Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Tarz Lastikler Pro Oyuncuları Nasıl Etkileyecek?

Saadettin

Recommended Posts

Geçen aylar içinde birkaç yeni tarz lastiği deneme ve kendime göre değerlendirme şansım oldu.

Yıllardır kullandığım lastiklere nazaran yeni üretim lastiklerin karakteristiğinin eski lastiklerimi çok arattığını gördüm.

Eğer bu beni böyle etkiliyorsa her maç öncesi 10-15 kat lastiğine solüsyon süren profesyonel oyuncuların halini hiç düşünemez oldum. Sanıyorum bu yeni üretim lastiklerle birlikte yeni yeni oyuncu isimleride öne çıkmaya başlayacak ve eskilerde teker teker kaybolacak. Çünkü ya firmalar bir şekilde eski lastiklerinin karakteristik özelliklerini yakalayacaklar yada hepsi birbirine benzediği için en ucuz ve en dayanıklı olanı alıp kullanacağız. Çünkü birkaç firmadan denediğim lastikler hep aytnı etkiyi verdi ve aralarında çok büyük bir fark göremedim. Bunun sebebi farklı markalarda olsalar aynı fabrikasyondan çıktıkları için olabilir ve zamanla da kendi ivmelerini beklentilere göre düzenlerler diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeni sürüm malzemeler illaki çıkacak iyi sonuç verecek vermiyecek bu zamana yayılan bir soru.Esas güncel lastiklerin(özellikle klasik olanlar) sonu ne olacak?

Daha önce de yazdığım ve Tsubasa'nın da değindiği gibi uzun ralliler ortaya çıkacak,oyun daha seyir zevkine hitap edecek,bunu sonucu allround veya defance oyuncularımı ön plana çıkacak?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cevap veriyorum, bryce gibi sriver gibi klasik lastiklere hiçbirşey olmayacak. ENEZ denen cihaz belli bir hava basıncına kadar sorun çıkarmıyor. Bu durumda boosterlar devreye girecektir. İsteyen okaliptus oil isteyen paraffin oil kullanır. Gelelim prolara siz onları hiç mi hiç düşünmeyin. Sponsor firmalar onlara hazır tuning işlemli klasik lastikler vereceklerdir yada orjinal boosterlarla lastiği öyle bir azdıracaklardır ki eskisinden bile daha iyi olacaktır. sonra kaldırıp atarlar zaten çoğu her maça yeni lastiklerle çıkıyor. Siz kendinizi düşünün.

Benim ne yapacağımı merak mı ediyorsunuz? Eğer boosterların resmi olarak yasaklanmayacağından emin olursam ve de bu eylülden itibaren resmi turnuvalara ENEZ cihazını getirirlerse klasik lastiklerimi 1 gün önce boosterlayıp maça çıkarım.

Arkadaşlar ben yeni hızlandırılmış lastikleri kullanmama kararı aldım. Bunlar spin diye birşey üretmiyorlar açıları çok farklı topspin yapmayı seviyorsanız bu lastiklerden uzak durun. Ozanın tabiriyle biri gerçek çilek tadı diğeri yapay çilek aroması. tercih sizin. Yeni çıkan butterfly tenergy yi bu kategorinin dışında biraz da olsa tutabiliriz. En yavaş ve yumuşak klasik lastikler şu ana kadar çıkan yeni lastiklerin en iyisine 5 basar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cevap veriyorum, bryce gibi sriver gibi klasik lastiklere hiçbirşey olmayacak. ENEZ denen cihaz belli bir hava basıncına kadar sorun çıkarmıyor. Bu durumda boosterlar devreye girecektir. İsteyen okaliptus oil isteyen paraffin oil kullanır. Gelelim prolara siz onları hiç mi hiç düşünmeyin. Sponsor firmalar onlara hazır tuning işlemli klasik lastikler vereceklerdir yada orjinal boosterlarla lastiği öyle bir azdıracaklardır ki eskisinden bile daha iyi olacaktır. sonra kaldırıp atarlar zaten çoğu her maça yeni lastiklerle çıkıyor. Siz kendinizi düşünün.

Benim ne yapacağımı merak mı ediyorsunuz? Eğer boosterların resmi olarak yasaklanmayacağından emin olursam ve de bu eylülden itibaren resmi turnuvalara ENEZ cihazını getirirlerse klasik lastiklerimi 1 gün önce boosterlayıp maça çıkarım.

Arkadaşlar ben yeni hızlandırılmış lastikleri kullanmama kararı aldım. Bunlar spin diye birşey üretmiyorlar açıları çok farklı topspin yapmayı seviyorsanız bu lastiklerden uzak durun. Ozanın tabiriyle biri gerçek çilek tadı diğeri yapay çilek aroması. tercih sizin. Yeni çıkan butterfly tenergy yi bu kategorinin dışında biraz da olsa tutabiliriz. En yavaş ve yumuşak klasik lastikler şu ana kadar çıkan yeni lastiklerin en iyisine 5 basar.

Anladığım öyle yada böyle son yol klasik lastikler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aslında spin üretiyorlar gayet. ama bizim alıştığımız atış gücü yok sanki. ayrıca atış açıları bambaşka. klasik lastiklerden şaşmamak lazım bence şu an. sanırım aliyle ben sriver serisine yakın bi ürün çıkmadıkça uzak durucaz bu işlerden.

ITTF'in booster/tuner ürünlerini de kesin olarak yasaklayacağı, ve bu ürünlerin ENEZ tarafından algılanması için çalışmaların sürdüğü bilgisini içeren 2 tane ITTF başkanına ait yazı okudum. Üreticilerden Joola ve Juic'in üretimi kestiği ve diğer üreticilerden de aynı davranışı beklediklerini bildiriyordu. Eski lastik üstüne tuner seçeneği de sallantıda gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ITTF'in booster/tuner ürünlerini de kesin olarak yasaklayacağı, ve bu ürünlerin ENEZ tarafından algılanması için çalışmaların sürdüğü bilgisini içeren 2 tane ITTF başkanına ait yazı okudum. Üreticilerden Joola ve Juic'in üretimi kestiği ve diğer üreticilerden de aynı davranışı beklediklerini bildiriyordu. Eski lastik üstüne tuner seçeneği de sallantıda gözüküyor.

klasik lastiklere booster sürmessek, dümdüz yapıştırırsak su bazlı yapıştırıcılarla hiçbir tat vermez oyun. yeni nesil lastiklere geçmek zorunda bırakılacak insanlar. ilk zaman fiyasko lastikler dolanır ortalıkta ama belli bir zaman sonra firmalar düzgün lastikler üretmeye başlar gibime geliyor. bence şu an en başarılı solüsyonlu lastik desto ve coppa j.o gold ve silver serisi ama bunlar bile solüsyonlu güzelim sriverlarımın tadının 5de birini veremez. daha iyi lastikler de muhtemelen önümüzdeki günlerde çıkar. ayrıca tenergy de tam bir başarısızlık bence butterfly için şahsi görüşüm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ENEZ cihazı içerdeki hava basıncını ölçme ilkesini göre çalışıyor. VOC içeren solüsyonların hava basınçları çok yüksek olduğu için cihaz algılıyabiliyor. ENEZ cihazı kalibre edilerek üst limit belirlenebiliyor. Sanırım böyle birşey yaparak tunerları algılattıracaklar. Bu iş bence çok karışık bir hal alacak. Eylüle çok az kaldı ben de merak ediyorum nasıl işleyecek bu sistem.

Daha çok merak ettiğim bizim federasyon bu sene gerçekten uygulayacak mı bu yasağı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..