Jump to content
Masatenisi.org Forum

Buterfly Solcion

Guest Mekansız666

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar..

Emre abiden (imamoğlu) geçende aldığım lastiklerin içinde bir de Butterfly Solcion buldum (teşekkürler abicim)

Denedim ve oldukça beğendim..

Daha önce bir arkadaşımın backhand tarafında görmüştüm bana yumuşak ve kontrollü bir lastik olduğunu söylemişti..

Eğer sizlerin yorumları ve benim denemelerim üzerine beğenirsem Neos Sound yerine bu lastiğin sıfırını alıp kullanıcam..

Sevgiler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Doğrusunu isterseniz ekipman konusunda uzman sayılmam. Bu konularda ben de bilenlere danıştım bayağı. Danışıyorum da. TSuBasa sağolsun... Kısa bir süre önce bu işlere başladığımda backhand im için kontrollü ve hızlı bir lastik istediğimi söylediğimde bir arkadaşım onu tavsiye etmişti. Çok az bir süre kullandım. Lastik yumuşak süngerli ve spinli. Yüksek bir atış açısı var. Kontrolü gerçekten iyi. Sriver dan hızlı ama ahım şahım hızlı değil. Lastik şu an Eray Bey'de. UPS ye geldiğinde deneyebilirsiniz belki. O oynarken farkettim kesmeye çalıştığında iyi kesme yapılamıyordu mesela. Spinler de öyle kurtarılayamacak gibi değil. Ama aynı hareketi tutarlı bir şekilde yapmak mümkün. Ancak o paraya değer mi diye sorarsanız soru işaretim büyük olur. Sonuçta bunlar sizin oyun tarzınızla alakalı. Ben zamanla yumuşak süngerlerin bana uymadığına karar verdim. 38-39 derece iyi benim için. Bir de şunu farkettim geç de olsa. Her türlü lastikle oynanıyor :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

(o:

Evet abicim haklısın; her türlü lastikle oynanılır..

Ben de backhand olarak yumuşak,hisli lastikler tercih ediyorum..

Solcion da dediğim gibi saolsun Emre abim ilave olaraktan göndermiş..

Denedim ve beğendim de..

Neos Sound Synergy ye alternatif olarak düşünüyorum..

Birkaç kez daha denedikten sonra kararımı vereceğim..

Teşekkürler

Sevgiler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta olarak Butterfly kullandığımdan,Butterfly Lastik kullanarak daha iyi randıman alıyorum Turuşhan abi..

Donic Baum Sawtec kullanırken oldukça memnundum ama şimdi Kreanga ya geçince aynı hissiyatı ve sesi bulamadım..

Zaten her ne kadar Neos için yapıştırmadan da aynı etkiyi gösteriyo deselerde bence hikaye!

Bir gün bile yapıştırmasam gücü düşüyor lastiğin..

Onun haricinde çok memnunum ama solüsyon yasağı nedeniyle ben de alternatif arayışına girdim mecburi olarak.. )o:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugün itibariyle Solcion ile ikinci idmanı yapmış bulunuyorum..

Herkesin bildiği gibi yumuşak bir lastik olan Solcion,tam olarak tahtamın backhand tarafıyla bütünleşmiş durumda..

Spinler kontrollü,kesik ya da yumuşak topları 'drive' etmek,ya da Loop vs. vuruşlar yapmak son derece rahat..

Servisleri karşılama konusunda da 2.gün itibariyle hiçbir sıkıntısı yokmuş gibi gözüküyor..

iyi servis vs. gelmiyor diyebilirisiniz ama karşımda antrenman yaptığım gibi eskiden süper lig,1.lig tecrübesi olan ve hala 2.ligde oynayan eski takım arkadaşım (o:

Yani servisler de hayli etkili geliyor ama Solcion altından kalkmayı başarıyor (o:

Tavsiye ederim (o:

Sevgiler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 years later...

Butterfly Solcion' u dün raketime yapıştırdım kontrollü ve spinli bir lastik. sriver'ın mevcut hızına biraz daha hız eklenmiş ve tackines'in de spininden ve kontrolünden büyük bir kısmı bu lastiğe geçmiş gibi. Bir nostalji duygusu yaratıyor bu lastik. pimple yapısı çok küçük ve sık döşenmiş. Yeni nesil ve kendinden solüsyonlu lastiklere alışanlar için gayet yavaş gelecektir, butterfly ın off kategorisinde olmasına rağmen yeni teknoloji lastikler arasında all+ gibi bir yere denk geliyor (solüsyonlu eski tackiness d ile oynamak gibi bişey ancak sriver'ın diriliği de hissediliyor). Üst yüzeyi parlak, topu ısıran cinsten değil ve hafif bir lastik.

üst düzey oyuncuların ihtiyacını karşılar mı bilmem ama başlangıç ve orta seviye atak oynamak isteyen oyunculara bu lastiği kesinlikle öneriyorum. ucuz veyahut indirimli gördüğünüz yerde hemen alın deneyin. daha masa üzerinde denemedim ama yastığa çektiğim spinler beni yeterince tatmin etti.

Sünger sertliği 28 çok yumuşak gibi görünebilir ancak 32 derece olan sriver g3fx ile hemen hemen aynı hissi veriyor. bu kadar yumuşak bir süngere tune uygulaması riskli olur diye düşünmüştüm ancak uygulanınca da oluyormuş demek ki.

2.1 mm kalınlık kullanıyorum yukarıdaki yorumları okudum bence tune ettiğimde 3 aşağı 5 yukarı g3fx gibi bir sonuç elde ederim. ucuz gördüğümde bir çift daha düşünmeden alırım

sevgiler saygılar

düzeltme: masada denedim zannettiğimden daha hızlı çıktı, spini sriverdan fazla ancak pek de fazla değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 38 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..