Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dhs Hurricane 3 N Serisi

Recommended Posts

Merhaba Emre

Haklı olabilirsiniz..Bir tarafta Butterfly ve oyuncusu Tımo Boll..Diğer tarafta DHS ve Çin milli takımı

aydın bey ne demek istediğinizi anlayamadım, çin milli takımı dhs kullanıyor diye en iyi ekipman dhs mi oluyor?? bunda ekipman tek başına yeterli mi acaba, hiç mi çinli sporcuların disiplin, yetenek, çalışma vs özellikleri ön plana çıkmıyor,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Emre

Haklı olabilirsiniz..Bir tarafta Butterfly ve oyuncusu Tımo Boll..Diğer tarafta DHS ve Çin milli takımı

Açıkçası haklı olduğumu düşünüyorum, buna ek olara lastiğin hızının kimin kullandığı ile pek de ilgisi yok. Ben diyorum ki booster/tuner (Haifu olur, DHS Intensifier olur) olmadan herhangi bir Hurricane lastiğin Tenergy'den hızlı olma ihtimali yok. DHS'in kendinden solüsyon etkili bir lastiği olmadığını, yüksek tansiyonlu lastik üretmediklerini, çok yenilikçi bir sünger teknolojileri olmadığını biliyoruz. Buna ek olarak Çin milli takımı diye bahsettiğiniz adamların Haifu kullandığını heryerde okuyoruz, duyuyoruz. Herşeyin ötesinde solüsyon kullanılsın kullanılmasın Çinliler oyun stilleri gereği 5 kat orta hızlı tahtalar ve hız yerine spin ağırlıklı lastiklerle oynuyorlar. Avrupa/Japon stili herzaman daha hızlı ekipmanı benimsiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Sn.Özbayrak...ilk olarak sporun her branşında ingilizcenin evrensel olarak tanımlanmış teknik karşılıkları için kullanıyorsun söyleminizi yadırgadım..Ancak ben bu polemik dolu yaklaşımınızı yanıtlamayacağım..Sanırım sadece öğrenmeye olan inancınızı yitirmişsiniz demek yeterli olacak.Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e atfen değerlendirme yapacaksanız "Ben sporcunun zeki ve aynı zamanda ahlaklısını severim" deyişindeki anlamı kavramamışsınız demektir.

Sn.Emre

Bu ara Hurricane 3 pro da su bazlı yapıştırıcaların hız kaybı da mavi süngerli olanları ile giderildi..

Sayın Ertan Bey'in izin verdiği kadarıyla yanıtlayayım. Size katılmıyorum. Yasaklanan öteki yazımı bir arkadaşıma okuttum ve kendisi, köşe yazısı olur bu, yorumunu yaptı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Ertan Bey'in izin verdiği kadarıyla yanıtlayayım. Size katılmıyorum. Yasaklanan öteki yazımı bir arkadaşıma okuttum ve kendisi, köşe yazısı olur bu, yorumunu yaptı.

Bende okudum gerçekten güzel bir yazı olmuş,kaldırıldığınada üzüldüm.Bu yazdığınız silinen yazıyı bir kişiyi karalamaya yönelik bir tepki yazısı olarak algılanmamalıydı.Dilimizdeki aşırı yozlaşmayı çok güzel bir üslupla anlatmıştınız.Bu yazınızı mutlaka forumun bir köşesinde konusuna uygun bir başlık altında üyelerimize sunarsanız sanırım çok yararlı olur.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende okudum gerçekten güzel bir yazı olmuş,kaldırıldığınada üzüldüm.Bu yazdığınız silinen yazıyı bir kişiyi karalamaya yönelik bir tepki yazısı olarak algılanmamalıydı.Dilimizdeki aşırı yozlaşmayı çok güzel bir üslupla anlatmıştınız.Bu yazınızı mutlaka forumun bir köşesinde konusuna uygun bir başlık altında üyelerimize sunarsanız sanırım çok yararlı olur.

ktm

Teşekkürler, ne yazık ki bir kopyasını yapmamıştım. Ama benzer bir yazıyı daha kişisellikten arındırarak yeniden kaleme almaya çalışacağım hiç değilse kendi kişisel arşivim için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler, ne yazık ki bir kopyasını yapmamıştım. Ama benzer bir yazıyı daha kişisellikten arındırarak yeniden kaleme almaya çalışacağım hiç değilse kendi kişisel arşivim için.

Düzenledikten sonra mutlaka bizlerede aktar.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Sanırım Nittaku Hurricane 3 PRO ve Butterfly Tenergy 05 lastik karşılaştırması nedeniyle "Klasik ben daha iyi bilirim,benim dediğim doğrudur." türünden yanıtlar ve sorular ile esas konumuzdan uzaklaşmamıza neden oldu.Araya bir de ingilizce tanımlamalar girince resmen çarmıha germek için anlamsız bir kuşatmayı yaşadım.

Arkadaşlar..sevgili masatenisçiler..

Her lastik üzerine yapıştırıldığı tahta ile bütünleşir.Ancak esas belirleyici olgu oyuncunun hız ve karar verme yeteneği ile kavrama ile uygulama becerisidir.

Oyunun genelinde toplam başarının % 35 - 40 bölümü lastik ve tahta bütünlüğündeki rakete aittir.Hepinizin deneyimlerine ve emeğine saygı göstererek kendi adıma bu tartışmayı bitiriyorum..

Hoşçakalınız

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

H3 19 süngerli versiyonu dün akşam kullandım. Su bazlı yapıştırıcı ile yapıştırıp denedim lastiği. Lastiğin üst yüzeyi yapışkan yine klasik çin lastikleri gibi. Ama H3 pro'ya göre daha az yapışkan geldi bana. Süngeri biraz farklı çin süngerlerinden çok japon süngerlere benziyor. Gelelim sonuca tenergy 5'i de kullanmış biri olarak konuşuyorum. h3 19 lastik tenergy'nin yanından dahi geçemez. Az atması zaten çin lastiklerinin genel özelliği ama bu lastikte ben sipinide çok zayıf buldum. Belki su bazlıdan kaynaklanıyordur. Benim için tam bir hayal kırıklığı oldu.Bir de normal solusyonla deneyeceğim bakalım sonuç değişecek mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Selamlar,

Ben de yakın zamanda DHS H2 No:19 süngerli denedim. "No:19 süngerli = su bazlı yapıştırıcı ile kullanıma uygun" demek olduğunu bilmediğimden butterfly fair chack ile yapıştırarak oynadım. Rakiplerimi çok rahatsız eden, bol falsolu vuruşlar yapabildim. Aynı zamanda kontrollü, Avrupa lastiklerinin sağladığı kolay bir oyun imkanı tanıdı bana. Yalnız, eski, klasik DHS H2 versiyonuna göre daha az spin ürettiğini düşünüyorum. Şu denemeleri yaptım:

Klasik DHS H2'yi 1 kez yapıştırdım, bir daha yapıştırmadan oynamaya devam ettim.

Aynı şekilde No:19'u da 1 kez yapıştırdım, bununla da bu şekilde oynamaya devam ettim.

3-4 hafta sonra lastikleri karşılaştırdığım zaman, No:19'un daha az spin ürettiğini gördüm. Üst yüzeyini kontrol ettiğimde ise her zamanki gibi yapışkan olduğunu gördüm. Demek ki üst yüzeyde bir problem yoktu. O halde Avrupa süngerine benzetilerek üretilmiş olan sünger etkisini kaybetmişti. Tabii bu kayıp, ne kadar da olsa, solüsyonlanmış bir bryce ya da sriver fx'in, hiç yapıştırmadan, 2 hafta sonraki kaybı kadar değil. Yapışkan üst yüzeyi sayesinde, ne olursa olsun yine de iyi spin üretmeye devam ettiğini söyleyebilirim. İnsan yine de o ilk zamanki etkiyi arıyor desem yalan olmaz.

Ancak en önemlisi şu, her zaman söyledim yine söylüyorum, klasik H2 (ya da H3 farketmez) ile oynamak çok kolay değil. Ciddi bir antreman gerektiriyor. Aksi halde tanıdığınız toplara bile hata yapıyorsunuz. Mesela, topun boş olduğunu görüyorsun, ona göre vuruyorsun (kapatarak ya da taşıyarak fast spin gibi) buna rağmen lastik, topu kavrayıp dışarılara gönderebiliyor. Kontra spinde yine aynı şekilde, top rakete tırmanıp yüksekten dışarılara gidebiliyor. Oysa bu durum No:19'da mevcut değil. Oynama hissi Avrupa lastiklerine çok benziyor. Üstelik de çok kontrollü. Blok ve chop vuruşları da rahat yapılıyor.

Şu anda FH'imde No:19 ile hiç yapıştırmadan oynuyorum ve yapmaya çalıştığım şey, kendimi No:19'a göre adapte etmek, etkisiz spin gittiğini düşünmek yerine, doğru zamanda, doğru topa spin çekmek. Çünkü oyun içinde bazen öyle toplar geliyor ki, o topa hangi lastik ile spin yaparsanız yapın etkisiz gider. Bu durumda suçu lastiğe atmak yerine oyun tarzını düzeltmek, her topa deli gibi saldırmamak, yerine göre chop, blok vuruşlarını kullanmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de tg3 ile oynuyorum üstelik bh de kullanıyorum.Spinlerim eskisine göre çok dolu ve oranı da arttı.Hızlı toplara bloklar , kesikler çok iyi ama ufak haraketlerle şut atmak ve çok ince ayar ve his gerektiren bloklara daha uyum sağlayamadım ama daha çok kısa süredir kullanıyorum.Eminim ki zamanla anreman ile bu eksiklerim de düzelir.H3 ile tg3 benzer karakterde lastikler diye ahmin ettiimden yazdım umarım işinize yarar.

Saygılar FMG

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

h3 n.19 u hiç sevmedim. sadece su bazlıyla kullanıldıgında hiçbir esprisi yok. zira dhs firması da intensifier ile birlikte kullanılmasını öneriyor. mavi süngerli ve eski turuncu süngerli commercial h3'ler daha yapışkan üst yüzeye sahip diye düşünüyorum. üründen ürüne değişir mi bilemem ama kullanan herkesten benzer yorumu aldım. sen ne kullanıyorsun kardeş diye sorarsanız, şimdilik nittaku h3 pro + tuning. nereye kadar giderse..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 73 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..