Jump to content
Masatenisi.org Forum

Wrb Yi Nasıl Bilirsiniz?

ongun

Recommended Posts

Efendim bugünkü yazımızda, Stiganın birçok tahtasında kullandığı wrb sistemi hakkında siz değerli forum üyelerimizin düşüncelerine yer vereceğiz. Stiga, wrb sisteminin açıklamasında, "ben sapın içini oydum çok güzel oldu" demiş. Bence saçmalığın daniskası ama benim ne düşündüğüm önemli değil çünkü hiç stiga tahtam olmadı. Acaba raketlerimizin wrb ile modernizasyonu milli savunmamıza katkı sağlar mı? Sizden başlayalım, buyrun...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Banda WRB kullanıyorum, yeni aldım işlerden dolayı çok fazla oynayamasamda oynayabildiğim kadarıyla ağırlık ve denge olarak gayet iyi. DHS tahtadan sonra bana gayet hafif geldi, sapın içinin boş olmasından dolayı çok az kafa öne doğru düşse de rahatsız edici düzeyde değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben dolu sapla oynuyorum.2-3 kere wrb sistemini denedim ama benim hoşuma gitmedi.Geriden oynayan oyuncular için pek kullanışlı değil bence çünkü sapı boş olduğu için kısa hareketlere uygun ama geriden kısa hareket yapmak pek mantıklı değil. :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

WRB tahtalarda ağırlık merkezi lastik yapışan yüzün ortasına daha yaklaştığından hız olarak aynı tahtanın dolu saplısına oranla bir nebze daha hızlı oluyorlar. Kafa ağır oluyor. Alışana problem değil ama benim orda burda okuduklarım millet genelde keşke bu tahtanın dolu saplısından olsa diyor. Mesela Energy WRB, Carbo vs gibi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende Yıllarca Clipper Wood ile oynadım. Ağırlığndan ötürü başka bir tahtaya geçtim. Sonra Wrb yi denemek zorunda kaldım. Oda 2 haftadır. İlk başlarda biraz tereddüt etsem de şimdi gayet iyi. Alıştıktan sonra sorun yok gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Hüseyin Adalar

WRB yi nasil bilirsiniz?

iyi biliriz :)

tereddüt için de almis olsam da, energy wood dan gayet memnunum. wrb teknolojisi ile özdeş olan donic senso teknolojisini ve LKT nin bir modelini de kullandım. rahatsız edici bir yönü yok. tahtanin daha hafif olmasi güzel.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

WRB'yi iyi biliriz... 3 sefer daha sorda üstüne fatiha okuyup konuyu başlamadan kapatalım...:P:

Stiga, WRB sistemiyle ağırlığın büyük bölümünü sap kısmından alıp lastik yapıştırılan gövdeye taşıyarak çeşitli varyasyonlarda daha akıcı olmayı sağlamaya çalışmış. Sap ne kadar hafif olursa gövde o kadar ağır olacağından kol açımlarında bilek hareketlerini daha da hareketli tutmak istemiş. Bence WRB sistemi bu sebeple spin oynayanlar için çok ideal bir tahta. Çünkü ister istemez bilek hareketlerinizde de bu sistem itici bir güç teşkil ediyor. Bu sistemi seven ve sevmeyen oyuncular olabilir. Ancak Stiga bu tahtaları uzun yıllardır rahatlıkla satabildiğine ve hala oyuncular tarafından talep edildiğine göre demek ki belirli bir kesim tarafından beğeniliyor.

NOT:Benim kullandığım Clipper tahtanın sapının içi dolu...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Stiga WRB saplı tahtalarda FH vuruşlar dengeli iken BH vuruşlar ne yazık ki zor oluyor. Şöyle ki BHde bilekleri kullanmak gerekli ama ağırlık merkezi öne kaydığı için esnek bilek hareketlerini yapmak çok güç, bileği rahat savuramıyorsunuz.

Kimsenin bilmediği bir bilgiyi paylaşayım sizinle. Butterfly hiç bir yerde benim saplarım boş demez resmi olarak hiçbir yerde de yazmaz bu. Butterfly da içi boş sap kullanıyor ama farklı bir şekilde. Yani sadece Stiga'nın keşfetmiş olduğu bir yenilik değil bu.

Stiga hem sapın kendisini oyuyor hemde neredeyse yanaklarının içini tamamen boşaltıyor. Yani bayağı bir abartıyor.

Butterfly ise sadece sapın yanaklarından belli bölgeleri oyuyor. Nerden mi biliyorum? Benim TBS nin yanaklarını söktüm. Adamlar yanaklardan iki farklı bölgeyi oymuşlar. Çok ilginç hiçbir anlam veremedim.

Butterfly hem bu bilgiyi kimseyle paylaşmıyor hem de böyle bir teknolojim var diye de övünmüyor bu daha da enteresan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

WRB sap Stiga tahtalarda gene Stiga'nın hafif lastiklerini kullanmak zorunda kalıyoruz. Çünkü BTY lastikler ile denge problemi oluyor. Bu da Stiga'nın satış politikası olabilir mi acaba? Mesela Hybrid Wood bile wrb mi değil mi bilmiyorum ama (head heavy) ağır kafalı bir tahta. ACS sistem hafif Stiga lastik haricinde ne takarsan tak kafada ağırlık yapıyor. Ben son çare olarak hafif Friendship 729 FX super soft 2.2 ile kombine yapmayı düşünüyorum, çünkü Stiga lastiklere göre neredeyse 1/3 fiyatı var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

iyi biliruk ancaaaak wood olanlar daha oturaklı diye düşüniyirum. wrbde kafa ağı geleyi, bir de lastik ağır üse allah kol gücüne zeval vermesün

galiba tahtayı hafifletip hızı arttırmak istenmiş ve başarılmış ancak bana göre değil, varolsun wood ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

WRB sap Stiga tahtalarda gene Stiga'nın hafif lastiklerini kullanmak zorunda kalıyoruz. Çünkü BTY lastikler ile denge problemi oluyor. Bu da Stiga'nın satış politikası olabilir mi acaba? Mesela Hybrid Wood bile wrb mi değil mi bilmiyorum ama (head heavy) ağır kafalı bir tahta. ACS sistem hafif Stiga lastik haricinde ne takarsan tak kafada ağırlık yapıyor. Ben son çare olarak hafif Friendship 729 FX super soft 2.2 ile kombine yapmayı düşünüyorum, çünkü Stiga lastiklere göre neredeyse 1/3 fiyatı var.

729 fx lerin light modeli çıkmıs acaba ne kadar hafif lastikler türkiyeye gelirse alınmaya değer bir lastik gibi geliyor bana

729fxlightmth4.jpg

Excellent balance for speed, spin and control

- Elastic topsheet

- Soft and powerful sponge for excellent attack and control

- Very light weight

- Fitted for European attack

- Characteristic : Pimple in rubber for loop/attack

- Sponge Type : light sponge with super control

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

729 fx lightening görmedim ama 729 fx super soft çok hafif bir lastik. Hatta hafiflik bakımından 1. sıraya yerleşir neredeyse. Belki bu ikisi isimleri farklı ama aynı lastikler olabilir.

evet bende kullanıyorum çok hafif çok spinli bir lastik hafifliktede spindede en üst sıralarda olabilir top tutucu özelliğide var topa bastırıp çekince havada tutabiliyorsunuz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Stiga WRB saplı tahtalarda FH vuruşlar dengeli iken BH vuruşlar ne yazık ki zor oluyor. Şöyle ki BHde bilekleri kullanmak gerekli ama ağırlık merkezi öne kaydığı için esnek bilek hareketlerini yapmak çok güç, bileği rahat savuramıyorsunuz.

Kimsenin bilmediği bir bilgiyi paylaşayım sizinle. Butterfly hiç bir yerde benim saplarım boş demez resmi olarak hiçbir yerde de yazmaz bu. Butterfly da içi boş sap kullanıyor ama farklı bir şekilde. Yani sadece Stiga'nın keşfetmiş olduğu bir yenilik değil bu.

Stiga hem sapın kendisini oyuyor hemde neredeyse yanaklarının içini tamamen boşaltıyor. Yani bayağı bir abartıyor.

Butterfly ise sadece sapın yanaklarından belli bölgeleri oyuyor. Nerden mi biliyorum? Benim TBS nin yanaklarını söktüm. Adamlar yanaklardan iki farklı bölgeyi oymuşlar. Çok ilginç hiçbir anlam veremedim.

Butterfly hem bu bilgiyi kimseyle paylaşmıyor hem de böyle bir teknolojim var diye de övünmüyor bu daha da enteresan.

bir tbs kullanıcısı olarak öğrendiğim iyi oldu. ne amaçla açtın tahtanı bilmiyorum ama ilginç geldi. daha ilginç gelen tbs'nin wrb tahtalar gibi kafası ağır değil. öyle bir denge kurulmuş ki öyle bir dert yaratmıyor. ayrıca bütün sapı boş tahtalar gibi topu çok iyi hissediyorsun. arylate-carbon katman da cabası zaten arylate maddesinin özelliklerinden dolayı. tahtamı artık daha cok sevmeye başladım. hep merak ederdim wrb tahtaları ayrıca donic'in senso tahtalarıyla oynasam nasıl olurdu diye. zaten oynuyormuşum hem de en dengelisiyle.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bir tbs kullanıcısı olarak öğrendiğim iyi oldu. ne amaçla açtın tahtanı bilmiyorum ama ilginç geldi. daha ilginç gelen tbs'nin wrb tahtalar gibi kafası ağır değil. öyle bir denge kurulmuş ki öyle bir dert yaratmıyor. ayrıca bütün sapı boş tahtalar gibi topu çok iyi hissediyorsun. arylate-carbon katman da cabası zaten arylate maddesinin özelliklerinden dolayı. tahtamı artık daha cok sevmeye başladım. hep merak ederdim wrb tahtaları ayrıca donic'in senso tahtalarıyla oynasam nasıl olurdu diye. zaten oynuyormuşum hem de en dengelisiyle.

Güray, unutma seni TBSye geçirmede büyük payım var :))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..