Jump to content
Masatenisi.org Forum

Defans Için Öneri

ararat1973

Recommended Posts

Bir arkadaşım pro raket alacak. Bh tarafı ile kesme, fh tarafı ile kesme, bilekten spin ve yüksek toplara şut tarzında oyun stili var. Ben fh için tackifire d 1.9 yada tackiness d 1.9, bh için tackiness c 1.7, tahta olarakta all yada all+ (bir model düşünmedim, ancak donic tahtalar öneriliyor, donic olabilir) bir şey düşündüm. Sizin önerilerinizle son şeklini vermek istedim. Önerdiğiniz tahta ve lastiklerin Türkiyeden alınıyor olması işimize gelir. Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir arkadaşım pro raket alacak. Bh tarafı ile kesme, fh tarafı ile kesme, bilekten spin ve yüksek toplara şut tarzında oyun stili var. Ben fh için tackifire d 1.9 yada tackiness d 1.9, bh için tackiness c 1.7, tahta olarakta all yada all+ (bir model düşünmedim, ancak donic tahtalar öneriliyor, donic olabilir) bir şey düşündüm. Sizin önerilerinizle son şeklini vermek istedim. Önerdiğiniz tahta ve lastiklerin Türkiyeden alınıyor olması işimize gelir. Teşekkürler...

Sporcunun oyun tarzını görmeden bir şeyler söylemek zor ama verdiğiniz bilgiler çercevesinde bir tarafı defans bir tarafı atak tahtalar böyle bir tahta tercih edilebilir. Backhend defans tarafı için 1,5 mm defans lastiği tercih edilebilir. Forhend tarafı için daha çok defans yapıyorsa driver değil cop (1,7 - 1,9 mm) lastikler düşünülebilir. Daha fazla atak yapıyorsa 1,9 mm atak lastikler düşünülebilir. Türkiye'de bulunan markalar içinde bunlar var internetten ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

backhand için friendship 729 super fx denenebilir, zaten ucuz bi lastik. hazersporda var normalde, şu an stokta seçenekler azalmış durumda, gelecekmiş 10 güne kadar. yapışkan yüzeyli bir çin lastiği, aklınızda alternatif olarak kalsın ;)

Sn.Mehmet Yılık da backhandde kullanıyormuş diye duymuştum, önemli bir kriter şüphesiz. tt-rating'de zirvede ne de olsa.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kesme ve blok tahtası olarak size bir kaç önerim olabilir. Bir tanesi geçen bir arkadaşıma yaptığım stiga offensive cr üzerine 1.5 chop and drive (önyüz) ve 1.5 729 supersoft fx el (arka yüz). 729 dışında süper uyumlu bir tahta oldu. Arkadaşım tahtaya bayıldı. 729'u hafif olması ve alçaktan atması nedeniyle tercih ettim. (Çünkü off cr hafif olduğu için lastikler takıldığında kafası ağır kaçabiliyor.) Ama chop and drive kadar güvenli ve "işini bilir" değil. Aslında bence off cr orta sert veya sert lastiklerle çok uyumluyken yumuşak lastiklerle hiç uyumlu değil. 1.5 j.o waldner lastikle de çok iyi uyum sağlamıştı.

Bir başka tahta donic waldner allround. Güzel ve esnek bir tahta. Tam kesmeci işi. Yumuşak lastiklerle de gider ama alçaktan atmaları koşuluyla.

Bir başkası kafası hafif olması nedeniyle donic integra. Biraz esnek ve yumuşak. O yüzden yumuşak lastiklerle pek uyumlu değil sanırım. Şu anki tahtam. Ve gerçekten hafif. Her türlü oyuna gelir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Tsp Yanagi tahta üstüne forehande tsp triple speed chop backhandede tsp curl p1 r 1.0.İşte size klasik profeyonel defans tahtası...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

butterfly matsushita pro,

fh: tackiness drive 1.5mm,1,7 mm, dr.neubauer special defense 1.5 mm, ritc friendship 729 veya 729 fx 1.5 mm

bh: tackiness chop 1.1 mm, 1.3 mm, dr. neubauer s. d. 1.0 veya 1.2mm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 77 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..