Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Su Bazlı Yapıştırıcılara Uygun Lastikler Için Yeni Tahta Tavsiyes

Ferrokrom

Recommended Posts

Merhabalar, yeni çıkan ekipmanları takip edemedim uzun süredir maze tahta üzerine bryce fx ile oynuyordum, şimdi yeni çıkan lastiklere dönmem gerekiyor bunlarda denediklerim içinden, büyük ihtimalle lastik olarak, Tenergy takmayı düşünüyorum. Tenergy gibi bir lastik üzerine eski kombinasyonuma en yakın tahta hangisi olabilir. Yeni çıkan tahtalarla Tenergy veya su bazlı solüsyona uygun lastikleri deneyenler varsa yardımlarını bekliyorum.

Bu arada mesela Tenergy lastiğin üzerine booster sürmek türkiyedeki liglerde veya resmi turnuvalarda oynamaya şuan için engel teşkil eder mi? Bu önemli soru hakkında da yardımcı olabilecek varsa sevinirim :) teşekkürler şimdiden...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy kullanacaksan o zaman aynı tahtayla devam edebilirsin. Sadece lastiklerin daha ağır olması sebebiyle oynadığın zaman rahatsızlık duyarsan o zaman daha hafif bir tahtaya geçmende yarar var.

Booster içinse diyebilieceğim tek şey şu anda liglerimizde enez cihazı tam olarak kullanılmaya başlamadığı için enez cihazı kullanılmaya başlayana kadar oynayabilirsin ama normalde onlarda yasaklandı...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Saadettin:) Peki bu cihaz ne zaman booster etkisi olan lastikleri de oynamayı yasaklıycak? Mesela tenergy lastiği booster ladıktan sonra bu hafta sonu bir maça bu lastikle katılırsam sorun çıkmaz mı? 2.1 MM olan lastik boosterdan sonra 4mm nin üzerine çıkıyomuş bunu ölçmeleri durumunda sorun çıkar mı acaba?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Saadettin:) Peki bu cihaz ne zaman booster etkisi olan lastikleri de oynamayı yasaklıycak? Mesela tenergy lastiği booster ladıktan sonra bu hafta sonu bir maça bu lastikle katılırsam sorun çıkmaz mı? 2.1 MM olan lastik boosterdan sonra 4mm nin üzerine çıkıyomuş bunu ölçmeleri durumunda sorun çıkar mı acaba?

Abi legaL çözümler varken iLLegale ne hacet (o:

Zaten Tenergy tabiri caizse 'hayvan gibi' atıyor.. bi de booster sürüp hızlandırmayı düşünüyorsun ki o bi de kalınlaştıracak lastiği;yazık edersin valla.

SeLamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Enez cihazı kalınlıktan ziyade koku yoluyla ayırt ettiği için otomatik olarak kullanılamaz diyor. Ancak Federasyonun sitesinde bu cihaz halen yurdumuzda getirtilemediği için bu sene için açık kapı bırakmışlar. Yani bu cihaz eğer hakemlerin masasında yoksa eski solüsyonlu haliylede oynasan sorun çıkmaz. Ama cihaz gelince de ITTF'in tüm ülkeler için uygulattırmak istediği kural olan solüsyonsuz ve boostersiz lastiklerimizi kullanmamız gerekecek. Şu an için yapabileceğin en iyi şey ya Tenergy 05 yada yeni çıkacak olan Tenergy 25 ile oynaman. Tahta konusunda da sıkışırsan Schlager Light veya Viscaria Light deneyebilirsin. Özellik olarak senin tahtaya yakın olanların hafif üretimleri şimdilik bunlar. Tabii birkaç gram için...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

GERGELY 21 nasıl gider? Schlager light veya viscaria light ların çocuklar için yapıldığını biliyordum...
Onun kafası küçük. Eğer bu tarz tahta seviyorsan deneyebilirsin. Ayrıca Light yazanlar kimin için üretildiğini bilmiyor. Ne de olda sonuçta odun :D:
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Volkan,İstersen bide Stiganın Almana Sound Sunergytech ve İnnova Ultra Light Synergytech lastiklerini dene.Özellikle Almana dan çok memnun kalacaksın.Hangi tahtaya takarsan tak hafif olacaktır.Ama madem Maze kullanıyordun Stiga Tube Carbo kullan derim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Viscaria light çok güzel bir tahta. Sapı benim büyük ellerime uygun değil ama hissini ve hafifliğini çok sevdim. Diğer hafif tahtalar gibi hızlı şutlarda veya masadan açılınca kırılacakmış gibi bir hissi yok. Tenergy ile iyi bir ikili olabilir kesinlikle. Ama dediğim gibi ellerin çok büyük değilse...

Daha önce 3 yıl falan viscaria normal olanını kulllanmıştım ve çok da sevdiğim bir tahtadır ama light versiyonun az atacağını düşünüyorum şuan tenergy lastikleri maze tahtanın üzerine taktım öyle oynuyorum ama hiç memnun değilim. Tahta olarak hybrid wood aldım hafta sonu olan maçlardan sonra onu deneyecem bakalım...

Bu arada Champ merhaba almana sound u yeni çıktığından denemiştim eski solüsyonlarla yapıştırarak oynamıştım o zamanlar pek hoşuma gitmemişti ama şimdi işler değişti dediğin gibi onu bi daha denerim yine.

Stiga boostları denedim, tp versiyonunu daha çok beğendim eskiden daha yumuşak lastikleri daha çok sevmeme rağmen su bazlı solüsyoluyla yapıştırınca daha sert olanı daha çok hoşuma gitti sök tak yapılmış hissi veriyodu ama bu lastiğin de falsosu ve atış açısı çok düşük.

Donic gold ve platin lastikler için ne düşünüyorsunuz?

Şuan kullandığım maze tahta + tenergy lastikler hazır olarak satılan hobi raketleri gibi geliyo bana, en iyisi masa tenisini bırakmak eski solüsyonlu yapıştırıcılara denk bi lastik çıkana kdr da başlamamak galiba:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

peki saolasın Saadettin:)

Kafası çok mu küçük bunun acaba, creanga carbon falan alsam o zaman çok acayip ağır olur iki tane tenergy ile...napsak acaba:)

Sendeki tahtaya göre yarım cm daha kısa diye hatırlıyorum. Tahta içinde bu gidişle balsa yada light tahtalara döneceğiz sanırım. Çünkü lastikler aşırı ağır oldukça kolu yukarıda tutabilmek için tahtanın ağırlığını feda etmemiz gerekecek. ;):
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

dostum zamanında maze tahta üzerine bryce fx uzun süre oynadım senin bu kombinasyonuna benzer bir yeni nesil ekipman istiyorsun ama kreanga karbon diyosun tenergy diyosun booster diyosun bu dediklerin maze tahtaya alısan birisi için cok fazla tempo artışı demek değilmi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada Champ merhaba almana sound u yeni çıktığından denemiştim eski solüsyonlarla yapıştırarak oynamıştım o zamanlar pek hoşuma gitmemişti ama şimdi işler değişti dediğin gibi onu bi daha denerim yine.

Stiga boostları denedim, tp versiyonunu daha çok beğendim eskiden daha yumuşak lastikleri daha çok sevmeme rağmen su bazlı solüsyoluyla yapıştırınca daha sert olanı daha çok hoşuma gitti sök tak yapılmış hissi veriyodu ama bu lastiğin de falsosu ve atış açısı çok düşük.

Almana Sound ile Almana Sound synergytech farklı lastikler.Denemende fayda var ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..