Jump to content
Masatenisi.org Forum

Def Tahtalar Hakkında Biraz Bilgi +lastik

Guest ktm

Recommended Posts

Gençlik yıllarımda hep hızlı derdim OFF+ olan Primorac Carb. kullandım ,şimdi yaş icabı olgunlaşma dönem sendiromu OFF- Violin kullanmaya çalışıyorum,bunun biraz yaşlılığıda olacağı için haliyle bir DEF tahta şimdiden aramak lazım,daha sonrasına gerek yok dört kollu bir tahta 2 Kuluvallah 1 Elhem ..!

Anlattığım gibi bir Def tahta ihtiyacım olabilir ve buna uygun lastikle önerirmisiniz.Lastikleri tırtık ve def olanları değil ,atan türden Tsp Brio veya Butterfly Sriver gibi olabilir.Atan lastiklerle def tahta uyum içinde olabilirmi..?

Horoz ölür gözü çöplükte kalır . Hızlı lastik(gençlik yıllarının hatırına), Def tahta (gitmiyen ayakların mecburiyetine)

İlginize şimdiden teşekkür ederim bilesiniz..

Ne Mutlu Masatenisi Oynuyorum Diyene.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

matsushita power defence sriver fx 1.9 veya 1.5 her top içerde masada servis atma karsılama mükkemmel :D kolunuzun gücüne göre masadan çok uzak bile oynayabilirsiniz ayrıca yüzeyi biraz geniştir ufak bir zımparalama işlemiyle bu size fazlalık gelirse halledebilirsiniz birde anladığım kadarıyla amacınız kesik olarak defans yapmak degil hücüma yönelik kontrollü defans diye açıklanabilrmi? bu birazz all oyunu çağırıştırır gibi oldu :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anlaşıldı bizim forumda hiç defansı düşünen oyuncu yok. Hepimiz Fatih Terim gibi hep hucumu düşünüyoruz.

Tahta

Butterfly Defence II

Butterfly Matsushita Pro Special (Def olarak sunuluyor ama daha çok ALL + gibi)

Butterfly Matsushita Pro A (Yeni Üretim)

Nittaku Shake DEF

Nittaku Vioncello

Lastik

Butterfly Sriver S /EL

Butterfly Tackiness C (Bu uyar heralde)

Tsp Brio

Tsp T-Rex

Not; Sizin başka lastik alternatiflerinizde olabilir.

Yukarıdaki tahtalar hakkın bir bilgisi olan varsa cevaplarını bekliyorum artı atan lastiklerle uyum gösterebilirmi.Def tahta atan lastik kombinasyonu tamen benim bir hayal saçmalığımmı.?

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Defanslar bence 2 ye ayrılır.1. si benim modern defans diye tabir ettiğim hücum ağırlıklı defans 2.si her topda defans yapan karşıdakinin hatasıyla sayı alan defans.1. si için all+ tahta bence çok uygun fh e 1.9 luk bi düz lastik bh e de güzel bi anti tavsiye ederim. 2. si için se fh e 1.5 lik lastik .bh e çok garip top atan bi pütür tavsiye ederim .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Defanslar bence 2 ye ayrılır.1. si benim modern defans diye tabir ettiğim hücum ağırlıklı defans 2.si her topda defans yapan karşıdakinin hatasıyla sayı alan defans.1. si için all+ tahta bence çok uygun fh e 1.9 luk bi düz lastik bh e de güzel bi anti tavsiye ederim. 2. si için se fh e 1.5 lik lastik .bh e çok garip top atan bi pütür tavsiye ederim .

Sayın Burak86

Yazdığım tahtalardan hangisi

-Modern Defans(hucum ağırlıklı)

-Sadece Defans(defans ağırlıklı)

Yanlarına yazarmısın.

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anlaşıldı bizim forumda hiç defansı düşünen oyuncu yok. Hepimiz Fatih Terim gibi hep hucumu düşünüyoruz.

Tahta

Butterfly Defence II

Butterfly Matsushita Pro Special (Def olarak sunuluyor ama daha çok ALL + gibi)

Butterfly Matsushita Pro A (Yeni Üretim)

Nittaku Shake DEF

Nittaku Vincello

Lastik

Butterfly Sriver S /EL

Butterfly Tackiness C (Bu uyar heralde)

Tsp Brio

Tsp T-Rex

Not; Sizin başka lastik alternatiflerinizde olabilir.

Yukarıdaki tahtalar hakkın bir bilgisi olan varsa cevaplarını bekliyorum artı atan lastiklerle uyum gösterebilirmi.Def tahta atan lastik kombinasyonu tamen benim bir hayal saçmalığımmı.?

KTM

Merhaba

Önce bir iki tahtada ben ekleyeyim.TSP Toccatto(www.sportschreiner.com),,Xiom Orlando bu tahtaların ikiside defansif karbon özelliklerine sahip..denemedim denemek isterim xiom orlando bayağı güzel duruyor...Matsushita serisine gelince..1 Matsushita pro 2matsushita pro special (benim kullandığım)arylate carbon 3 matsushita power defence sanırım japon değil avrupa üretim ve en son matsushita pro alpha ..pro specialden farkı yalnız arylate katman var carbonsuz ve pro specialdendaha hafif 85_90 gr civarı denemedim ama pro specialden daha iyi olduğunu okudum...pro special all+ değil off- pro alphası all+defans sınıfına sokmalarının nedeni kafasının büyüklüğü...Ha unutmadan iki tanede joola defans tahtası var bir benim kullandığım Chen Wei Xingall- ve yeni çıkan Chen defender def..konu böyle uzayıp gidiyor..lastiklere gelince eğer kesik ve kontrollü atak istiyorsan gözü kapalı Tackiness C diyorum!!! duruma göre lastik kalınlıklarıyla oynarsın backhande gelince alternatif çok ....daha anlatacak çok şey var ama sanırım bu kadar yeter...gerisini ups de konuşuruz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

-Defans için Kullandığım tahtalar şu ana kadar

Matsushita pro special

Matsushita power defence

bt Joo se hyuk

-Matsushita pro special -

Daha çok allround bir tahta karbon katmanı var.Geniş kafalı (çoğu def tahtası gibi)-Matsushita serisinin en pahalısı-İster üzerine atak lastik takın ister tırtık ister anti ..sırıtacağını sanmıyorum...

-Matsushita power defence-

Tam bir defans tahtası-Tırtıkla oynayanlar için oldukça ideal.Geniş kafalı..Biraz eli terletiyor..ve sap rahatsız edebilir(düz ve dikdortgen yapıda)..Her lastik uymayabilir

Ben üzerinde bana göre uyanları söyleyeyim..

-Tackiness chop 1-2

-Yasaka zap spin

-Tackifire special

Tırtık

-Palio ck531a

-Dhs c8

-Doublefish 1615

-Bt Joo se Hyuk-

Şu anda oynadığım ve oldukça memnun oldugum bir tahta..all round diyebiliriz..Geniş kafa..Tam adına yakışır şekilde modern defans ustası Joo se hyuk tarzına gidebilecek bir tahta..Gokhan Bayraktar adlı arkadaşım tırtıksız Tackiness c ve Tackiness Drive ile oynuyordu..oldukçada kontrollüydü..Kendisi okursa yorum yazar sanırım...Ben şu anda Palio ck531a ve tackifire special ile oynamaktayım lastik olarak..oldukça memnunum..

Defans tahtalarında en büyük sorun lastik takasında meydana gelmekte..Buda kafaçaplarının geniş olmasından kaynaklanıyor..atak ve all tahtaların lastiklerini defans tahtalarına takınca yanlardan 1-2 cm boşluk oluyor buda tabi garip bi durum :D

Saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben hücum oyuncusuyum ondan dolayı tahta ismi veremicem ama all+ lar 1. ye daha yavaş tahtalar 2. kademeye girer bence

:D:

En iyisi ben şöyle yapayım.. Benim çocukluğumda kız çocukları bir oyuna başlamadan önce birini seçmek için işaret parmaklarını ağızlarına getirir OOO piti piti karemela sepeti terazi lastik cimlastik..........(devamı var ama hatırlıyamadım) derledi sonunda işaret parmağı kimde kaldıysa o ilk cezayı alırdı veya birinci başlardı.Bu dediğim 40 sene önceydi.

Denemekte fayda var .OOOO pitipiti....

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

En iyisi ben şöyle yapayım.. Benim çocukluğumda kız çocukları bir oyuna başlamadan önce birini seçmek için işaret parmaklarını ağızlarına getirir OOO piti piti karemela sepeti terazi lastik cimlastik..........(devamı var ama hatırlıyamadım) derledi sonunda işaret parmağı kimde kaldıysa o ilk cezayı alırdı veya birinci başlardı.Bu dediğim 40 sene önceydi.

Denemekte fayda var .OOOO pitipiti....

KTM

Merhaba bana sorarsan hiç ooopitiptitiye gerek yok saydığıntahtaları yarısını kullandım diğer yarısını da inşallah yıl sonuna kadar tamamlayacağız umarım bendekileri denersin olur biter...karamela sepeti

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba bana sorarsan hiç ooopitiptitiye gerek yok saydığıntahtaları yarısını kullandım diğer yarısını da inşallah yıl sonuna kadar tamamlayacağız umarım bendekileri denersin olur biter...karamela sepeti

Aslan Serhat ne varsa UPS'de var.Dikkat ediyormusun forumdaki katılımcıların çoğu UPS den .Bütün gevezeler Ups de toplandık heralde.

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslan Serhat ne varsa UPS'de var.Dikkat ediyormusun forumdaki katılımcıların çoğu UPS den .Bütün gevezeler Ups de toplandık heralde.

KTM

Merhaba

Abiprofosyeneller pek yazmaz bilirsin .Bizim gibilerde yazmadan duramaz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

terazi lastik cimnastik :P: desenize ups teki savunmacılar 3 lencek <_< Ayhan abi,Serhat abi şimdide Selim abi..Selim abi gel etme gözünü seviyim vazgeç bu defans işinden..zora sokma genç hücumcuları :D:

Ayhanı klasik defans katagorisine sokarsak modern defans ikiliyecek :whistle:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Olurmu Sehat bizde yarı profesyenel sayılırız.İşimizde kazanıyoruz masa tenisinde yiyoruz.

o mantığa göre tam profosyenel sayılırız,işmizde kazandığımıın tamamına yakınını masa tenisnde yiyoruz :pirpir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bencede defanslar ikiye ayrılır bir topspin arkasındandropshotve şut ayrıldımı adam ikiye :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 90 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..