Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yerli Üretim Tahta Hakkında !

Recommended Posts

Herkese merhaba !

Arkadaşlar kendi tahtamizi kendimiz üretelim diyoruz ve denemek adina bir tahta yapmayı düşünüyoruz.

Yerli üretim yapan ( bireysel ya da atölye şeklinde ) koto, limba, hinoki tahtalar üzerinde denemelerde bulunmuş birileri ya da bir yer var mı. İrtibat adresini ya da telelefonunu mail adresini v.s. bilen varmı ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşım,ayous ve limba ağaçlarından çeşitli raketlerin kalıpları ve o raketlerin katmanlarını aynen uygulayarak çok güzek raketler yaptı. kendisi ağaç işleri öğretmeni bu yazınızı ona ileteceğim. inşallah iletişim sağlarsınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşım,ayous ve limba ağaçlarından çeşitli raketlerin kalıpları ve o raketlerin katmanlarını aynen uygulayarak çok güzek raketler yaptı. kendisi ağaç işleri öğretmeni bu yazınızı ona ileteceğim. inşallah iletişim sağlarsınız.

Teşekkürler , umarım birilerine ulaşabilirim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bir ara denedim ama istediğim kalınlıkta tahta kestireceğim bir atolye bulamadım biraz da uğraşmadım... ankarada böyle biri varsa ona hangi ağaçların ne kadar kalın kullanıldığı hakkında bilgi verebilirim

Sevgili Tsu !

Bu konuda her türlü bilgiye açığız. Yardımcı olabilecek herkesten katkı bekliyoruz.

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

agabey güncel haberleri bekliyoruz senden bu konu hakkında.. unutma bizi (o:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

agabey güncel haberleri bekliyoruz senden bu konu hakkında.. unutma bizi (o:

Merhaba !

Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor , biraz gelişme sağladık. Denemelere devam ediyoruz, gelişmeler hakkında bilgi vericez...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar herkese merhabalar !

Aslında bunu yazmak için biraz daha beklicektim ama;

Uzun çalışmalarımız sonucu Ares tahtalar 2-3 hafta sonra Fast-Spinde satişa sunulacak. İthal ettiğimiz ağaçları saymazsak %100 Türk el işçiliği ile üretilmiş bu tahtalar 6 cesit olarak satılacaktır. :fildir:

Koto, Ayous, Limba, Yellow Anigre, Teak, Basla gibi ağaclardan el emeği ile üretilen, tahtaların bazıları ''karbon içerikli'' de olacak.

Yapılan denemeler sonucunda, ahsap sanatçısının el emeğiyle ve Türkiye`deki ahşap ve tahta ustası Murat Sarı'nın destekleriyle uretilen Ares tahtaların çok beğenilecegini düşünüyoruz.

Vatana millete hayırlı olsun...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzun çalışmalarımız sonucu Ares tahtalar 2-3 hafta sonra Fast-Spinde satişa sunulacak. İthal ettiğimiz ağaçları saymazsak %100 Türk el işçiliği ile üretilmiş bu tahtalar 6 cesit olarak satılacaktır. :fildir:

Koto, Ayous, Limba, Yellow Anigre, Teak, Basla gibi ağaclardan el emeği ile üretilen, tahtaların bazıları ''karbon içerikli'' de olacak.

Yapılan denemeler sonucunda, ahsap sanatçısının el emeğiyle ve Türkiye`deki ahşap ve tahta ustası Murat Sarı'nın destekleriyle uretilen Ares tahtaların çok beğenilecegini düşünüyoruz.

Çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor ve yeni yerli malı tahtalarımızı dört gözle bekliyoruz....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamını diliyorum. Umarım bu küçük atolye çalışmaları, seri üretim yapan ITF onaylı tahta üreten fabrikaya dönüşür..

Tebrikler,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Girişiminizden dolayı tebrik ediyorum. Umarım beklentileri boş çıkarmaz.

Tahtalar için belirlenmiş bir fiyat aralığı varmı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

elinize sağlık hocam,

tahtalarda ittf onayı gerekiyor mu? ben yapısı tahta olduktan sonra gerekmiyor diye biliyorum?

Gerekmiyor. Ama Japonya (JTTA) gibi birkaç ülke kendi müsabakaları için onaylı tahta istiyor. O yüzden aldığınız Butterfly, Nittaku, Yasaka gibi bazı marka tahtalarda JTTA damgası olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hiç kimseden onay almadan istediğin büyüklükte ve istediğin ergonomik yapıda tahta yapabilirsiniz. ITTF kısıtlama getirmiyor ama oyuncuların üretiminize uyum sağlaması önemli. Birde iyi bir marka oluşturun ki, reklamla işi yürütün. İmaj bizim ülkede çok önemli. ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tekrar Merhaba !

Öncelikle destekler için çok teşekkürler. :gulumse:

Sizlere biraz daha bilgi vermek istedim;

Tamamen naturel malzemelerden oluşturulan bu tahtalar ARES (Savaş Tanrısı) marka olacak.

Ekonomik ve Pro olarak iki grupta toplanacak ve her iki grupta da ALL+ , ALL ve OFF+ seçeneği olacak.

OFF ve OFF+ tahtalar karbon içerikli olacak.

Fiyat aralığı ise yaklaşık olarak 60 Ytl ila 130 Ytl arası olacak.

Ağırlıkları ise yaklaşık 75 ila 90 gr arası olacak.

En önemlisi de oyuncu kendi özelliklerine (ya da isteğine) göre istediği katmanlardan oluşan tahtasını kendisi oluşturabilecek,biz de o özelliklerde tahta üreticez...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
Tekrar Merhaba !

Tamamen naturel malzemelerden oluşturulan bu tahtalar ARES (Savaş Tanrısı) marka olacak.

Ekonomik ve Pro olarak iki grupta toplanacak ve her iki grupta da ALL+ , ALL ve OFF+ seçeneği olacak.

En önemlisi de oyuncu kendi özelliklerine (ya da isteğine) göre istediği katmanlardan oluşan tahtasını kendisi oluşturabilecek,biz de o özelliklerde tahta üreticez...

İyi, güzel ama yerli üretimden beklediğim fiyatlar değil bunlar. Unutmamak gerekirki friendship, dhs gibi uluslararası markaların, 30-50 ytl aralığında gayet başarılı tahtaları var. Yinede umarım tutar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tekrar Merhaba !

evet bu bana da biraz garip geldi..bir yanda piyasayı domine eden senelerin masa tenisi markaları,diğer yanda yerli üretim ares..farzedelim yerli üretim tahtalarımız butterfly,stiga veya diğer tüm tahtalardan daha iyi işçiliğe sahip ,kalitesi yüksek tahtalar olsun..böyle bile olsa daha yeni üretilen ,adı sanı duyulmamış bir ürünü 60 ila 130 ytl arasında satmak ne derece mantıklı tartışılır..sonuçta insanlar önce deneyecek,beğenirse talep artacak,talep artarsa marka değerin yükselecek,marka değerin yükselirse arz edeceğin ürün miktarı ve o denlide fiyatı artacak..ancak daha kafadan müşteriye 60-130 ytl arası bir fiyat çekilirse kimse almaz o tahtayı..he derseniz piyasanın ortalama fiyatları böyle,bizde fiyatlarımızı buna göre belirlicez,ozaman amenna..size hayırlı satışlar diliyorum.. ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet bu bana da biraz garip geldi..bir yanda piyasayı domine eden senelerin masa tenisi markaları,diğer yanda yerli üretim ares..farzedelim yerli üretim tahtalarımız butterfly,stiga veya diğer tüm tahtalardan daha iyi işçiliğe sahip ,kalitesi yüksek tahtalar olsun..böyle bile olsa daha yeni üretilen ,adı sanı duyulmamış bir ürünü 60 ila 130 ytl arasında satmak ne derece mantıklı tartışılır..sonuçta insanlar önce deneyecek,beğenirse talep artacak,talep artarsa marka değerin yükselecek,marka değerin yükselirse arz edeceğin ürün miktarı ve o denlide fiyatı artacak..ancak daha kafadan müşteriye 60-130 ytl arası bir fiyat çekilirse kimse almaz o tahtayı..he derseniz piyasanın ortalama fiyatları böyle,bizde fiyatlarımızı buna göre belirlicez,ozaman amenna..size hayırlı satışlar diliyorum.. ;):

Sevgili Çağan haklısın ama serbest piyasa ekonomisi yürürlükte senin dediğin gibi hayırlı satışlar dilemekten başka bir temennimiz olamaz.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkese iyi akşamlar !!!

Bu konunun daha iyi anlaşılması için;

Ares tahtalar el üretimi tahtalardır, fabrikasyon değil. Yurt dışında biraz arastırma yapılırsa el emeği ( hand made ) tahtaların fiyatlarının bu seviyelerde olduğu görülebilir. El emeği ile yapılan işler daha cok sanatsal değer taşıdığı için fiyatlandırma politakasını biz de bilmiyoruz.

Fabrikasyon üretimde olduğu gibi birçok farklı kalitedeki ağaçların hepsinin biraraya getirilip yapıstırılıp kesildiği bir tahtadan üretmek yerine , kaliteli ve eski tip ağaçları arayıp bulduk, teker teker katmanlara ayırdık ve daha sonra da yine teker teker bu katmanları yapıştırdık, farklı yapıstırıcılar kullandık.

Ve tek bir tahtanın üretimi yaklaşık 3 gun sürüyor.

Bu kadar emeğin sonunda çıkan sonuçlar da bizi tatmin ediyor, şu anda tek sıkıntımız fabrikasyon kesim olmadığı için karbon tahtanın yan kısımları çok temiz gözükmüyor, fakat top hissi harika.

Bizler bu tahtaları çok satalım ve çok para kazanalım diye üretmiyoruz , yani bu işte ticari bir kaygımız yok.

Böyle bir hayalimiz vardı bunu gerçekleştirmek istedik, ürünlerin maliyeti ve ahşap sanatçısının el emeği bizlere bu fiyat aralığının mantıklı olduğunu gösterdi.

Dediğimiz gibi umarım Ares tahtalar beğenilir, ve biz de hayalimizdeki yerli tahta yapımını gerçekleştirmenin tadını çıkarırız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkese iyi akşamlar !!!

Bu konunun daha iyi anlaşılması için;

Ares tahtalar el üretimi tahtalardır, fabrikasyon değil. Yurt dışında biraz arastırma yapılırsa el emeği ( hand made ) tahtaların fiyatlarının bu seviyelerde olduğu görülebilir. El emeği ile yapılan işler daha cok sanatsal değer taşıdığı için fiyatlandırma politakasını biz de bilmiyoruz.

Fabrikasyon üretimde olduğu gibi birçok farklı kalitedeki ağaçların hepsinin biraraya getirilip yapıstırılıp kesildiği bir tahtadan üretmek yerine , kaliteli ve eski tip ağaçları arayıp bulduk, teker teker katmanlara ayırdık ve daha sonra da yine teker teker bu katmanları yapıştırdık, farklı yapıstırıcılar kullandık.

Ve tek bir tahtanın üretimi yaklaşık 3 gun sürüyor.

Bu kadar emeğin sonunda çıkan sonuçlar da bizi tatmin ediyor, şu anda tek sıkıntımız fabrikasyon kesim olmadığı için karbon tahtanın yan kısımları çok temiz gözükmüyor, fakat top hissi harika.

Bizler bu tahtaları çok satalım ve çok para kazanalım diye üretmiyoruz , yani bu işte ticari bir kaygımız yok.

Böyle bir hayalimiz vardı bunu gerçekleştirmek istedik, ürünlerin maliyeti ve ahşap sanatçısının el emeği bizlere bu fiyat aralığının mantıklı olduğunu gösterdi.

Dediğimiz gibi umarım Ares tahtalar beğenilir, ve biz de hayalimizdeki yerli tahta yapımını gerçekleştirmenin tadını çıkarırız.

Bu yazılanlardan şu sonucu çıkarıyorum, biz de haklıyız siz de haklısınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence tahtaların ağırlık, katman, kullanılan malzeme, atış açısı, titreşim gibi konularda ayrıntılı bilgi içeren yorumları tarafsız kullanıcılar tarafından verilirse yine de satış şansı var.

Gerçekten, görece ucuz tahtaları doğrudan alıp deneyebiliyorsun ama bu durumda bilinmeyen, hakkında yorum olmayan tahtalar hep ikinci planda kalacaktır. Marka tahtalar için de bu böyledir biraz deneyimli kullanıcılar için. Ben hala d.m.o.r special'ın doğrusal atış açısı, neredeyse titreşimsiz olması nedeniyle denediğim en dengeli tahtalardan olduğunu düşünüyorum. Fabrikasyon üretimi olup fiyat/performans oranı süperdi. Küçültülmüş kafasına karşın 90 gr olması en büyük eksisi idi. Üreticisinden alınacak büyük deneyim birikimi olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence tahtaların ağırlık, katman, kullanılan malzeme, atış açısı, titreşim gibi konularda ayrıntılı bilgi içeren yorumları tarafsız kullanıcılar tarafından verilirse yine de satış şansı var bence.

Gerçekten, görece ucuz tahtaları doğrudan alıp deneyebiliyorsun ama bu durumda bilinmeyen, hakkında yorum olmayan tahtalar hep ikinci planda kalacaktır. Marka tahtalar için de bu böyledir biraz deneyimli kullanıcılar için. Ben hala d.m.o.r special'ın doğrusal atış açısı, neredeyse titreşimsiz olması nedeniyle denediğim en dengeli tahtalardan olduğunu düşünüyorum. Fabrikasyon üretimi olup fiyat/performans oranı süperdi. Küçültülmüş kafasına karşın 90 gr olması en büyük eksisi idi. Üreticisinden alınacak büyük deneyim birikimi olduğunu düşünüyorum.

Selamlar !

Sevgili Güven yorumlarına katıldığımı bilmeni isterim,son derece haklısın.

Ares tahtaların geliştirilmesi konusunda sadece kendi tecrübe ve öngörülerimize dayanmak hata olurdu tabii ki,

konuyla ilğili yazılarda da görüleceği üzere her türlü yardıma açık olduğumuzu belirtmiştim.

İşte bu paralelde geçtiğimiz günlerde Turgutreis'te gerçekleştirilen ''Uluslararası Amiral Turgut Reis Masa Tenisi Turnuvası''

kapsamında yurtdışından gelen çeşitli veteran oyuncuların bazılarına da örneğin; Belçikalı eski milli oyuncu Marina ,

Bulgar Martin Karaivanov , Rus Banderenko (Dünya veteranlar 3.) gibi oyunculara da Ares tahtaları denetme şansını kullandık.

Bu oyuncuların terübelerinden faydalanmaya çalıştık , bu konuda bizlere katkıları oldu.

Yaptıkları yorumlar doğrultusunda Ares tahtaların geliştirilmesi devam etmektedir.Tabii ki yurt içinden de bazı oyunculara da

Ares tahtaları kullandırarak , yorumlarını ve katkılarını almayı düşünüyoruz.Kısacası gerçekten iyi bişeyler yapmak istiyoruz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

amcama raket yaptırttım ama daha deneme fırsatı bulamadım 5 katmanlı sert bi ağaçtan el yapımı resmini en kısa zamanda eklicem avatarımda war ama büyük boyutunu ekleyemedim

bedo tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 47 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..