hakkında bildiğininiz doğru ve yanlışları genel müdürlüğe aktarın inanın genel müdürümüz ilgisiz kalmayacak ve gereğini yapacaklardır.Bundaki amacım masa tenisinin daha iyiye ve doğruya gitmesini sağlamak içindir.

Bundan sonraki yapacaklarımı kısaca şöyle sıralayablirim. Oluşturduğum çekirdek kadromla camianın sorunlarını yetkili yerlere aktarmaya çalışacağım, kamplara çağrılmayan yetenekli çoçuklara sahip çıkıp alternatif kamplar ve turnuvalar düzenleyeceğiz. ( Sömestr tatilinde İstanbul da bir turnuva düzenlemesi içindeyiz). Başarılı çoçuklarımızı yurt dışında kamplara göndereceğiz. İllerinde faaliyet göstermek isteyenlere her türlü desteği vereceğiz ve sizleri yalnız bırakmayacağız. Hepinizin yeni yılını kutlar sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim.

İrtibat için : (orhankokel@hotmail.com)'a mesaj atabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Orhan bey sizi tebrik ediyorum

Bu yazıyla kişiliğinizi ortaya koymuş bulunuyorsunuz. En kolayı seçime kadar vaadlerde bulunmak ve seçimi kaybettiğinde bir kenara çekilmek olurdu. Ama seçimi kaybetmiş olmanıza rağmen masa tenisi camiasına katkıda bulunmak istemeniz vaadlerinizde ne kadar samimi olduğunuzu gösteriyor. Oy vermeyenlerin metninizi okumasını isterdim. Satırları dikkatli okursalar sizin nasıl yapıcı bir kişilik olduğunuzu görecekler. Herkes tabiki seçimlerinde özgürdür, kimseyi suçlamaya hakkımız yoktur. Ama umarım bu tercihleri ile federasyonu eleştirme haklarını kendi kendilerine kısıtlamamışlardır. :alkis:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Orhan Bey,

Yazdığınız bu yazıyla bir kere daha masa tenisini ne kadar sevdiğinizi kanıtladınız.

Daha önceki yazımda "kaybetseniz bile kefil olduğunuz düşünceleri gerçekleştirin ki masa tenisi kazansın" tarzında birşey yazmıştım.

Yazdıklarınızdan anlaşılıyor ki, sizde seçimin sadece bir bürokrasi olduğunu baştan beri keşfetmişsiniz. Artık asıl hedef ne olursa olsun masa tenisini geliştirmek olduğu için büyük bir hırsla kollarınızı sıvamayı da ihmal etmemişsiniz.

Merak etmeyin siz hizmet etmeye devam ettiğiniz sürece başkanlık kendiğinden gelecektir. İnsanlar size nasıl davranırsa davransın sonuçta siz böyle devam eder düşüncelerinizi de gerçekleştirirseniz kimse sizi balçıkla sıvamaya kalkamaz.

Bundan sonra atacağınız her adım şimdiki federasyon başkanı olan Oktay Bey'i de etkileyeceğinden ve bu duruma göre yön çizmesi gerekeceğinden her ne olursa olsun sonucunun şimdiden masa tenisinin zaferiyle biteceğini görür gibiyim.

Attığınız her adımı destekliyor ve sizi bu hırsınızı tebrik ediyor ve bizleri bilgilendirerek gösterdiğiniz saygıdan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla,

NOT:Keşke Oktay Bey'de bizimle düşüncelerini bu siteler aracılığıyla paylaşbilse de bizde neler düşünüyor neler yapacak öğrenebilsek...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Oktay Çimen'i bu siteden nasıl haberdar yapabiliriz? hem Orhan Kokel bey'in seçimden sonraki görüşlerini siteden ayrıntılı takip edebilir hemde bizlerin sorunlarını ve görüşlerini takip edebilir. . Sitenin ilk kurulduğu günden bugüne kadar çok mesafe aldığını düşünüyorum bence şimdi sıra sayın Oktay Çimen'in yaptıkları ve yapacaklarını anlatmasında. Yine böyle bir yazı sonrasında Orhan Kokel bey site'de görüşlerini açıkladı kendisine teşekkür ediyoruz. Sayın Oktay Çimen'inde aramızda görmek istiyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

merhaba Orhan Bey,

çogu zaman, yetkililer sadece kendi çevrelerinde sıkışıp kalırlar; daha fazla kişiye hitap edebilmek için uğraş vermezler, aslında hitap etmeleri gereken kitleleri de göz ardı ederler... belli ki siz hangi kapıyı aralasam da orasaki kitlelere de ulaşsam diye düşünüyorsunuz! bu tutumunuz süper! teşekkürler!...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

^^Oktay Çimen'i bu siteden nasıl haberdar edebiliriz^^ demişsiniz, Federasyon Başkanının böyle bir faaliyetten haberi olmasın da kimin olsun! internet erişimi olan her masa tenisiyle alakalı kişi, masatenisi.org'a ulaşabilir! türkiyede masa tenisi deyince kaç site var sanki.. bence sitenin varlığından haberdardır...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

^^Oktay Çimen'i bu siteden nasıl haberdar edebiliriz^^ demişsiniz, Federasyon Başkanının böyle bir faaliyetten haberi olmasın da kimin olsun! internet erişimi olan her masa tenisiyle alakalı kişi, masatenisi.org'a ulaşabilir! türkiyede masa tenisi deyince kaç site var sanki.. bence sitenin varlığından haberdardır...

nurdan'a katılıyroum...bu siteden haberi mutlaka vardır ama sanırım sitedekilerden gelen olumsuz tepkilerden dolayı iletişime geçmemeyi tercih ediyor... :bonus:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

NurdaN haberdar olsa söz hakkını kullanırdı bence de haberdar değil.

Aslında haberdar olmamakla Sayın Oktay Çimen çok şey kaybediyor. Masatenisinin bütün sorunlarını bu siteden takip edebilir. Onun için hazır bilgi bu site. Zaten haberdar olduğu zaman çok şeyin değişeceğine inananlardanım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

GENOcum siteden haberdarsa ve ^^selam ben Oktay Çimen^^ demesini isterdik..

SONSÜVARİ, haberdar olmadığını düşünsek bile, futbol gibi elli tane sitesi yok ki masa tenisiyle alakalı, hiç mi merak uyanmaz! bir de netten takip edeyim demezsin... :sasi:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yaklaşık 1.5 yıl önce federasyon antrenörü Sebahattin bey kendi sitesinde masatenisi.org un bir yazısını izinsiz ve kaynak göstermeden kullanmıştı. Gönderdiğim mesajlara rağmen de değiştirmemişti. Bunun üzerine kendisini ağır bir yazıyla teşhir etmeden önce Federasyon zarar görmesin diye federasyona bir mesaj gönderdim ve durumu anlattım.

Federasyon bana bir mesaj göndererek sorunun kendileriyle bir ilgisi olmadığını bildirdi.

Yani 1.5 yıldır federasyonun böyle bir siteden haberi var.

Internet kullanımı neredeyse yuva çağındaki çocuklara kadar yayıldı. Bırakın federasyonu, internetle ilgisi olmayan hiç bir kuruluşun bence bu devirde yeri yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 44 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..