Jump to content
Masatenisi.org Forum

Donic'e Neden İlgi Yok

Recommended Posts

Yaklaşık 1 yıldır forumdaki yazıları ve forum üyelerinin ekipman seçimlerini takip ediyorum, Donic'in özellikle tahtalarını incelediğimde fiyat ve kalite olarak çok cazip olduğunu gördüm, (yeni teknoloji tahtalar bile 50-60 YTL arasında), ama gördüğüm kadarıyla forumdaki arkadaşların tercihleri arasında fazla göremiyorum, acaba bunun özel bir nedeni varmı? Tahta olarak kalite açısından Donic çok ileri bir firma değil mi? yoksa isim olarak mı itici geliryor Donic :) Önemli bir özelliği de efsane oyuncu Waldner'e ekipman üreten firma olması, değerli yorumlarınızı bekliyorum,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yaklaşık 1 yıldır forumdaki yazıları ve forum üyelerinin ekipman seçimlerini takip ediyorum, Donic'in özellikle tahtalarını incelediğimde fiyat ve kalite olarak çok cazip olduğunu gördüm, (yeni teknoloji tahtalar bile 50-60 YTL arasında), ama gördüğüm kadarıyla forumdaki arkadaşların tercihleri arasında fazla göremiyorum, acaba bunun özel bir nedeni varmı? Tahta olarak kalite açısından Donic çok ileri bir firma değil mi? yoksa isim olarak mı itici geliryor Donic :) Önemli bir özelliği de efsane oyuncu Waldner'e ekipman üreten firma olması, değerli yorumlarınızı bekliyorum,

http://www.masatenisi.org/forums/index.php...63&hl=donic

1.5 sene öncesinin başlığı. sorularına cevap bulabilirsin sanırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tahta olarak Donic Black Devil kullandım , çok hafif ve hızlı.

Gayet memnundum, tavsiye üzerine Butterfly TB Spirit aldım. Bu da iyi , biraz daha yavaş ve daha kontrollü.

İleride tekrar Black Devil olabilir.

Lastiklerden Donic Coppa Gold ve Silver kullandım. Gold çok hızlı, o yüzden Silver'e geçtim.

Bundan sonra da Donic Coppa Platin Soft olacak lastiklerim.

Donic topları gerçekten kötü ( TSP ile kıyasladığımda )

Genel olarak Donic fiyatlarından gayet memnunum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence Yasaka, Tibhar, Andro gibi markalardan hiçbir eksiği yok hatta fazlası var. Fiyatının uygunluğu biraz da Semih Abi'den. Dünyada satışlarının düşüklüğünü de Sponsor oyuncu olayına bağlıyorum. Waldner ve Persson artık bitti. Ovtcharov çok yeni, Timo gibi olur mu, olmaz mı bilinmez. Baum da zira gencecik çocuk. Bu nedenle klasik pazarlama hadisesi "Şu adam bu tahtayı kullanıyor" diye gaza gelinip alınacak bir tahtaları filan yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Donic bence iyi bir marka sadece alışkanlıklar ilgili alınıyor yada alınmıyor.Türkiyedeki fiyat politikası dünya standartlarının altında ucuz yani, buda satıcının(Hazerspor) iyi niyet ve bu sporun yaygınlaşmasındaki çabalarından kaynaklanıyor.

Bazı ürünleri iyi olmayabilir bu her marka için geçerlidir.Kalitesiz demek tam doğru bir yaklaşım değil,uygunsuz malzeme demek daha doğru gibi.Donic ürünlerinin bizim ülkemizde ucuz olması kalitesiz(uygunsuz) olduğunu göstergesi değil tamammen satıcını iyi niyetinden kaynaklanıyor.

Sayın Semih Hazeri iyi niyetli yaklaşımından dolayı tebrik etmek gerekir.

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Donic = iyi ekipman

Sanırım bu cümlem yeterli olur. Çünkü bu firma sanıldığından daha eski bir firma ve hala popülaritesini koruyor. Belki çekik gözlü arkadaşlarımızın ülkelerinde çok fazla rağbet görmemesinin sebepleri fiyat politikası olabilir. Bizim ülkemizde yukarıda arkadaşlarında yazdığı gibi fiyatları uygun ama birçok ülkede bizim fiyatların çok çok üstünde fiyatlara satılıyor.

Kalitesi için ise diyebileceğim; çok güçlü bir AR-GE birimlerinini olduğu ve birçok ilginç ürünün onlardan çıkmasını örnekleyebilirim. Bana uyan var uymayan var ama sadece tahta seçerken bile birçok ilginç özelliği ve farklı sistemleri beğeninize sunuyor.

İlgi olmamasının sebebi artık yeni oyuncuların yetişmemesini gösterebilirim ama bunu sadece kendi ülkemle sınırlıyorum. Çünkü yukarıda şaka yapmak için söylediğim çekik gözlülerin en bilindik ülkesi olan Japonya'da Formula Desto F3 lastikler bayağı beğeniliyor...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tahta konusunda nedense ısınamadığım tek ekipman donic, birkaç ürününü kullanma imkanım oldu , tahtaların işçiliğini beğenmiyorum, sap kısmı çok kötü, lastiklerine diyecek sözüm yok, öğrencilerimden birkaçı coppa jo silver kullanıyor ve çok memnunum, herkese de tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bazı tahtaları iyi bazıları kötü bence... ama lastiklerini hiç sevemedim. hepsi çok çabuk ömrünü tamalıyor gibi... En son çıkan coppa golf platin vs onlları denemedim ama... Topları da kötü ayakkabıları da... Nesini aldıysam hayal kırıklığı yaşadım. Tek ve en büyük artısı Semih abi bence. Uygun fiyatlara satıyor ve gayet yardımcı oluyor. Bunun yanında nittaku ürünleri de satıyor elbette. Ben nittaku ayakkabı ve lastiklerden gayet memnunum topları zaten (premium select) bir numara.

solüsyonlayarak bol bol zaten bitiriyorum ben şahsen şu an lastiklerimi çabucak. yasaklanınca donic ürünleri için ömür olayı benim için sorun olamas. istediği kadar kısa ömürlü olsun. şu an benim eskittiğim kadar çabuk eskimezler solüsyonlama işi bitince :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..