Jump to content
Masatenisi.org Forum

İkinci El Lastik Alımı

Guest ktm

Recommended Posts

Arkadaşlar sizler nasıl bu 2.el lastik alımını gerçekleştiriyorsunuz?Daha ben bu işi daha beceremedim.

Ben 2. el lastik olayına şöyle bakıyorum.Sıfır lastik tahtanıza yapıştırıp 2 veya 3 gün (benim anladığım süre) denenir uyum sağlıyamazsanır satılır.Kısa bir süreçtir ve lastik değerlerini muhafaza eder.Kaça satılır? 50 ytl sıfırı olan bir lastik ise maxsimum 25-30 ytl arası eder.(diye düşünüyorum)

Eğer 2 veya 3 ay kullandıysanız bu damı ikinci el olur ? Bence olmaz bu lastik gerçek verilerinin çok altında kalmış her hangi bir lastik görüntüsü verir ve etik olarak satılamaz sadece fikir versin diye kullandırılabilir yada hibe edilir . Bazen 10 ila 15 ytl arası lastik satışları oluyor(sıfırı 50 ytl olan) bu lastikleri forum aracılığı bu spora gönül vermiş arkadaşlara satmak doğru bir yaklaşımmıdır,sizlerce uygunmudur ? Bence tamamen yanıltmadır, kandırmadır. Böyle ucuz bir lastiği alan arkadaşımız kullanıp nasıl bir yorum getirir,getirirse bu yorum ne kadar sağlıklı ve doğru olur.

Ben böyle düşünüyorum sizlerinde fikirleriniz varsa bizimle paylaşırsanız seviniriz.

İyi çalışmalar.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok oynanmış lastiklerin bence ne alınması ne satılması uygun. Ama bu alan kişinin tercihine ve satan kişinin insafına kalmış bir durum. Performansı çok azalmış lastikleri satışa çıkarmak hiç hoş birşey değil tabi ama dediğim gibi satanın insafına kalmış bir durum bu. Karışamazsınız. Şahsen ben sıfır lastik alırken bile huylanıyorum bayat mıdır acaba diye o yüzden ikinci el lastik almak benim için son çare.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben 2 ayı geçince, en fazla 3 ay olunca lastiğimi değiştiriyorum. Bu süre sonunda lastik özelliklerinin çoğunu kaybediyor, özellikle de spini ciddi oranda azalıyor. Bence 2-3 ay ve daha fazla kullanılmış lastiklerin hiç satılmaması gerekir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok oynanmış lastiklerin bence ne alınması ne satılması uygun. Ama bu alan kişinin tercihine ve satan kişinin insafına kalmış bir durum. Performansı çok azalmış lastikleri satışa çıkarmak hiç hoş birşey değil tabi ama dediğim gibi satanın insafına kalmış bir durum bu. Karışamazsınız. Şahsen ben sıfır lastik alırken bile huylanıyorum bayat mıdır acaba diye o yüzden ikinci el lastik almak benim için son çare.

Tamamen katılıyorum. Ben ilk kombi raketimi tavsiye üzerine aldım, malesef lastiklei beğenmedim. Çok az oynanmış olmasına rağmen attım ve yeni lastik aldım. Satmayı düşünmedim, çevremde kombi raket kullanan olsa verirdim ancak yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turushana katılıyorum.Ararat1973 gibi çevresinde ekipman hibe edecek birilerini bulamayanlar için foruma bir yer açsakmı acaba.Bence çok iyi olur.Mutlaka üyelerimizden isteyecek ve ihtiyacı olacaklar çıkabilir.Böylece atıl ekipmanlardanda faydalanılabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam yapma ya!! beğenmesen bile atılırmı hiç, doğuda tahta raketlerle oynayan ihtiyacı olan çocuklara gönderirdiniz, şu an oynadıklarından milyon kat daha iyi olurdu.

Birine dedimki marangozdan sana vereceğim ölçülerde tahta yaptır, sana lastik vereyim ama yapmadı. Özellikle hazır tahta al demedim, sadece tahta 30 ytl desem küfür ederdi :P: . Burada zaten masa tenisi pek tutulmuyor. Çünkü 3-4 masa var, o da sadece okullarda. Dolayısıyla sadece öğretmen ve öğrencilerin erişebileceği bir spor konumunda. Halkın uzak olduğu bir spor. Şimdi ben ve iki öğretmen arkadaş, masa tenisini bu ilçede yaygınlaştırmak için uğraşacağız. Halkın ulaşabileceği bir salona masa kurdurabilirsek, ilgi artacak. Umarım amacımıza ulaşırız. Böylece lastikler boşa gitmeyecek :D: . (Kimsenin burada kombi raketten haberi yok, ilk defa benden duydular. Belki zamanla kendileri kombi raket kullanmaya başlarlar.)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ekipman hibesi için bir bölüm açılırsa çok faydalı olur. Kullanılmayan ekipmanlar ihtiyaç sahiplerine ulaşabilir, spor belki biraz daha yaygınlaşır.

Geçen hafta (memleketim) Sinoptaydım. Tek masatenisi masası kapalı spor salonunda tozlu bir şekilde katlanmış duruyordu. Her yaşta ve herkesin severek yapabileceği böyle bir spora haksızlık diye düşündüm. Yaygılaşması için gerçekten her türlü gayrete ihtiyaç var.

Herkese saygılar ve keyifli oyunlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turushana katılıyorum.Ararat1973 gibi çevresinde ekipman hibe edecek birilerini bulamayanlar için foruma bir yer açsakmı acaba.Bence çok iyi olur.Mutlaka üyelerimizden isteyecek ve ihtiyacı olacaklar çıkabilir.Böylece atıl ekipmanlardanda faydalanılabilir.
Daha önceden malzeme alacak imkanı olmayan ancak disiplinli şekide antrenman yapan genç oyunculara (özellikle doğu illerimiz için) malzeme yardımı yapılması hakkında bir konu açmıştım ama katılım olmamıştı...

Eğer becerebilirsek -ki becerebileceğimize inanıyorum- masatenisi.org üyeleri olarak bir kampanya yapıp (illede ikinci el olması gerekmeden.. sıfırda olabilir...) belirli üyelerin başkanlığında, federasyonla veya antrenörlük yapan üyelerimiz yardımıyla bu işi üstlenebiliriz.

Ben federasyon aracılığıyla çalıştığım şirkette topladıklarımı belirli insanlar yardımıyla toplamak suretiyle birkaç defa katılım yapmıştık ve federasyon başkanımızda jest göstererek katılan herkese teşekkür yazısı yollamıştı. Yine aynı işlemi yapabiliriz ama bu sefer sitemiz olarak yapabiliriz. Ama dediğim gibi birkaç yıl önce yazdığımda katılımdan çok malzeme istek talebi olmuştu. Eğer bu sefer birkaç arkadaş daha komplike çalışırsa olabilir. Hem sitemizdeki oyuncularda yararlanabilir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önce Turushan abi,ben ve bir iki arkadasın yardımıyla topladığımız malzemeleri denizli kale ilçesine sayın Hakkı abimize gönderdik..

Sonra da Emre abi bizim ufak sporcular için birkaç lastik gönderdi..

Ben bu sefer Siirt'te bulunan ve orada takım çalıştırmak isteyen eski Ranihli sporcusu Muhammet abim için bir kargo hazırlamayı düşünüyorum..

Elimdeki bütün çin lastiklerini ve hala oynanır durumdaki lastik tahta top raket kılıfı yapıştırıcı vs. birçok ekipmanı göndericem..

Eğer siz sevgili ağabey ve kardeşlerim de Siirt'e bişeyler yollamak isterseniz haberleşelim..

Sevgiler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..