Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tuning İşlemi Hk..

Recommended Posts

su bazlı yapıştırıcıların çıkmasıyla tuning olayı gündeme gelmişti, tuning işlemini her lastiğe ( tuning özellikli lastikler hariç ) uygulanabilirmi???

örneğin ;

bryce gibi gergin yüzeyli lastiklerde etkisi nedir?

kalın lastiklerde etkisi nedir?

lastikte kalıcı hasar yapıyor mu??

bilgilendirecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
Guest Tanju Cansever
tuning olayına pek kimse girmiyor galiba,

su bazlı + tuning ?????

özellikle bryce için ne düşünüyorsunuz?

tuning + bryce 2.1 ???? yapan var mı acaba?

Turushancım, Bryce süngerine bol bol parafin oil yediriceksin. Haa, üst lastiğe de dök ve herhangi bir süngerle sil. Harika olur, hemen kuruyor zaten ve üst lastiğin spin gücü iyice artıyor. Şaka yapmıyorum ben Çin lastiği olsun Japon lastiği olsun bütün lastiklerime hem süngere hem de üst lastiğe parafin oil sürüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

abi hadi ya :lol::lol: ben şaka yapıyorsun sanmıştım, ama ciddi ciddi öneriyorsun, :lol::D: demek bryce lastiklere de uygulanabiliyor, sayende yeni şeyler öğrendim

ne yazıkki daha parafin olayına giremedim, epey önce aldığım tibhar clean tuning extra elimde patladı, daha siftah yapamadım, lastikler yeni, cesaret edemiyorum, su bazlı + tuning merak ediyorum ama elimde gözden çıkarabileceğim lastik henüz yok, bandırmaya gelirsem senin lastikleri incelerim inşallah.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

abi hadi ya :lol::lol: ben şaka yapıyorsun sanmıştım, ama ciddi ciddi öneriyorsun, :lol::D: demek bryce lastiklere de uygulanabiliyor, sayende yeni şeyler öğrendim

ne yazıkki daha parafin olayına giremedim, epey önce aldığım tibhar clean tuning extra elimde patladı, daha siftah yapamadım, lastikler yeni, cesaret edemiyorum, su bazlı + tuning merak ediyorum ama elimde gözden çıkarabileceğim lastik henüz yok, bandırmaya gelirsem senin lastikleri incelerim inşallah.

Ben bir süre kullandım. Solüsyon etkisine çok yakın, uzun süreli. Normalde solüsyon kullandığınız her lastiğe uygulayabilirsiniz. Solüsyonun boluna alışmış arkadaşlar için bir problem işlemi tekrar ettikçe lastiğin az biraz uzaması. Parafin başlığı olsun, clean tuning başlığı olsun eski mesajlarda var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Bence fabrikasyon tuningli lastikler kandırmacadan başka bir şey değil. Farklı teknoloji ile üretilmiş sünger ve lastikler benim anladığım kadarıyla. Alıştıktan sonra o şekilde oynamak zorundasın. Solüsyonun kısa süreli geçici etkisine alışmış ve sürekli solüsyonu tazeleyen oyuncular için en azından psikolojik olarak tatmin etmez bunlar. Tuning işlemi için paraffin yağının ise faydaları saymakla bitmiyor. Ben yeterli solüsyonu almış süngerlere artık sadece parafin sürüyorum. Üst lastiği temizlemek için bile parafin kullanıyorum. Hemen tertemiz yapıyor ve üst lastiğin grippy (tutucu) özelliği artıyor. Çabucak da kuruyor, denedim gözlerime inanamadım. Üst lastiğin üzerine bolca dökün, bir ayakkabı boyası süngeri veya banyo süngeri ile güzelce yedirerek silin. Beğenmeyenlerin lastiğini satın almaya hazırım!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Ben bir süre kullandım. Solüsyon etkisine çok yakın, uzun süreli. Normalde solüsyon kullandığınız her lastiğe uygulayabilirsiniz. Solüsyonun boluna alışmış arkadaşlar için bir problem işlemi tekrar ettikçe lastiğin az biraz uzaması. Parafin başlığı olsun, clean tuning başlığı olsun eski mesajlarda var.

Emre, ben de parafinden çok memnunum. Hatta belki markette tükenir bulamam diye yedek şişeler depoladım evde. Ucuz zaten:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Emre, ben de parafinden çok memnunum. Hatta belki markette tükenir bulamam diye yedek şişeler depoladım evde. Ucuz zaten:)

Konu parafinse bende varım :)

Parafini Tanju abinin tavsiyesiyle kullandım ve çokta memnunum.

Bryce ve Bryce Fx lastiklerede parafin tatbik ettim. Lastiklerde hiç bir deformasyon olmadı. Sadece Mambo lastikte problem yaşadım. Sanırım ya lastiğin soft olmasından yada parafini çok aşırı tatbik etmemden kaynaklandığını düşünüyorum. Çok fazla bir esneme oldu. İlk denememdi ve bilmeden çok aşırı parafin uygulayınca lastik sağdan soldan çekiştirilmiş gibi Beşken bir şekil amıştı. Elimde bir tane Soft lastik olsa sebebini tam anlayacağım ama ne yazık ki soft lasiğim yok.

Dediğim gibi Bryce, bryce fx lastiği parafinleyip kullandım. Ayrıcada Çin lastiklerini devamlı parafinleyip kullanıyorum. Ben etkisini 10 günden fazla kaybetmediğini gördüm. Çin lastiklerine parafin uguladıktan sonra rulo şeklinde görmek en büyük zevkim :)

Ayrıca üst lastiğe hiç parafin tatbik etmedim ama pazartesi kesin deneyeceğim. :) Çünkü Tanju beye güvenim sonsuz :alkis:

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Konu parafinse bende varım :)

Parafini Tanju abinin tavsiyesiyle kullandım ve çokta memnunum.

Bryce ve Bryce Fx lastiklerede parafin tatbik ettim. Lastiklerde hiç bir deformasyon olmadı. Sadece Mambo lastikte problem yaşadım. Sanırım ya lastiğin soft olmasından yada parafini çok aşırı tatbik etmemden kaynaklandığını düşünüyorum. Çok fazla bir esneme oldu. İlk denememdi ve bilmeden çok aşırı parafin uygulayınca lastik sağdan soldan çekiştirilmiş gibi Beşken bir şekil amıştı. Elimde bir tane Soft lastik olsa sebebini tam anlayacağım ama ne yazık ki soft lasiğim yok.

Dediğim gibi Bryce, bryce fx lastiği parafinleyip kullandım. Ayrıcada Çin lastiklerini devamlı parafinleyip kullanıyorum. Ben etkisini 10 günden fazla kaybetmediğini gördüm. Çin lastiklerine parafin uguladıktan sonra rulo şeklinde görmek en büyük zevkim :)

Ayrıca üst lastiğe hiç parafin tatbik etmedim ama pazartesi kesin deneyeceğim. :) Çünkü Tanju beye güvenim sonsuz :alkis:

Selamlar,

Teşekkürler Mustafa Hocam. Bu parafin olayı hem süngere hem üst lastiğe bütün dünyada kullanılıyor zaten. Benim icat ettiğim bir şey değil, ben sadece hatırlatmak için yazıyorum. Sağlıklı ve bol masatenisli günler dilerim... :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu parafin oil gazyağı mı ? Bizim evde bir şişede kırmızı renkte bir gazyağı var eğer parafin oil dediğiniz şey buysa ben de denemek istiyorum.

yanıcı değil demişlerdi aklımda kalan bence tanju abinin cevabını bekle acele etme lastikleri heba etme :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende marketten aldigim paraffin oil (gazyagi) denedim, lastik gercekten genlesti ama yasadigim sikintilar:

Yag malzemesi oldugu icin, birkere kolay kolay kurumuyor.

En buyuk sikinti, lastikte biraktigi tortu inanilmaz, 2 parafinden sonra mutlaka lastigin sungerini temizlemek lazim, lastigin sungerini temizlemek demek lastigin omrunun kisalmasi demek.

Etkisi ise Onceden kullandigim Tibhar tuning gibi degil, 3 gunde lastik eski haline geri geliyor parafinle. Ama bahsettigim gibi en buyuk dert lastikte biraktigi yagli etki ve kirlilik’’

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Parafin oil ile gaz yağını karıştırmamak gerekir. Parafin oil piyasada kandil yağı olarak tanınıyor. Kokusuz bir sıvı. Gaz yağı ise kokulu ve daha farklı bir şey.Olumsuzluk yaşamanız normal, ben ce kullandığınız madde parafin yağı değil, o yüzden problem yaşıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende marketten aldigim paraffin oil (gazyagi) denedim, lastik gercekten genlesti ama yasadigim sikintilar:

Yag malzemesi oldugu icin, birkere kolay kolay kurumuyor.

En buyuk sikinti, lastikte biraktigi tortu inanilmaz, 2 parafinden sonra mutlaka lastigin sungerini temizlemek lazim, lastigin sungerini temizlemek demek lastigin omrunun kisalmasi demek.

Etkisi ise Onceden kullandigim Tibhar tuning gibi degil, 3 gunde lastik eski haline geri geliyor parafinle. Ama bahsettigim gibi en buyuk dert lastikte biraktigi yagli etki ve kirlilik’’

Kullandığınızın marakası Paroil mi acaba ??

Ben de kullanıyorum ama anlatığınız miktarda tortu bende hiç oluşmadı!

Ayrıca ben, lastiğe 1 kat bol miktarda solüsyon sürüyorum 4 saat arayla da 2 kat parafin sürüp ertesi günde (20-24 saat) ince bir solüsyon sürüp lastiği yapıştırıyorum.

Bende tam aksine, lastikte çok fazla tortu birikmediğinden dolayı memnuniyetim var..

Ayrıca parafinin lastiğe, hemen hemen 10 gün etki ettiğini gözlemledim.. Hatta parafinli lastiği söküp tekrar 2 kat solüsyon sürüp biraz bekledikten sonra yapıştırıyorum, eskisine yakın hiss veriyor ve bu etkide de 5-6 gün sürüyor. Yani parafinin etkisi yine hissediliyor.

Tibhar Tunnig kullanmadığım için kıyaslama yapayacağım!

Lastikte yağlı etki derken neyi kasttetiğinizi anlaamadım.

Sanki sizin kullandığınız şey farklı gibi..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam Can,

Parafin yağı ile gaz yağı aynı şey midir bilemiyorum fakat bunun litresi 5.5 lira. Her ikisi de petrolden elde edilen kimyasal maddeler olmasına rağmen bir benzinciden alabileceğin gazyağı litresi sanmıyorum 5.5 lira olsun. Çocukken evde babam odun kömür sobasını yakmak için gazyağı boca ederdi odunların üstüne ve tutuştururdu, ayrıca gazyağı kötü kokardı. Demek ki ucuz bişii.

Yağlı etki ve kirlilikle karşılaşmadım ben. Aslında en iyisi solüsyonsuz ve tuningsiz ekipmanlarla oynayıp harikalar yaratmaktır. Yeter ki yeteneklerimizi geliştirelim, doğru teknik ve bilinçli antrenmanlarımızı yapalım. Birimizin hiç beğenmediği tuningsiz bir ekipmanı başka birisi eline alıp mükemmel hız-spin ve kontrol ile kullanabilir. Raketim atmıyor, çekmiyor, kontrolsüz gibi sözler bence bahanedir. Hangi tahta ve lastik olursa olsun (hazır raket olmadıktan sonra) bize iyi bir oyun ve performans sunabilir, işin sırrı yeteneklerimizi kullanmaktır. Zaten masatenisi de tamamen bir yetenek sporudur, sanattır. Sanat ise kolay elde edilebilen bir şey değildir.

Timo'nun maça çıkmak üzere iken raketini elinden alıp öbür masada biraz vurun bakalım Timo gibi olabilecek misiniz? Demek ki ekipman her şey demek değil.

Konuyu iyice saptırdığım için bu mesaj 3 gün içinde kendi kendini imha edecektir! :D:

Yalnız Timo hepimizden çok daha fazla hızlandırıcı kullanıyor. Demek ki yetenekle bir alakası yok. Hızlandırıcı zamk en başta kontrolü artırıyor ve lastiği hassas vuruşlara daha uygun hale getiriyor. Ben bu yüzden kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Yalnız Timo hepimizden çok daha fazla hızlandırıcı kullanıyor. Demek ki yetenekle bir alakası yok. Hızlandırıcı zamk en başta kontrolü artırıyor ve lastiği hassas vuruşlara daha uygun hale getiriyor. Ben bu yüzden kullanıyorum.

Kabul ediyorum Timo'nun çok fazla hızlandırıcı kullandığını. Hızlandırıcı ile tanıştığı günden beri gittikçe daha fazla hızlandırıcı bağımlısı haline gelmiş, yapıştırmadığı zaman o hissi alamaz duruma düşmüş olabilir. Çünkü eliniz bir kere hızlandırıcının etkisine alıştığı zaman hep o hissi ararsınız, hatta daha fazlasını. Raketin hissine alışmış olmak çok önemli olmasa senelerden beri kullandığı Sriver lastikleri bırakır, yeni teknoloji daha kontrollü ve hassas lastiklere de geçebilirdi. O zaman 10 kat sürmektense 3 kat sürmekle yetinirdi. Zaten ağır olan lastiklerini 10 kat hızlandırıcı ile daha da ağır hale getiriyor neden acaba? Demek ki bol solüsyonlu Sriver lastiğin hissinden vazgeçemiyor.

Tabi bütün bu yazdıklarım benim kendi kafamda ürettiğim senaryo. Yasaklardan sonra neler olup bittiğini hep birlikte göreceğiz Ertan Bey. Siz de hızlandırıcı kullanmaya devam edecek misiniz merak ediyorum. İttf kurallarına uyup kullanmayacağınızı sanıyorum.

Saygı ve sevgilerimle.. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
Kabul ediyorum Timo'nun çok fazla hızlandırıcı kullandığını. Hızlandırıcı ile tanıştığı günden beri gittikçe daha fazla hızlandırıcı bağımlısı haline gelmiş, yapıştırmadığı zaman o hissi alamaz duruma düşmüş olabilir. Çünkü eliniz bir kere hızlandırıcının etkisine alıştığı zaman hep o hissi ararsınız, hatta daha fazlasını. Raketin hissine alışmış olmak çok önemli olmasa senelerden beri kullandığı Sriver lastikleri bırakır, yeni teknoloji daha kontrollü ve hassas lastiklere de geçebilirdi. O zaman 10 kat sürmektense 3 kat sürmekle yetinirdi. Zaten ağır olan lastiklerini 10 kat hızlandırıcı ile daha da ağır hale getiriyor neden acaba? Demek ki bol solüsyonlu Sriver lastiğin hissinden vazgeçemiyor.

Tabi bütün bu yazdıklarım benim kendi kafamda ürettiğim senaryo. Yasaklardan sonra neler olup bittiğini hep birlikte göreceğiz Ertan Bey. Siz de hızlandırıcı kullanmaya devam edecek misiniz merak ediyorum. İttf kurallarına uyup kullanmayacağınızı sanıyorum.

Saygı ve sevgilerimle.. :gulumse:

Arkadaslar bu tuning konusunda ben de bazı bilgiler vereyim .Dogrudur parafin ve hatta okaliptus yagı solusyon yasagından sonra umit olacaktı ama ne yazık ki yasakcı ITTF Baskanı cok yakında tum tuning veren maddeleri yasklıyor.Raket tahtası ile lastik sungeri arasına hicbir madde surulemez diye bir madde koyarak.Bilirmisiniz ki bu yolla tahtalara surulen vernikler de yasaklanıyor.Daha ne yasaklar planlıyorlar inanamazsınız.Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Peki soruyorum size benim sürdüğüm verniği hakem nasıl anlayacak? Bence bu yasakların çoğu uygulanamayacak. Kaldı ki piyasadaki orjinal vernikler zaten su bazlı. Bence sağdan soldan duyduğumuz ne olmayan bilgiler bizlerin kafasını karıştırıyor. Bence prolar gibi hiçbir şey olmamış gibi klasik lastiklerimize ve yapıştırmamıza devam edelim. İsteyen her ne kadar tavsiye etmesem de parafin kullansın.

Benim en çok merak ettiğim bizim federasyon ne yapacak. Eylüle 2 ay kaldı bizleri aydınlatacak kısa bir yazı bile yok sitelerinde. Biz de burda kendi kenidimize gelin güvey oluyoruz. Bu işleri düşündükçe işin içinden çıkamayız. Karar merci biz değiliz onlar verecekler. ITTFin en çok zorlanacağı yaptırım konusu olacak bence.

Şöyle bir örnek vereyim. ITTFin organize ettiği dünya şampiyonaları ve pro tourlarda uygulanacak yaptırımla bizim ülkemizin herhangi bir ilinde il temsilciliklerinin düzenlemiş olduğu teşvik müsabakalarındaki yaptırım aynı mı olacak? Kesinlikle değil. Çünkü uluslararası turnuvalarda orjinal solüsyonlardan başkası kullanılamazken bizim süper ligde millet benzinli karışımları yıllardır kullanıyor.

Aramızda uluslararası turnuvalara katılan var mı bilmiyorum ama rahat olun kendinizi kasmayın şimdilik isteyen istediği gibi takılsın. Gerisini yetkililer düşünsün.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Peki soruyorum size benim sürdüğüm verniği hakem nasıl anlayacak? Bence bu yasakların çoğu uygulanamayacak. Kaldı ki piyasadaki orjinal vernikler zaten su bazlı. Bence sağdan soldan duyduğumuz ne olmayan bilgiler bizlerin kafasını karıştırıyor. Bence prolar gibi hiçbir şey olmamış gibi klasik lastiklerimize ve yapıştırmamıza devam edelim. İsteyen her ne kadar tavsiye etmesem de parafin kullansın.

Benim en çok merak ettiğim bizim federasyon ne yapacak. Eylüle 2 ay kaldı bizleri aydınlatacak kısa bir yazı bile yok sitelerinde. Biz de burda kendi kenidimize gelin güvey oluyoruz. Bu işleri düşündükçe işin içinden çıkamayız. Karar merci biz değiliz onlar verecekler. ITTFin en çok zorlanacağı yaptırım konusu olacak bence.

Şöyle bir örnek vereyim. ITTFin organize ettiği dünya şampiyonaları ve pro tourlarda uygulanacak yaptırımla bizim ülkemizin herhangi bir ilinde il temsilciliklerinin düzenlemiş olduğu teşvik müsabakalarındaki yaptırım aynı mı olacak? Kesinlikle değil. Çünkü uluslararası turnuvalarda orjinal solüsyonlardan başkası kullanılamazken bizim süper ligde millet benzinli karışımları yıllardır kullanıyor.

Aramızda uluslararası turnuvalara katılan var mı bilmiyorum ama rahat olun kendinizi kasmayın şimdilik isteyen istediği gibi takılsın. Gerisini yetkililer düşünsün.

Ali Bey,selamlar.Oncelikle belirteyim bu yasaklar sagdan soldan duyulan bilgiler degil,bizzat ITTF baskanı Adham Sharara tarafından 4 Haziran 2008 tarihinde One Of a kind trading masa tenisi formuna gonderilen mail den ogrenilmistir.Vernik su bazlı olsa da kullanılamayacaktır.Madde sudur-ITTF Guangzhou sehrinde aldıgı karara gore raket tahtası ile lastik sungeri arasında su bazlı yapıskan dısında hicbir maddenin bulunmasına izin vermiyecektir-1 Eylulden sonra.Bu da her turlu tuner,booster ve vernigin yasaklanması demektir.Tuner sadece uretilecek lastigin uretim asamasında uretici tarafından kullanılabilecektir.Sharara bu mailinde alınan bu karara saygı gosterip booster ve tuner satıslarını durduranlara da tesekkur etmistir.Sharara simdi alınan bu yasakların kontrolu icin uc alet den bahsetmektedir.1.ENEZ-VOC solusyon yasagını kontrol icin.2.Surtunme olcen alet(Friction Test Machine- puturlerin surtunme oranını belirleyecek.3.Dedektor(Dedection Mechanisim)-booster ,tuner ve vernik kontrolu icin. Adham iste bu dedektor ile tahtanın vernikli olup olmadıgını bulacakmıs.Ve biliyormusunuz once sporcular maclarını yapacaklar .sonra hakem sporcuların raketlerini alıp test edecek.raketler temizse galibiyet onaylanacak.Artık isi gucu bırakıp bunlarla ugrasacagız.Haydi hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O zaman tahtalar üreticiler tarafından verniklenecek herhalde. Su bazlı yapıştırıcıların sökülürken bazı tahtalardan kıymık kopardığını okumuştum bi yerlerde. Verniklenmezse tahtalarımızı nasıl koruyacağız Şarora bey? :huh:

Adham Sharara'ya saygım sonsuz...

:aptal:

Cok guzel bir konuya temas ettiniz.Gercekten bir sure sonra bu su bazlılar ile tahtadan kıymık kopmalar baslıyor.Sharara nın buna cevabı soyle.Su bazlı yapıskanlar lastige surat vermiyor bu nedenle lastigi sokup cıkarıp ,tekrar yapıstırmak gerekmeyecek.Bir baska deyisle lastigi yeni alıp yapıstıracaksın ,bir de lastigi degistiracaginde sokeceksin.Yok Sharara agabeyi dinlemezsek kısa surede tahta da lastik de harap olacak.Bu sonuctan ise ne Sharara ,ne de lastik ureticileri zararlı cıkmayacak.Zaten ITTF in bir amacı da masa tenisi oyununu yavaslatıp,TV lerden izlerken daha zevk alacak bir hale getirmek Bu nedenle topu buyulttuler.Sonuc vermeyince yeni yollar arıyorlar.Kulagımıza gelen duyumlar,masa tenisi masasının biraz buyultulmesi,netin yukseltilmesi vs gibi konuların arastırıldıgı yonunde.Sharara TV ye buyuk onem veriyor,bu nedenle bayan sporculara mini etek giydirip,ellerine de birer raket verip podyuma surdu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cok guzel bir konuya temas ettiniz.Gercekten bir sure sonra bu su bazlılar ile tahtadan kıymık kopmalar baslıyor.Sharara nın buna cevabı soyle.Su bazlı yapıskanlar lastige surat vermiyor bu nedenle lastigi sokup cıkarıp ,tekrar yapıstırmak gerekmeyecek.Bir baska deyisle lastigi yeni alıp yapıstıracaksın ,bir de lastigi degistiracaginde sokeceksin.Yok Sharara agabeyi dinlemezsek kısa surede tahta da lastik de harap olacak.Bu sonuctan ise ne Sharara ,ne de lastik ureticileri zararlı cıkmayacak.Zaten ITTF in bir amacı da masa tenisi oyununu yavaslatıp,TV lerden izlerken daha zevk alacak bir hale getirmek Bu nedenle topu buyulttuler.Sonuc vermeyince yeni yollar arıyorlar.Kulagımıza gelen duyumlar,masa tenisi masasının biraz buyultulmesi,netin yukseltilmesi vs gibi konuların arastırıldıgı yonunde.Sharara TV ye buyuk onem veriyor,bu nedenle bayan sporculara mini etek giydirip,ellerine de birer raket verip podyuma surdu.

Bence boyutlarından dolayı topun yavaşlaması ve spininin azalması, atletizmi ve beceriyi daha da artırır diye düşünüyorum. Aynı şekilde tahta ve solüsyonsuz lastikler için de bu böyle. Artık topa eski hızını ve spinini kazandırmak için daha becerikli, daha atletik olmanız gerekiyor. E zaten spor denilen şey de bu değil mi? Bir de sök-tak yapmayınca kısa sürede tahta ve lastik neden harab olacak anlayamadım doğrusu. Vernik isteyen tahtalar piyasada % kaç oranda bulunur soruyorum.

Bir de bu Adham Sharara (kim olduğunu yeni öğrendim) arkasından konuşmayı da artık bıraksak diyorum. Sıkıldım bu mevzudan. Çoğunluğu amatör olan bir forum sitesinde daha faydalı bilgiler konusunda sohbet etsek iyi olmaz mı? Sanki ITTF'nin bütün kuralları Türkiye'de harfiyen uygulanıyormuş gibi aldı bizi bir düşünce!!Ciddi turnuvalarda oynayan oyuncular bile hala lastiklerini benzin karışımlı ayakkabı sülüsyonları ile tuvaletlerde, soyunma odalarında yapıştırırken Adham Sharara'yı yerden yere vurmak doğru değil.

Bırakınız bu konuları uluslararası alanda oynayan bir kaç Türk oyuncusu düşünsün. Ve düşüncelerini de bizlere ulaştırmak isterlerse iyi olur tabi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence boyutlarından dolayı topun yavaşlaması ve spininin azalması, atletizmi ve beceriyi daha da artırır diye düşünüyorum. Aynı şekilde tahta ve solüsyonsuz lastikler için de bu böyle. Artık topa eski hızını ve spinini kazandırmak için daha becerikli, daha atletik olmanız gerekiyor. E zaten spor denilen şey de bu değil mi? Bir de sök-tak yapmayınca kısa sürede tahta ve lastik neden harab olacak anlayamadım doğrusu. Vernik isteyen tahtalar piyasada % kaç oranda bulunur soruyorum.

Bir de bu Adham Sharara (kim olduğunu yeni öğrendim) arkasından konuşmayı da artık bıraksak diyorum. Sıkıldım bu mevzudan. Çoğunluğu amatör olan bir forum sitesinde daha faydalı bilgiler konusunda sohbet etsek iyi olmaz mı? Sanki ITTF'nin bütün kuralları Türkiye'de harfiyen uygulanıyormuş gibi aldı bizi bir düşünce!!Ciddi turnuvalarda oynayan oyuncular bile hala lastiklerini benzin karışımlı ayakkabı sülüsyonları ile tuvaletlerde, soyunma odalarında yapıştırırken Adham Sharara'yı yerden yere vurmak doğru değil.

Bırakınız bu konuları uluslararası alanda oynayan bir kaç Türk oyuncusu düşünsün. Ve düşüncelerini de bizlere ulaştırmak isterlerse iyi olur tabi.

Zaten sok -tak yapılmazsa sorun yok.Ben de onu anlatmaya calıstım.Zaten su bazlı lastik surat vermeyecegi icin sok-tak yapmaya gerek yok.Adham Sharara'ya gelince biz burda yaptıgı icraatları tartısıyoruz.Dunya'da yalnız yasamıyoruz,alınan bu kararlar eninde sonunda bizleri de etkileyecektir,Zaten cok yakında Turkiye Federasyonu'na ENEZ ler geliyor.Bundan sonra VOC yapıskan kullanmak biraz zor olacak sanırım.Ay basından itibaren putur yasagı baslıyor,siz diyornusunuz ki bu tarihten sonra bu puturler Turkiyede kullanılacak.ITTF bu kez isi sıkı tutuyor.Tabii ne olacagını hep birlikte gorecegiz.Degerli arkadasım daha faydalı konular konusalım ama ne olacagını bilmemiz de gerekmez mi?Bunları sadece bizler degil Dunya'da tum masa tenisi sevenler konusuyor.hem de aylardır.Biz de Turkiyede bu konular konusup,neler olabilecegi konusunda fikir alısverisinde bulunsak fena mı olur.Yapılanlar dogru durust isler olsa neyse.Uzun uzun anlatıp sizi sıkmayım ama dort gun once yasaklanacak lastik listesi yine degisti.Yasagın baslamasına 10 gun kala ,liste mi degisir.Yine birileri magdur oldu.Konusalım sporcularımızı su bazlı yapıskanlara nasıl adapte edecegimizi konusalım,selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..