Jump to content
Masatenisi.org Forum

Let Hakkında Soru

Guest kargoozkan

Recommended Posts

çift olarak oynuyoruz. rakip takımdaki oyuncu servis atarken top fileye çarptı ve karşısındaki (atması gereken çarprazındaki sahaya değil) sahaya düştü. bu let olarak kabul edilir mi yoksa sayı karşıya mı yazılır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu kural normal tenistede böyle..top fileye çarpıp düşmesi zorunlu alana düşerse let sayılıyor..fakat masa dışına yada eşli oynarken yan sahaya düşerse sayı rakibe geçiyo..zaten yukarda arkadaşlarımız belirtmiş ama benim demek istdiğim başka bişey var..genelde masa tenisi oynarken çok sayıda let oluyo ve bu topların çoğu zaten masaya düşüyo..ama bazende bilhassa kenarlara servis atılırken top fileye çarpınca dışarı gidebiliyor ve bu durumda sayı rakibe yazılıyo..tamam direk dışarı atılan servisi anlarım ama fileden dışarı giden toplarında let kavramı içine alınması daha adil olmaz mı?bu tabiki şu an için benim fikrim ve öylede kalmaya devam etcek..sizlerinde fikrini almak istiyorum bu noktada..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence şu anki mevcut uygulama doğru , şöyle ki, servis attığımızda top dışarı çıktığında sayı oluyor, peki ağdan sekerek dışarı giden top neden sayı olmasın , o topun ağa temas etmemesi durumunda masada kalacağını kim söyleyebilir? , kimse bunu söyleyemez hakemler böyle bir yorum yapamaz yani mantığı açısından bence doğru bir uygulama.

bir de let ve net ikiside kullanılıyor

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tekli maçlarda servisi çapraza atma zorunluğu yok top fileye çarpıp karşı sahada çizgi içinde herhangi bir yere düşerse let olur

fileye çarpıp çizgi dısına düşerse sayı servisi karsılayan tarafındır

çiftli maçlarda servisi çapraz atma zorunluluğu vardır

servisi attığında fileye değip çaprazındaki sahaya düşmezse sayı karsı tarafın olur

çaprazındaki sahaya çarpmadan fileye temasından sonrada çıkarsa top yine sayı karşılayan tarafın olur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lobi faaliyetlerime aralıksız devam edeceğim. Alpha hissesi almak lazım şimdiden. Sonra söylemedi deme. Yeni projem ise Yinhe T2. Onu da meşhur edicem. Eline T2 almayan kalmıycak. Şaka bir yana bugün yinhe kombimle oynadım daha önce yenemediğim adamı haşat ettim. :pirpir:

abi yinhe t2 bty sc nin replikası gibi birşey oldugunu okumustum hız konusunda öylemi gerçektende

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lobi faaliyetlerime aralıksız devam edeceğim. Alpha hissesi almak lazım şimdiden. Sonra söylemedi deme. Yeni projem ise Yinhe T2. Onu da meşhur edicem. Eline T2 almayan kalmıycak. Şaka bir yana bugün yinhe kombimle oynadım daha önce yenemediğim adamı haşat ettim. :pirpir:

şu ittf onaysız raketle oynayan abiyi mi diosun ongun abi :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

T2 Primorac carbon'un benzeri, schlager'in benzeri T1

Ongun'un T2 si ile 15 dk oynadım ,Primorac Carbonla olsa olsa kalınlıkları benzeye bilir onuda ölçemedim.Ongun'un dediği gibi Guruba Carbon özelliklerini taşıya bilir.

KaTeMe

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konunun başlangıcı; "çift olarak oynuyoruz. rakip takımdaki oyuncu servis atarken top fileye çarptı ve karşısındaki (atması gereken çarprazındaki sahaya değil) sahaya düştü. bu let olarak kabul edilir mi yoksa sayı karşıya mı yazılır."

Konuyla ilgili son cevap yazısı; "Tanju Cansever beyin yabancı bir forumdan aktardığı bilgilere göre T2 primorac carbonun, T2 schlager carbonun benzeri"

Yahu Ongun' un yüzünden konu nerden nereye gelmiş :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konunun başlangıcı; "çift olarak oynuyoruz. rakip takımdaki oyuncu servis atarken top fileye çarptı ve karşısındaki (atması gereken çarprazındaki sahaya değil) sahaya düştü. bu let olarak kabul edilir mi yoksa sayı karşıya mı yazılır."

Konuyla ilgili son cevap yazısı; "Tanju Cansever beyin yabancı bir forumdan aktardığı bilgilere göre T2 primorac carbonun, T2 schlager carbonun benzeri"

ongun abi degil benim yüzümden buraya geldi çünkü konunun gerekli açıklamasını yaptım ve başka bir konu acıp uzatmamak için tahtassı konusunda ongun abiye ben soru sordum:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pardon .

Başlık let ,biz havanın sıcaklığı suyun sertlik derecesin den bahsediyoruz.Başlıklara bakmadan yazılar nerelere gidiyor.Su yolunu buluyormu ne..! Bilgi yanlış yerdede olsa bilgidir.Tekrar PARDON.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Birkaç gündür forumdan uzak kaldım. Şimdi okuma fırsatım oldu. Ben de özür dilerim. Konuyu bulandırdık biraz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 32 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..