Jump to content
Masatenisi.org Forum

Servis Atma Kuralları Degişiyor

Guest Fadıl Olguner

Recommended Posts

Topun oyunda kalma süresinin çok az olduğu konusunda notsniw'e katılmamak elde değil, bu süre artmadığı müddetçe masa tenisini bizzat oynayan seyre meraklılar dışında seyirci bulmak çok zor. 2 senedir Ankara'da süperlig maçları oynanmamasına rağmen bu sene yapılan maçlarda tribünlerdeki sayabileceğiniz sayıda bulunan herkes, birbirini tanıyan camianın içinden insanlardı. İttf artık servisimi değiştirir, masayımı, topumu, sistemimi, bilemem ama bir şeylerin değişmesi lazım yoksa sporsever bir kişi zevkine gelip de masatenisi seyretmiyor, öyle oluncada kıyıda köşede unutulmuş bir spor olarak kalıyor.

Bir de notsniw'in: "Servis at sayı kazan (1 sn)

Topun peşinde koş, topu yakala, topu temizle, topu sektir raketinde, yerinde zıpla, artistik pozlara gir, servis at (12 sn)"

tespiti çok hoşuma gitti

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

baş derken, yani başın tepesini mi geçmesi gerekiyo? eğer öyleyse başı eğme felan olayı olmaz, farketmez çünkü, ayrıca boyu kısa olan avantajlıymış felan bence çok önemli değil. bırakında kısa olanlarında uzunlardan bir 10 cm lik fasrkı olsun ne cıkar? (benim gibi yani xD) ben şahsen 180 bile olsam pek önemsemem. ama işi cozutanlar olabilir. bilemem oofff. ne biçim iş yha biri sahiplensin şu sporu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Buradan ne kadar çok masa tenisi oynayan olursa o kadar çok seyreden olur sonucu da çıkar. ITTF biraz da bu sporu nasıl daha çok kişi oynar hususunda kafa yormalı. Böyle giderse oyun artık tanınmaz hale gelecek. Büyüyen toplar, yükselen netler, yuvarlaklaşan masalar (bu da benim katkım) vs. vs.

Neyse bu konu epey bir tartışıldı.

Topun oyunda kalma süresinin çok az olduğu konusunda notsniw'e katılmamak elde değil, bu süre artmadığı müddetçe masa tenisini bizzat oynayan seyre meraklılar dışında seyirci bulmak çok zor. 2 senedir Ankara'da süperlig maçları oynanmamasına rağmen bu sene yapılan maçlarda tribünlerdeki sayabileceğiniz sayıda bulunan herkes, birbirini tanıyan camianın içinden insanlardı. İttf artık servisimi değiştirir, masayımı, topumu, sistemimi, bilemem ama bir şeylerin değişmesi lazım yoksa sporsever bir kişi zevkine gelip de masatenisi seyretmiyor, öyle oluncada kıyıda köşede unutulmuş bir spor olarak kalıyor.

Bir de notsniw'in: "Servis at sayı kazan (1 sn)

Topun peşinde koş, topu yakala, topu temizle, topu sektir raketinde, yerinde zıpla, artistik pozlara gir, servis at (12 sn)"

tespiti çok hoşuma gitti

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Buradan ne kadar çok masa tenisi oynayan olursa o kadar çok seyreden olur sonucu da çıkar. ITTF biraz da bu sporu nasıl daha çok kişi oynar hususunda kafa yormalı. Böyle giderse oyun artık tanınmaz hale gelecek. Büyüyen toplar, yükselen netler, yuvarlaklaşan masalar (bu da benim katkım) vs. vs.

Neyse bu konu epey bir tartışıldı.

Durun ben daha yazmadım konuyu kapatmayın lütfen ,ya ITTF topu masanın üzerinde sektirip vurun derse esas o zaman ne yapacağımızı düşünelim,top bir keremi sekince vuracağız iki kere sekincemi tartışmasına girersek bak o zaman bu spordaki güzelliği birde sektirme mesafesi kaç cm olsun işin içine girerse de tadından yenmez.Eskiden yakan top(yada yakar top)topu havaya atar isim söylerdik ismi söylenen tutamazsa yanardı. Allahtan ITTF o zamanlar yoktu bizde kafamıza göre mutlu ve neşeli oynardık.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisinin daha çok seyirci çeken popüler bir spor olması için kesinlikle İbrahima arkadaşımın dediğine katılıyorum.

" Buradan ne kadar çok masa tenisi oynayan olursa o kadar çok seyreden olur sonucu da çıkar. ITTF biraz da bu sporu nasıl daha çok kişi oynar hususunda kafa yormalı. Böyle giderse oyun artık tanınmaz hale gelecek."

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 41 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..