Jump to content
Masatenisi.org Forum

İruiru İle İlgili Bi Sorum Var.

Mertcan ÜREK

Recommended Posts

Arkadaşlarım ve büyüklerim iruiruyu biraz gezdim, Türkiye'yle fiyat farkını görünce çok şaşırdım, bunla ilgili bikaç sorum var.

1-) İruiru güvenli bi site midir?

2-) Kargo Türkiye'ye kaç günde gelir?

3-) Sitede yazan ücret ve kargo ücreti dışında bi ücret ödüyor muyuz? ( gümrük vergisi v.b. )

4-) Ekipmanlar sahte falan mı?

Bu şekilde düşünmemi:

Bty Joo Se Hyuk Tahta(ytl) : Bty Tackiness D : Bty Feint Long II : Kargo : Toplam :

Türkiye ; 117 ytl : 59 ytl : 62 ytl : 6 ytl : 244 ytl :

İruriru ; 70 ytl : 27 ytl : 22 ytl : 23 ytl : 142 ytl :

Fark ; 47 ytl : 32 ytl : 40 ytl : -17 ytl : 102 ytl :

sağladı....

Hepinize teşekkür ederim... Sağolun....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1-) Güvenlidir.

2-) 3 ila 10 gün arasında gelir. Biraz da bizim gümrüğün keyfine bağlı.

3-) 100 euro'yu aşıp abartmadığınız sürece ek ücret ödenmez.

4-) :) Yok canım.

Çok teşekkür ederim Emre Abi rahatladım!!

Bunu unutmuşum.

5-) Lastikler ve tahtalar yani kargo, kutular dahil kaç gram gelir?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende birşey soracaktım iruirdaki fiyatlar nasıl hesaplanıcak orada yen cinsinden gösteriyor ücretini çevirmeyi yen-ytl yen-$-ylt yada yen-?-ytl şeklindemi

Canberk iruiru sayfasının sol altında curency converter linkini tıkla yahoonun döviz çevirici sayfasına ulaş kutucuğu mantıklı bi şekide doldurursan noktası virgülüne kadar ne kadar ettiğini bulursun

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende birşey soracaktım iruirdaki fiyatlar nasıl hesaplanıcak orada yen cinsinden gösteriyor ücretini çevirmeyi yen-ytl yen-$-ylt yada yen-€-ytl şeklindemi

Bu günkü Merkez Bankası Döviz kuru

1 $--103.96 YEN

1 $--1,250 YTL (Yaklaşık)

Örnek 1 100 YEN --1,200 YTL (Yaklaşık)

10,000 YEN /100 * 1,200=120YTL (Yaklaşık)Uzun yol hesaplama

Örnek 2 1Yen -- 0,012 YTL (Yaklaşık)

10,000YEN*0,012=120YTL (Yaklaşık) Kısa yol hesaplama

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Benim incelediğim kadarıyla "made in Japan" ürünleri uzak doğuda ucuz. Fakat "made in sweden" ürünler ise pahalı. Mesela Butterfly marka tahta ve lastikler presports ve iruiru sitelerinde ülkemiz fiyatlarına göre çok ucuz kalırken, Stiga tahta ve lastikler ise ya eşit ya da daha pahalı olmaktadır. Buna dikkat çekmek istiyorum. Diğer taraftan Avrupa kıtasında ise fiyatlar tam tersi şeklinde göze çarpıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
Benim incelediğim kadarıyla "made in Japan" ürünleri uzak doğuda ucuz. Fakat "made in sweden" ürünler ise pahalı. Mesela Butterfly marka tahta ve lastikler presports ve iruiru sitelerinde ülkemiz fiyatlarına göre çok ucuz kalırken, Stiga tahta ve lastikler ise ya eşit ya da daha pahalı olmaktadır. Buna dikkat çekmek istiyorum. Diğer taraftan Avrupa kıtasında ise fiyatlar tam tersi şeklinde göze çarpıyor.

Butterfly urunleri Cin de ucuz degil cunku gumruk vergisi aliyorlar,eger alcaksaniz HONG KONG sitelerinde urunler cok ucuz neden?

Cunku vergi yok :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

benim de bir sorum var.

sadece japonca sitesinde olan bir ürün için sipariş vericektim ve kendilerine de mail attım. bana maille sipariş verebileceğimi söylediler. fakat cevap maili tam 4 günde gelmişti. çarşamba akşamı sipariş verdim ve bu güne kadar onay maili ya da tarzında bir mail bana ulaşmadı. atma gereğini duymuyorlar mı, yoksa yoğunluklarından dolayı mı atamadılar ? onu merak ettim.

edit : onay mailimi günler önce yolladıklarını söylediler ama mail kutumda yoktu. herhalde küçük bir sorun oldu. siparişim şuan elimde ve herşey mükemmel.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 61 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..