Jump to content
Masatenisi.org Forum

İzmir Halkapınar'da Masa Tenisine Darbe

cangrbz

Recommended Posts

30 temmuz günü forumdan 4 arkadaş küçük çaplı bir İzmir buluşması yaptık; ben, “matematik”, “bucalı_tam35”, ve “sevim” hanımla birlikte İzmir Atatürk stadyumu önünde buluşup masatenisi oynamak için salona ilerledik, masatenisi salonu kapalıydı, görevliye durumu arz ettik, görevli kişi kurumlar ligi bittiğinden dolayı kapalı olduğunu söyledi. Bizde lisansımızın olduğunu ve oynamak istediğimizi dile getirdik fakat görevli kişi sert tavırla, böyle bir şeyin olmayacağını ve 30 ağustostan sonra gelmemiz gerektiğini o zaman da bile ücret ödememiz gerektiğini söyledi.!! Tabi hepimiz şok olduk çünkü daha önce de sürekli geliyorduk, ve herhangi bir ücret ödeme gibi durumumuz olmuyordu, bunu görevli kişiye söyleyince agresif tavırlı olan görevli kişi daha da agresifleşerek; olur mu öyle şey yaa, buraya gelen bütün lisanslı sporcular para veriyor siz mi vermiceksiniz dedi!! Biz bunun üzerine ücretin ne kadar olduğunu sorduk; bize 1 saatlik ücretin 19 ytl olduğunu söyleyince hepimiz birbirimize baktık ve hiçbir şey diyemeden oradan ayrılmak zorunda kaldık çünkü; “sözün bittiği yerdeydik artık” daha sonra il temsilcisi aydemir bey’i arıyarak durumu arz ettik onun yardımcı olabileceğini düşündük fakat maalesef o da herhangi bir yardımda bulunmadı, o kadar yoldan geldiğimizi ve 1-2 saat bile olsa oynayamaz mıyız dedik. Aldığımız cevap “kesinlikle olmaz” oldu!!! Masatenisini bu kadar seven kişilerin zar zor zamanlarını ayırıp ortak bir zaman oluşturup yapmış oldukları buluşma böyle hüsranla bitmemeliydi daha sonra Balçova spor tesislerindeki prefabrik ev içerisine konulmuş 3 masalı yer aklımıza geldi ve stadyumdan kalkıp balçovaya gittik tabi hepimizin morali bozulmuştu. Biz futbol yada basketbol ile uğraşmıyorduk sevdiğimiz gönül verdiğimiz masatenisini oynuyorduk, çünkü Türkiye Cumhuriyetinde; masatenisi dışında herhangi bir spor ile uğraşıyorsan her türlü imkanın oluyor, hatta oynamıcam ben desen bile zorla oynatırlar. Ama olay masatenisine gelince birdenbire akan sular durur, her türlü engeller çıkartılır, görevlisinden tutun il temsilcisine kadar kimse size yardımcı olmaz!!!

Her şeye rağmen biz masatenisimizi Balçova spor tesislerindeki salonda oynadık, küçük bir yerdi ama önemli değildi sonuçta gönül verdiğimiz çok sevdiğimiz sporumuzu yaptık her şeye rağmen çokta eğlenceli ve hoş zaman geçirdik…

Sizlerle bu konuyu paylaşmak istedik…

Sevgi ve Saygıyla…

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evt malasef hepimiz için çok kötü bir andı.. bu ülkenin 3. büyük mega kenti olmamıza rağmen bu sporda maalesef hiç bir ilerleme yok.. ilerlemeyi bırakın oynamak isteyenlere destek yerine köstek oluyorlar.. gerçektende içler acısı.. hele oradaki sorumlunun agrasif davranışları hepimizi şok etti.. bu resmen spor düşmanlığıdır.. sanki orayı kendisi yaptırmışta bizi içeri sokmuyorr.. birde yüzümüze baka baka saati 19 ytl diyor.. işte böyle kişi ve kişiler olduğu müddetçe bu spor hak ettiği yeri asla bulamıycak.. bence buna acil bir çözüm oluşturmak lazım yoksa gidiş inanın çok kötüü........

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bu her yerde böyle. bursada masa tenisi salonunu emanet ettikleri ve antrenör dedikleri insan, konuşmaktan aciz ve davranışları ile gençlere kötü örnek olan bir yapıya sahip. rakibin moralini bozarak onu yenmeye çalışan bir insandan çocukları yetiştirmesini nasıl beklersiniz. gsim bağlı yerlerde bu iş hep böyle sanırım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Halkapınar'a gittiğimizde salon boştu ve kimse kullanmıyordu, girip oynamamamız için hiçbir sebep yoktu.

Özellikle kapıdaki görevlinin son derece kibar ve seviyeli yaklaşımımız karşısında, insanlıktan nasibini alamamış ,kaba davranışına gerçekten şoke olduk.

Son umudumuz Aydemir Bey'i de aradığımızda açıkçası en azından birkaç saatlik salonu kullanmamıza izin vereceğini düşünmüştüm.

Cevabını merak ettiğim;

-Bu masaları kullanmanın bedeli istisnasız herkese 19ytl/saat midir?

-Masaları klupler tatildeyen hiç kimse kullanamıyor mu?

-Kapıdaki görevlinin sporculara karşı tavrını değiştirmesi için kiminle görüşebiliriz?

Bu gibi olayları sindirmektense, paylaşıp çözüm aramak en iyisidir.

Yorumlarınızı ve desteğinizi bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Halkapınar'a gittiğimizde salon boştu ve kimse kullanmıyordu, girip oynamamamız için hiçbir sebep yoktu.

Özellikle kapıdaki görevlinin son derece kibar ve seviyeli yaklaşımımız karşısında, insanlıktan nasibini alamamış ,kaba davranışına gerçekten şoke olduk.

Son umudumuz Aydemir Bey'i de aradığımızda açıkçası en azından birkaç saatlik salonu kullanmamıza izin vereceğini düşünmüştüm.

Cevabını merak ettiğim;

-Bu masaları kullanmanın bedeli istisnasız herkese 19ytl/saat midir?

-Masaları klupler tatildeyen hiç kimse kullanamıyor mu?

-Kapıdaki görevlinin sporculara karşı tavrını değiştirmesi için kiminle görüşebiliriz?

Bu gibi olayları sindirmektense, paylaşıp çözüm aramak en iyisidir.

Yorumlarınızı ve desteğinizi bekliyoruz.

malesef bazı durumlarda kibar olmak bi işe yaramıyo..büyük ihtimalle sürekli başkaları tarafından ezilen hor görülen bekçi,ya da görevli herneyse sizden kibarca bi tavır görünce meydanı boş buldu ve size patladı..halbuki cıngar çıkarsanız höt zöt le mevzuyu çözmeye çalışsanız emin olun salon size açılırdı..malesef böyle insanlar kibarca davranışı haketmiyo..eğer bu ülkede işleriniz çabuk yürüsün,her istediğiniz olsun istiyorsanız sesiniz biraz yüksek çıkacak,kaba ve amiyane tabirle biraz ''yırtık'' olacaksınız..kısacası herkese anladığı dilden konuşacaksınız..bu durum güzel ülkemde böyle..

sonuç olarak hep soruyoruz kendimize,bu ülkede masa tenisi neden gelişmiyor,neden hakettiği değeri görmüyor diye..bu durum herşeyin ispatı sanırım..fazla söze gerek yok..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Arkadaşlar

Artık bizim ülkemiz bu tip sorunlar her yerde karşımıza çıkabilir.Bu olayın bizim sporumuzla direk alakası yok.Bu olayın başınıza gelmesi üzücü ama yapabilecek pek bir şeyler olacağına artık inanmıyorum.Bu olaylar tamamen ülke ekonomisiyle ilgili ,insanlarımız açlık sınırlarında yaşam mücadelesi içindeler.Tok açın halinden anlamaz mantığı ile hareket ettikleri için malesef bakış açıları böyle,kırgınlar,kızgınlar.Ekonomi ne zaman ayağa kalkar insanlarımız ne zaman rahat eder o zaman hep beraber eğleniriz trendine girilmedikçe bir çıkış yolu yok.. Devlet Babamızın düzeni her konuda malesef böyle devlet kapılarında şansımız bol olsun.

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bence bekçinin o anki gazabına uğramışsınız. Bence tam tersine işin arkasını bırakmayıp konuyu ilk ağızdan federasyonun yetkilisi Hakan bebek bey e iletin.Hem işin aslını öğrenir hemde belki izmir e belki bir çekidüzen verir. Görevini yapmayan ın yerine yenisi gelir. Ayrıca dünyanın hiç bir yerinde saati 19 ytl olan bir salon yok ki izmirde de olsun.

Yılmayalım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

neden 19 ytl 20 yada 18 niye değil kdv yi yüzde kaçtan hesaplamışlar yoksa 4 kişi gireceğinizdenmi 19 ...tek kişi girsenizmasa etrafında koşa döne oynasanız kaçaymış.... biraz espiritüel tepki yapayım dedim buradan...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben anlamam kardeşim istersen her tarafın lisans olsun. Ben her lisanslıyım diyeni içeri alsaydım ohooo. Masaları çiziyolar, vuruyolar, üstüne oturan yatan oluyo, fileleri kurcalıyolar hepsi laçka oluyo sonra. Sen şimdi masaya vursan bunun hesabını kim verecek? Bana kızıyolar sonra. Ha belki sen çok iyi oyuncusun ben onu bilemem. Bana dediler sezon açılana kadar kimseyi almıyacan. Ben onu bilirim. Bu sıcakta pinpon oynayacağına git denize gir misler gibi. Zaten içersini yeni paspaslamışım. Hade kardeşim işim gücüm var benim hadee... (pinpon oynayacaklarmış...manyaklar...)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben anlamam kardeşim istersen her tarafın lisans olsun. Ben her lisanslıyım diyeni içeri alsaydım ohooo. Masaları çiziyolar, vuruyolar, üstüne oturan yatan oluyo, fileleri kurcalıyolar hepsi laçka oluyo sonra. Sen şimdi masaya vursan bunun hesabını kim verecek? Bana kızıyolar sonra. Ha belki sen çok iyi oyuncusun ben onu bilemem. Bana dediler sezon açılana kadar kimseyi almıyacan. Ben onu bilirim. Bu sıcakta pinpon oynayacağına git denize gir misler gibi. Zaten içersini yeni paspaslamışım. Hade kardeşim işim gücüm var benim hadee... (pinpon oynayacaklarmış...manyaklar...)

Aslanım Ongun gereken yerlere gerekli cevabı vermişin ağzına sağlık(ağzına sağlık lafıda televizyonlarımızdaki şarkı yarışmasının geyik yorumcularımızın kenar mahalle ağzı )..Kapatın kapıyı arkadaşlar Ongun cereyanda kalıp azıcık üşütmüş bizde üşütmüyelim..Hığğ

kkkk T mmm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar boşu boşuna arkasını armayın olayın hiçi bişi olmaz oranın kuaralı böyle aydemir abi olmadımı salonu bırakın bize hakan ve gürcan abilere bile açmıyolar bizemi aççaklar boşuna çaba sarfetmeyin hem saat başuına 19 ytl vereceğinize gelin buca hasanaga bahcesine orda saati 1 ytlden oynayabilirisnz hme birlikte oynamış oluruz benim klupten dolayı başka yerde oynamam yasak duyulursa iyi olmaz :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

saati 19 ytl ilginç doğrusu, bence il spor müdürlüğünden doğrulanması lazım, kapıdaki adamın nezaket hariç tutulmak kaydıyla yapacağı pek bir şey yok, konuşma tarzı onun kişiliğini gösteriyor. tanıdık olsa belki bu tür davranışlar olmayacaktı, yüzüne gülüp içeri alacaktı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar 19 ytl niye takıldınız bu rakkama bence çok pahalı bir fiyat değil gibi tam pansiyon bir otel için uygunumsu bir fiyat.Düşünün bir kere sabah kahvaltısı+öğlen yemeği+ara sıcaklar+akşam yemeği 18 ytl mi olacaktı.Taktınız şu 1 ytl'ye gidiyorsunuz bu fiyat iyidir iyidir sesinizi sakın çıkarmayın yoksa her an 20 ytl olabilir.

Bıırrrrrrrrrrrr..

sonra KTM emiceniz söylemişti dersiniz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tamam saati 19 ytl fakat biz 4 kişiydik.. yani bu 2 masa demektir. ve oyunumuz başka yerde 3 saat sürmüştü.. bir düşünün 2 masa ve saati 19 ytl den 3 saat.. bu ortalama 120 ytl tutuyor.. şimdi bu paraya yazık değilmidir sizce.. okadar varlıklı olsam salonu sabahtan akşama kadar kapatırım.. ama gerçektende bu spor hak ettiği yerde değil..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tamam saati 19 ytl fakat biz 4 kişiydik.. yani bu 2 masa demektir. ve oyunumuz başka yerde 3 saat sürmüştü.. bir düşünün 2 masa ve saati 19 ytl den 3 saat.. bu ortalama 120 ytl tutuyor.. şimdi bu paraya yazık değilmidir sizce.. okadar varlıklı olsam salonu sabahtan akşama kadar kapatırım.. ama gerçektende bu spor hak ettiği yerde değil..

Bu spor hak ettiği yerde değil diyorsunuz haklısınız ama,hak ettiği yerlere nezaman çıktıki ..Çıkmışta şimdi inişte değil devamlı düşüşte yerini hiç bir zaman yukarılara taşıyamış bir spor dalı. İnsanımızın ,devletimizin bakış tarzı alt tarafı pin pon dan ibaret bir oyun..

Allah devletimizden razı olsun özel spor salonlarına fiyat çıkartıyor.Bu fiyat asgari ücretin 600 ytl( cıvarı )bürüt olan bir ülkede 19 ytl olurmu olur burası patogonya çünkü önü arkası sağı solu olmuyan tabansız bir ülke.

Bu spora sosyete takımı yakın ilgi göstermediğine şükredelim ozaman 29 mu 39 mu 49 mu.....olur bilinmez onlar oynar biz seyrederiz.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

arkadaşlar okuduğum seylere gercekten cok üzüldüm ama burası Türkiye ve burada spor yapmak hele masa tenisi oynamak lüks olsa gerek. Baska bir ülkede olsaydınız herhalde size tüm imkanlar açılırdı. Şimdi daha iyi anlıyorum ki olimpiyatlarda bu kadar başarısız olmamızı. Zira hiçbir spor dalında başarılı değiliz ya neyse. Buna bir dur diyecek yetkili olmalı ,umarım bu yazılanları okuyupta (yüzü henüz nasırlaşmamış) yüzü kızaran vardır

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar okuduğum seylere gercekten cok üzüldüm ama burası Türkiye ve burada spor yapmak hele masa tenisi oynamak lüks olsa gerek. Baska bir ülkede olsaydınız herhalde size tüm imkanlar açılırdı. Şimdi daha iyi anlıyorum ki olimpiyatlarda bu kadar başarısız olmamızı. Zira hiçbir spor dalında başarılı değiliz ya neyse. Buna bir dur diyecek yetkili olmalı ,umarım bu yazılanları okuyupta (yüzü henüz nasırlaşmamış) yüzü kızaran vardır

Yetkilimi var ortada yüzü kızaracak,bunlar sadece avanta kovalayan bir takım güruh..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar can kardeşimle biz evkada4 te oynadık ve masa saatinii kaç olduğunu ve yerin ne kadar müsait olduğunu oda biilyor..2 ytl saati masanın...

bende bayağı zaman önce halkapınara gitiitm kkız kardeşim ve teyzeoğluyla kesinlikle oynama şansımızın olmadı söylendi.kardeşim buna lütfen bir çözüm üretilsin..burda haykırıyorumki sizler izmirdeki bizlere yardımlarınız dokunsun.. ben şahsen il temsilciliğine gitmeyi bile düşündüm...ama sonucunun hiçte iç açıcı olmayacağının farkındayım..herneyse..

izmirdeki hertürlü organizasyonlarınızda katılımım ve yardımım olacağı düşüncesindeyim..

05369625577 bülent erdi gzl bir organizasyonda yeralmayı istiyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geri kalmış bir sporda ilerleme anca bu yolda yapılan çabalarla gleiştirilir... Başbakanımız neden elin adamı 8 altın madalya alıyorda biz toplamda 3 madalya alıyoruz demsin... İşte bu yuzden... Değer verilmiyor masa tenisine bu ulkede...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 49 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..