Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sanırım Hacı Oldum

Guest Simurg

Recommended Posts

merhaba,

geçen hafta Çin'de idim... ve bir spor salonunda masa tenisi oynama fırsatı buldum. sanırım bu durumda ben hacı oldum...

Allah kabul etsin... Allah herkese nasip eder inşallaaaaaah....

Amin... -_-

Ping the unfortunately not pilgrim yet Pong

P.S. Simurg, bu sene leyleği havada mı gördün ne? yakın doğudan başladın uzak doğuya geçtin, şimdi sırada neresi var?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Efem şimdi şunu söylemek gerekir ki bu Çinliler genetik olarak bu sporu çok iyi yapıyor. Hatta öğrendim ki ilkokullarda 8 yaşında herkese masa tenisi öğretilmeye başlanıyormuş. Benim oynadığım vatandaş da bu şekilde masa tenisine başlamış ama sürekli bir spor olarak hiç yapmamış biri, arasıra oynuyor. Buna rağmen tekniği çok düzgün, vuruşları gayet etkili, tabi ki penholder haliyle bendeniz salondaki tek shakehand oynayan uzaylı idim. Salonun fotoğrafını ekliyorum. Fotoğrafta görüleceği üzere bu spora olan saygımdan ötürü, pantolon ve gömlek ile oynadım :D: Salonda tabi ki çok iyi oynayan sporcular vardı. Hatta yan masadakileri uzun uzun izledim, çok iyiydiler. Bir tanesi, son olimpiyat şampiyonu olan Koreli ile aynı tahtayı kullanıyordu.

İki tane malzeme satan yere gittim. Ama çok büyük yerler değildi, o yüzden biraz hayal kırıklığına uğradım. Belki de doğru yerleri bulamadım. Bu dükkanlarda çoğunlukla friendship ve DHS satılıyor. DHS Hurricane3 ise çok popüler durumda. Adamlar hemen önüne DHS H3 koyuyor. Bu lastiğin milli takım için üretilen modeli de olduğunu bilmiyordum, Tsubasa bahsetmişti. DHS H3 ile ilgilendiğimi görünce satıcı hemen tezgahın altındaki bir kutudan özel üretim olan malları çıkardı. Ayrıca G666nın da özel üretim olanı da vardı. Özel üretimin süngerinde ticari olanından farklı bir damga var. Bu dükkanlarda başka birçok Çin üretimi malzemeler var. Tabi ki butterfly, stiga, tibhar da ama butterflylarin fiyatları beni çok şaşırttı. Mesela primorac carbon 150 dolar. Doğrusu niye böyle olduğunu bilmiyorum, bilen varsa anlatsın, merak ettim doğrusu. Ama öte yandan Çinde üretilen butterfly tişörtler, çantalar vb. malzemeler ise çok ucuz.

Çindeki masa tenisi ortamı ile ilgili söyleyeceklerim bunlar tanrı herkese hacı olmayı nasip etsin

post-18-1098601012_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

H3'de de aynı damga var... ticari versiyonunda ise sadece üstteki rakamlar var, alttaki damga bulunmuyor.

Damga meselesi biraz karmaşık. Geçen ay bir Çinli arkadaşım bana ikisi normal (1.300 Japon yeni), dördü pro (2.000 Japon yeni) olmak üzere toplam altı adet H3 getirdi. Hepsinin süngerinde de Simurg'un gönderdiği fotoğraftaki gibi üstte rakamlar altta da kırmızı damga bulunuyor.

Bu arada, fotoğraftaki sünger 40 derece ve 2.2 mm, Serkan'ın H3 Pro'su ise 39 derece ve 2.15 mm. Simurg, sana da 39 derece ve 1.9 mm sünger önermiştim ama beni dinlemediğin anlaşılıyor. Bir de şu lastikleri kaça aldığını belirtirsen hora geçer.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

olur mu öyle şey tora, tabi ki dinledim seni,benim büyüklerine karşı saygılı bir gencimdir :fildir: ... bu fotoğrafını gönderdiğim G666'nın 40 derece olanı idi. H3'leri ise 39 derece aldım... kalınlık konusunda ise seçim yapma şansım yoktu, ellerinde sadece 2.2 mm vardı. 39 derece olan H3'u yapistirmis oldugum icin fotoğrafını çekemedim, durum bundan ibarettir. H3'ler 15 dolar idi...

bu arada tabletennis.gr sayfasında H3'lerin 3 model oldugundan bahsediyor. ticari modeli dışında milli takım üretilen ve eyalet takımları için gibi bir şeyden de bahsediyor.

bu arada yeri gelmişken sorayım, tabletennis.gr sayfasına neden giremiyorum acaba ben? Çin'den girebişmiştim ama burada giremiyorum. o yüzden tam ne yazdığını aktaramıyorum ama "equipment ratings" bölümünde var bu bilgi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba,  geçen hafta Çin'de idim... ve bir spor salonunda masa tenisi oynama fırsatı buldum. sanırım bu durumda ben hacı oldum...

O zaman hoşgeldin ya Hacı diyelim. Ben de niye hiç sesi sedası çıkmıyor diyordum, meğersem masa tenisi hacısı olmaya gitmiş.

Yeni tahtan ve aldığın lastikler hakkında görüşlerini merakla bekliyorum, hatta bekliyoruz desem daha doğru olur sanırım Barış.

Eee, bize de hediye lastik neyim getirmişsindir herhalde. :bonus:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eee, bize de hediye lastik neyim getirmişsindir herhalde.  :bonus:

tabi ki getirdim, zaten Çin'in en gözde hediyelik eşyası masa tenisi lastiği :fildir: herkes Çin çayı diye bilir ama ben gittim yerinde gördüm öyle değil, her yer hediyelik masa tenisi dükkanı dolu :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çin çayı, şöyle masa tenisi oynayıp iyice yorulduktan sonra gevşemek için düşünülebilir belki :asleep: (ona da kapıyı kapatmayalım yani), ama aslolan lastikler bizim için.

Şaka bir yana, lastikler ve tahta hakkında yorumlarını merak ediyorum. Fazla lastik getirdiysen yorumlara göre alabilirim de.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kendi kullanımım için çok fazla lastik almadım doğrusu. dhs h3 ve g666 aldim esas olarak kendime. bir iki tane de friendship. ama ayrica 10 tane kadar lastik getirdim, onlarin listesini bir iki gun icinde yazicam foruma. ilgilenenler olursa satmak üzere...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba,

geçen hafta Çin'de idim... ve bir spor salonunda masa tenisi oynama fırsatı buldum. sanırım bu durumda ben hacı oldum... 

Allah kabul etsin... Allah herkese nasip eder inşallaaaaaah....

Amiiiiinnn muhterem, amin... :gulumse:

Bizim HAJInin bahsettigi sayfa' nin acilmasinda benim acimdan bir sorun yok. Yok da, o modeli var, bu modeli var diyorsunuz, nerden bulunurunu soylemiyorsunuz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yok da, o modeli var, bu modeli var diyorsunuz, nerden bulunurunu soylemiyorsunuz...
Simurg, "tabletennis.gr sayfasında H3'lerin 3 model oldugundan bahsediyor" derken aşağıdaki yorumu kastetmiş olmalı.
Comments: Did you know there are 3 versions of HIII by Dhs: 1. Chinese National Team ( V. rare) 2. Chinese Provincal Team ( pretty common) 3. Commercial ( most common)
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 5 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..