Jump to content
Masatenisi.org Forum

En Hızlımı - En Kontrollümü

Guest ktm

Recommended Posts

Genelde hızdan yana, ekipman ve fikir tartışmaları çoğunlukta olmuştur.Hep hız öncelikte gelmiştir.Hazırladığımız ekipmanlar genelde hücüm yönü yüksek özellikler taşır.Genelde genç nesil artı hız arar ve o hızı yakalamak için devamlı ekipman değiştirir.Kontrol ise genç neslin pek aklına gelmez.Bu noktada müdahale edip ,iyi ekipman seçimi süreklilik arz edecek uzun bir kullanım. Bu sporu yapan genç nesile daha çokmu katkı sağlar.?

Hızlı veya Kontürollü Ekipman Tercihiniz.?

Benim Tercihim

Nittaku Violin Tahta

F.H Sriver S veya Hammond (1,9 veya 2,1 arası)

B.H Sriver EL (1,9 veya 2,1 arası)

Sizlerin Tercihi ..?

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kontrolsüz güç ,güç değildirden yola çıkarsak,kontrol edemediğimiz hızın da hız olmadığını varsaymamız lazım,Hızın güçle ilgili parametrelerine bakacak olursak ikinci dereceden ilişkili olduğunu gözlemleriz,böylelikle,kontrol edemediğimiz hızın bize hiç bir yarar sağlamayacağını anlar,dolayısıyla elimizdeki raket ne kadar hızlı olursa olsun bize yarayanın bizim kontrol edebileceğimiz kadar hızlı bir raket olacağı sonucuna varırız.Böylelikle tartışmamızın yönüde ben ne kadar hızlı bir raket kulalanabilirim sorusuna dönmesi gayet mantıklı olur.Bence bu sorunun cevabını aramalıyız...

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kontrolsüz güç ,güç değildirden yola çıkarsak,kontrol edemediğimiz hızın da hız olmadığını varsaymamız lazım,Hızın güçle ilgili parametrelerine bakacak olursak ikinci dereceden ilişkili olduğunu gözlemleriz,böylelikle,kontrol edemediğimiz hızın bize hiç bir yarar sağlamayacağını anlar,dolayısıyla elimizdeki raket ne kadar hızlı olursa olsun bize yarayanın bizim kontrol edebileceğimiz kadar hızlı bir raket olacağı sonucuna varırız.Böylelikle tartışmamızın yönüde ben ne kadar hızlı bir raket kulalanabilirim sorusuna dönmesi gayet mantıklı olur.Bence bu sorunun cevabını aramalıyız...

Selamlar

Kendi tercihinizide ışık tutma açısından yazsanız iyi olurdu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim tercihim hızlı ekipmanlar, kontrolü gözardı etmemek lazım tabiki. Zaten lastik üreten firmalar işimizi kolaylaştırmaya çalışıyorlar, hız ile birlikte kontrolü de sunmaya çalışıyorlar, ancak kontrolden taviz verip alışılabilecek hızlı ekipmanla oynamak benim oluşturmak istediğim stil.

Ekipmanım;

Hurricane Hao tahta

Plasma 430 Lastikler (2.0).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar

Merhaba Serhat bey.Bence açılan konuyla ilgili yorum yapmak daha iyi olur.Açılan konunun yönünü değiştirmek yerine sizde önerdiğiniz soruda bir konu açabilirsiniz.Böylece üyelerimiz daha rahat konuları takip ederler ve ikilemde kalmazlar.

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ,yorumlarınızı kombinasyon yapı üzerinde değerlendirme yaparsanız daha iyi olur.

Amacımız hangi tahta ve hangi lastikle daha uyumulu bir ikili oluştururuzu bulmak.

Örnek olarak

Tahta Btf Schlager carbon

FH Brce 2,1 Bu yüzünde hızı yakalamak için

BH Sriver FX 2.1 Bu yüzünde kontürolü yakalamak için

Amacımız kompak ekipman bilgisi oluşturmak ,hangi tahta hangi lastikle bizleri bir yerlere ulaştırır.

Örnek vererek yorum yaparsanız daha iyi olur.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ,yorumlarınızı kombinasyon yapı üzerinde değerlendirme yaparsanız daha iyi olur.

Amacımız hangi tahta ve hangi lastikle daha uyumulu bir ikili oluştururuzu bulmak.

Örnek olarak

Tahta Btf Schlager carbon

FH Brce 2,1 Bu yüzünde hızı yakalamak için

BH Sriver FX 2.1 Bu yüzünde kontürolü yakalamak için

Amacımız kompak ekipman bilgisi oluşturmak ,hangi tahta hangi lastikle bizleri bir yerlere ulaştırır.

Örnek vererek yorum yaparsanız daha iyi olur.

Saygılarımla

Bence tahtaya uygun lastikten bahsetmek ve ekipmanı belli kalıplara sokmak yanlış olur. Doğrusu oyuncuya uygun ekipman olmalı. Stilinize uyduktan sonra her türlü tahtaya her türlü lastik takılabilir. En hızlı tahtaya en yavaş lastiği takabilirsiniz, veya tersini de yapabilirsiniz. Birisi bu tahtaya bu lastik uygundur derse kendi oyununa uygun olduğu için söyler. Bunu okuyan birisi için bu tercih hiç uygun olmayabilir. Dolayısıyla yanlış yönlenmiş olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence tahtaya uygun lastikten bahsetmek ve ekipmanı belli kalıplara sokmak yanlış olur. Doğrusu oyuncuya uygun ekipman olmalı. Stilinize uyduktan sonra her türlü tahtaya her türlü lastik takılabilir. En hızlı tahtaya en yavaş lastiği takabilirsiniz, veya tersini de yapabilirsiniz. Birisi bu tahtaya bu lastik uygundur derse kendi oyununa uygun olduğu için söyler. Bunu okuyan birisi için bu tercih hiç uygun olmayabilir. Dolayısıyla yanlış yönlenmiş olur.

Bu açıklamanızda hem fikirim ,sadece kullandığımız kombinasyonda küçük açıklamalarla bir ışık tutarmı mantığıydı.Evet kalıplaşma çağımızın gereği değil ,herşey değişken olabiliyor.

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben oyunuma uygun olarak all+ tahat üzerine sriver fx ve yasaka zap seçtim. sriver'ı biraz hız, yasaka zap'ı ise spin için aldım.yani benim oyunuma göre kontrolün yanında biraz hız ve spin için uygun kombi olmuş. fakat sünger kalınlığını 2.1 ve 2.2 seçmekle hata etmişim. kalın seçmemin nedeni biraz daha hız olsun diyeydi fakat kontrolü azaltıyor. bana en uygun kalınlık herhalde 1.7 olacak.

saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sc + bryce 2.1 hız ve kontrol olarak bana istediğim herşeyi veriyor

söylediğiniz kombinasyonla kontrol sağlayabiliyorsanız bu sizin tekniğinizin ileri olmasından veya oyun tarzınızdan kaynaklanıyordur, zira bu kombinasyon piyasada bulunabilecek düşünebildiğim en kontrolsüz kombinasyonlardan biri.

NOT: hız artttıkça kontrol azalır, kontrol arttıkça da hız azalır. tekniğin ileri olması hızlı ekipman üzerindeki kontrolünüzü artırır.

Neyse ben 10 yıl önce bu spora başladığımda küçücükken hazır raketlerle başlamıştım. aradan 7-8 ay geçince neydii belirsiz bir tahta üzerine friendship 729 fx lastiklerim vardı kalınca. sonra yıllar sonra üniversiteye gelince gergely üzerine sriver fx'lerim(2.1mm) oldu. baktım ki tahta fazla hızlı timo boll spirit'e geçtim. yeterince hız sağlayan ama kontrolü de o kadar da zayıf olmayan bir ekipmanım oldu. yüzdelerim belirgin bir biçimde arttı. şimdi gayet memnunum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 48 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..