Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tırtık Tavsiyesi

Hıcın

Recommended Posts

Sürekli oynadığımız oyun düzeninin defans üzerine kurmuş 20 senelik arkadaşım, masada biraz daha aktif olma isteğiyle benim gibi tırtıktan anlamayan birine " gidip tırtıklı lastik alalım" dedi. Tırtık lastik? uzun mu kısa mı, defans mı atak mı... bir sürü soru sonucunsa isteğini özetledi.:

Top nasıl gelirse gelsin ( spinli, kesik, düz) şut vurabileceğim bir lastik istiyorum, lastik atak olsun, topun falsosundan etkilenmesin, atış açısı azıcık yüksek olsun... gibi.

Bende anlamadığımı ifade ettim ancak rakibimde tırtık olacağı düşüncesi hoşuma gitti zira insan tırtıklı lastiğe karşı oynamayınca maç esnasında çözüm bulmakta zorlanıyor. Yaptığım kısa süreli araştıra sonucu kısa tırtıklıların daha uygun olduğunu zannediyorum.

Özet: hangi tırtığı tavsiye edersiniz.

( Erdinç bey göster hünerini)

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

İlla tırtık olması şartmı..Armstron new anti spini deneyebilir ..illa ve illa tırtık istiyorsapütürleritutmuyan ..ne yazıkki çoğu yasaklandı arasından seçim yapabilir ama defans yapıyorsa mutlaka backhandde uzun tırtıllı bir kombinasyon denemesini isterim ..çünkü günümüz defansı bu yöne doğru kaymakta...

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sürekli oynadığımız oyun düzeninin defans üzerine kurmuş 20 senelik arkadaşım, masada biraz daha aktif olma isteğiyle benim gibi tırtıktan anlamayan birine " gidip tırtıklı lastik alalım" dedi. Tırtık lastik? uzun mu kısa mı, defans mı atak mı... bir sürü soru sonucunsa isteğini özetledi.:

Top nasıl gelirse gelsin ( spinli, kesik, düz) şut vurabileceğim bir lastik istiyorum, lastik atak olsun, topun falsosundan etkilenmesin, atış açısı azıcık yüksek olsun... gibi.

Bende anlamadığımı ifade ettim ancak rakibimde tırtık olacağı düşüncesi hoşuma gitti zira insan tırtıklı lastiğe karşı oynamayınca maç esnasında çözüm bulmakta zorlanıyor. Yaptığım kısa süreli araştıra sonucu kısa tırtıklıların daha uygun olduğunu zannediyorum.

Teşekkürler.

kısa: dr.neubauer leopard, butterfly challenger attack, tibhar speedy spin d-tecs...ince süngerle

orta: dr. '' diamant

uzun:tibhar grass offense, kalın süngerle..hallmark frustration..curl p3alphaR

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler.

Her topa şut atan tırtık kısa tırtıktır. Atış açısının yüksek olmasını neden istediğini anlamadım. Şut alçaktan gider çünkü. Kısa tırtık topu ezdiği için yüksekten atması zor. Netice olarak denediğim ve beğendiğim bir kısa tırtığı önereyim. 729 friendship 802-40. Şutu ve bloğu çok iyi. Tabii kısa tırtığın sınırlılıklarına ve zayıflıkların sahip. Benim gibi bilmeden eline alan biriyseniz bazı topları istemeden kaldırıp kolay sayı verebiliyorsunuz. Bazı toplarda ise sırf iterek bir sürü ucuz sayı alabiliyorsunuz. Attığı şut da kolay karşılanacak cinsten değil, kayarak gidiyor. Çok ucuz ve tabii ki ömürlük.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

802-40 gelen spinden neredeyse düz lastik kadar etkilenir. O bakımdan pek de her topa şut atar bir lastik denemez.

Yüksek atış açılı pütür topu tutan pütürdür. O da spinden etkilenir, üstteki sonuca varır. Gelene geçene vuran pütür top tutmayan pütür olur ki o da alçak atar vs vs.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler.

(teveccuhun canim .elimden geleni yapayim :) )

butun ozellikleri uzerinde tasiyan bir lastik yok.oncelikle bunu bilmek gerek.

kisa putur sert sut atar.kullanimi kolaydir.ama hepsini degil duz lastige en yakin hissi olanlardan biri tornado ultra (dr neubaur) ama pahali biraz.sungeri 2.0mm olabilir.

uzun putur daha yavas sut atar ama etkili sut atar.iyi bir sutu cikarmak zordur.kulanimi kolay ve olan sut- spin yapabilecegi feint long 2 1.3mm uygundur.biraz vurus teknigine calismak lazim.ben 1 ay robotla vakit harcamistim.iki lastik icin de ani vurus yapilmamali.koldan spin hareketi verir gibi biraz ittirme yapilmali.ozellikle uzun putur idman istiyor...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir de orta pütürler var her ikisinin arası olan. Benim oynadığım sharping gibi. Karşıyı rahatsız edici top atıyor ve vurması nispeten kolay sayılır.

evet sharping de fiati uygun,kullanimi kolay bir putur.iki yuze sharping kullanan bir arkadasim da var.spin dahi yaptigini soyledi.

bir seyi yazmayi unutmusum.eger hala masadan acilarak kesik yapmayi dusunuyor ve sut ta istiyorsa,sunger kalinligini orta seviyee tutsun.1.8 gibi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 75 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..