Jump to content
Masatenisi.org Forum

Samsanov Alpha Mı Petr Korbel Mi ?

Guest Ömer Faruk Yılmaz

Recommended Posts

Bu iki tahtada internetteki okuduğum yazılarda epeyce övülüyor. Hatta Samsanov Alpha' yı Samsanov'un hiçbir özel katkıda bulunulmadan kullandığıda yazıyor. Fakat hangisi daha iyi karar veremedim. Şu an hazır raketten kombinasyona geçmek üzereyim. Bu tahtaları kullananların görüşlerini bekliyorum.

Teşekkürler ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bildiğim kadarıyla alpha nın ölçüleri çoğu tahtaya göre biraz daha küçük, yani alpha ya göre kestiğiniz lastikleri ileride diğer tahtalarda verimli şekilde kullanamayabilirsiniz.

Bu durum, sizin tahta seçiminizde ne kadar önemli bilmem ama aklıma geldi belirteyim dedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben alpha ile bir süre oynadım. Hala da elimden çıkarmadım. Korbel ile ise 10 dakika oynadım ve hiç beğenmediğim için daha fazla oynamaya gerek görmedim. Belki oynasam alışırdım ama zaman harcamak istemedim. Bu kadar oynamayla karşılaştırma yapmak yanlış ama hiç yoktan iyidir diyerek yazıyorum. Alpha korbele göre çok az

titreşimli, daha hızlı ve atış açısı daha düşük. Daha hafif olduğu ise su götürmez. Ama kafası harbiden küçük olduğu için ondan çıkardığın lastikleri diğer tahtalara takmak istersen lastikleri iyice solusyonlayıp/yağlayıp genişletmen gerekir. Ama olmayacak şey değil. Çünkü alphadan çıkardığım rapidleri limon yağıyla yağladıktan sonra rahatlıkla integraya takmıştım. Korbel bende biraz stiga offensive cr tarzında bir tahta olduğu izlenimini uyandırdı. Stiga ile oynarken titreşimlerin bileğimi ne kadar yorduğunu hemen sonra alpha'yı elime alıp oynadığımda farketmiştim. O gün offensive cr ile vedalaştım. Bunun dışında bu tarz tahtalar yani korbel ile off cr bence esneklikleri ve hisli olmaları nedeniyle kesme ve burgu/spin oyununa uygun oluyorlar. Ama en az orta sertlikte süngerli lastiklerle.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Alpha'nın kafası gerçekten küçük. Ama bana sorarsanız bir sonraki tahtaya buna göre kesilen lastik uyar mı düşüncesi ile de tahta alınmaz. Sonuç olarak uzun süre kullanmak üzere alınmalı. Küçük olma durumu aslında hoş avantajları getiriyor beraberinde. Kafa kompakt olunca kesilen lastik ağırlığı da az oluyor doğal olarak. Kafası ağır diye tabi edilen durum olmuyor yani. Bu da fh/bh çevrimlerini kolaylaştırıyor ve elinizin hareket kabiliyetini arttırıyor. Raket toplamda oldukça dengeli oluyor. Ben ikisini de kullandım, ikisi de güzel tahtalar ama seçim yapamadım aralarında. Korbel'in hafifini bulmak zor (90 civarı geziyor), sapı da incedir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

S.Alpha ile Samsonov'un oynadığı doğru mudur? Bana sanki maçlarda IV-L Balsa ile oynuyor gibi geliyor. Çok dikkat ettim videolarda, üzerine de siyah bir overgrip sarıyor ama sapın iki renkli oluşundan ve beyaz cam logosundan anlıyorum. Her iki tahtanın hızı da carbon tahtalarla karşılaştırılamayacak kadar yavaş bana kalırsa. Ama adam pür ofans oynuyor işte...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu başlığı kişisel mesajınıza cevap yazdıktan sonra gördüm. Benim gördüğüm kadarı ile masatensinde ekipman seçiminde şu iyidir bu kötüdür demek çok zor. Nedeni herkesin oyun tarzına göre beğenisinin farklı olması. He Zhi Wen diye bir oyuncu var, adam solak, penholder, kısa pütür kullanıyor, 45 yaşında ve sıkı durun yıllarca hazır raket tahtası ile oynamış. W. Schlager'i, Ryu Seung Min'i 2008 yılında yenmiş bir adam. Uzun süre ev yapımı bir tahta ile oynamış, kırılınca oynadığı klüpteki bir çocuktan 5 $'lık hazır raket tahtasını alıp yıllarca onla oynamış, en son Çin'deyken eski bir DHS tahta bulmuş ve halen onunla oynuyormuş, solüsyon falan kullanmıyormuş hiç. Dünya sıralamasında 30. sırada bu adam. Şimdi siz ne yapacaksınız, bir tahta alıp bunla oynamaya başlayacaksınız, mutemelen bir süre sonra oyununuz gelişecek ve daha hızlı (veya daha yavaş) bir tahta arayışına gireceksiniz, lastik değiştireceksiniz vs. sonunda size uygun kombiyi yine siz bulacaksınız. Umarım bunu en az masrafla atlatırsınız. Yorumlara bakarak hareket etmek en doğru sonuca ulaştırmıyor malesef (yorumlar önemsizdir demiyorum yanlış anlaşılmasın). Örneğin Petr Korbel için de Gergely içinde kötü yorum bulamazsınız ama birbirinden çok farklı tahtalardır. Birde her tahta her lastikle olmuyor gerçekten. Bana göre ekipman olayında olasılık çok fazla. Dediğim gibi size uygun olan ekipmanı ancak siz bulabilirsiniz. Çevrenizde deneme imkanınız varsa acele etmeden bol bol farklı ekipman deneyip satın alma olayına öyle girin derim. Bu imkan yoksa gönlünüze göre birini alıp başlayın, önemli olanın ekipman değil bol antreman ve teknik olduğunu unutmamak lazım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 years later...
  • 3 weeks later...

Bu başlığı kişisel mesajınıza cevap yazdıktan sonra gördüm. Benim gördüğüm kadarı ile masatensinde ekipman seçiminde şu iyidir bu kötüdür demek çok zor. Nedeni herkesin oyun tarzına göre beğenisinin farklı olması. He Zhi Wen diye bir oyuncu var, adam solak, penholder, kısa pütür kullanıyor, 45 yaşında ve sıkı durun yıllarca hazır raket tahtası ile oynamış. W. Schlager'i, Ryu Seung Min'i 2008 yılında yenmiş bir adam. Uzun süre ev yapımı bir tahta ile oynamış, kırılınca oynadığı klüpteki bir çocuktan 5 $'lık hazır raket tahtasını alıp yıllarca onla oynamış, en son Çin'deyken eski bir DHS tahta bulmuş ve halen onunla oynuyormuş, solüsyon falan kullanmıyormuş hiç. Dünya sıralamasında 30. sırada bu adam. Şimdi siz ne yapacaksınız, bir tahta alıp bunla oynamaya başlayacaksınız, mutemelen bir süre sonra oyununuz gelişecek ve daha hızlı (veya daha yavaş) bir tahta arayışına gireceksiniz, lastik değiştireceksiniz vs. sonunda size uygun kombiyi yine siz bulacaksınız. Umarım bunu en az masrafla atlatırsınız. Yorumlara bakarak hareket etmek en doğru sonuca ulaştırmıyor malesef (yorumlar önemsizdir demiyorum yanlış anlaşılmasın). Örneğin Petr Korbel için de Gergely içinde kötü yorum bulamazsınız ama birbirinden çok farklı tahtalardır. Birde her tahta her lastikle olmuyor gerçekten. Bana göre ekipman olayında olasılık çok fazla. Dediğim gibi size uygun olan ekipmanı ancak siz bulabilirsiniz. Çevrenizde deneme imkanınız varsa acele etmeden bol bol farklı ekipman deneyip satın alma olayına öyle girin derim. Bu imkan yoksa gönlünüze göre birini alıp başlayın, önemli olanın ekipman değil bol antreman ve teknik olduğunu unutmamak lazım.

bu yorumu tüm masa tenisi salonlarının baş köşesine çerçeveletip asmak gerek,sırf ilk cümleler bile yeterli .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..