Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dandoydan Urunum Gonderıldı Ama Bana Ulasmadi!

Recommended Posts

arkadaslar 30/04/2008 tarıhınde dandoydan dispacthed(gonderildi) olmasına ragmen uzerınden 15 gun gectı ve kargom hala bana ulasmadı... ptt ye gıttım kargon gumrukte beklıyo olabılır ondan gecıkmıstır falan dedıler...kargomun nerede oldugunu nasıl takıb ederım dedım... takıp edemezsın dedıler...arkadaslar kargomun nerede oldugunu ogrenebılecegım bır yol var mı???ya da kargolamada ne gıbı sorun cıkmıs olabılır..sıparıs toplam 52 euro tutmustu....bılgısı olan arkadaslardan yardımlarını beklıyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkese iyi geceler !

Daha bir kaç gün önce yurtdışı sitelerden alışveriş yerine yerli siteleri tercih etmemiz gerektiğini yazmıştım, uzayıp giden hararetli tartışmalarda tatsız bazı yazışmalar da olmuştu. Bu kadar kısa sürede haklılığımın ortaya çıkması bir tesadüf belki ama;işte benim dikkat çekmek istediğim de buydu. Şimdi kimle ve nasıl muhatap olucaz (dandoy'dan). Adamlar maillere bile cevap vermiyor. :kizgin:

Umarım sorunun kısa zamanda çözülür....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkese iyi geceler !

Daha bir kaç gün önce yurtdışı sitelerden alışveriş yerine yerli siteleri tercih etmemiz gerektiğini yazmıştım, uzayıp giden hararetli tartışmalarda tatsız bazı yazışmalar da olmuştu. Bu kadar kısa sürede haklılığımın ortaya çıkması bir tesadüf belki ama;işte benim dikkat çekmek istediğim de buydu. Şimdi kimle ve nasıl muhatap olucaz (dandoy'dan). Adamlar maillere bile cevap vermiyor. :kizgin:

Umarım sorunun kısa zamanda çözülür....

Evet yazılar uzadı ve tatsızlaştı .Niye bu sporu yapan arkadaşlar dışarıdan alma cesaretinde bulunuyorlar ,niye paralarını riske atıyorlar diye hiç düşündükmü, bunu birazda sorgulamak gerekir.

Sayın Ertan bey ben birşey demiyorum yazılar gelip beni buluyor.

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben önceden de yazdım, Dandoy, iruiru, One of a Kind Trading, Cole's TT gibi birçok site ve buna ek olarak yabancı forum üyelerinden alım yaptım ve daha sorunla karşılaşmadım. Dandoy'dan 10 veya daha fazla kere alım yaptım. Herhangi bir hata olmadı. 15 günden daha geç gelebilir. 10 günde de gelebilir. Dandoy'un 2-3 lastik veya 1 tahta için shipping ücreti sadece 3,5 euro. Bu da neredeyse yerli sitelerden bile daha ucuz. O yüzden yavaş bir gönderi metodu olduğunu göz önünde bulundurmak lazım. Dandoy genelde maillere geç cevap verir ama mal yola çıktıktan sonra zaten yapabilecekleri birşey yok, 3,5 euro'ya sigortalı veya takipli yollamıyorlar. Yurtiçinde bazı ürünler pahalı olduğu gibi yurtdışında da gecikme kaybolma riski olacaktır. Bu riski alıp almamak seçimi bize ait. Bana göre hep yurtdışından alalım veya hep yurtiçinden alalım demenin bir alemi yok, zira ikisinin de avantajları belli.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet yardımlarınız ıcın tskkurler ...kargom bugun elıme ulastı.... ayakkabı ve corap almıstım dandoydan...bende turkıyeden alısverıs yapmak ıstıyorum ama 2 kat fıyat farkı vardı o nedenle dandoydan almak zorunda kaldım...adidas new tennium masa tenisi ayakkabısı aldım...kargoyla beraber bana 86 ytl ye maloldu...turkıyede bır tek hazersporda buldum ordakı fıyatı 156 ytl kargoyu da eklersem 170 ytl ye kadar cıkıcaktı...alısverısımı yaptım bıraz gec geldı ama memnunum ayakkabı da ayagıma tam uydu...iy gunler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ayakkabı nasıl memnunmusun? Ben de epeydir titaniumu takip ediyorum.Ayakkabının kalıbında farklılık var mı? yani giydiğin ayakkabı numarasını mı sipariş ettin yoksa giydiğin ayakkabı numarasından daha büyük bir numaramı istedin? Genelde bu tip ayakkabıların kalıpları küçük olduğu için 1 numara büyük sipariş verilmesi gerekiyorda.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet yardımlarınız ıcın tskkurler ...kargom bugun elıme ulastı.... ayakkabı ve corap almıstım dandoydan...bende turkıyeden alısverıs yapmak ıstıyorum ama 2 kat fıyat farkı vardı o nedenle dandoydan almak zorunda kaldım...adidas new tennium masa tenisi ayakkabısı aldım...kargoyla beraber bana 86 ytl ye maloldu...turkıyede bır tek hazersporda buldum ordakı fıyatı 156 ytl kargoyu da eklersem 170 ytl ye kadar cıkıcaktı...alısverısımı yaptım bıraz gec geldı ama memnunum ayakkabı da ayagıma tam uydu...iy gunler..

Güle güle kullanın. Avrupadanda mal alırken bu kadarda korkmayın paranız ,malınız pek kaybolmaz.Haklıda çıkmak önemli değil amacımız yerlileşmiş malı makul fiyatlara almak,birlik ve beraber içinde olmak.Herşeyi tartışmak bir çıkış yolu bulmak ,ama neden tartışılmıyor ,birşeyler üretemiyip konu dışına çıkılıyor. Burda alan ve satanda kazansını nasıl çözeriz bunu nasıl yaparız, bu işin içinden nasıl çıkarız ,bunları konuşmak anlaşmak varken olmuyor,neden olmuyor?

Arkadaşımız riske giriyor yarı fiyatına yurt dışından alıyor.Yazık değilmi burdaki satıcıya malı binbir zorlukla getiriyor hizmet veriyor karşılığını almak istiyor ama olmuyor ,çünkü yurtdışı daha ucuz .

Yurtdışından malzeme alan arkadaşları postada gecikiyor,ne çıkarsa bahtınıza mantığıyla engelliyemezsiniz ,sadece son kullanıcıyı fiyat politikanızla durdurabilirsiniz.Bu iletişimide forum alanlarında yaparsınız ,bunu nasıl masaya yatırıp çıkış yolu arıyacağımıza sonu yazı silinmelerine giden tartışmalara giriyoruz.

Senin haklı yada benim haklı olmamın ne faydası var.Millileşmiş malı alamıyoruz,hala yabancılara para ödüyoruz.

Saygılarımla

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ayakkabı nasıl memnunmusun? Ben de epeydir titaniumu takip ediyorum.Ayakkabının kalıbında farklılık var mı? yani giydiğin ayakkabı numarasını mı sipariş ettin yoksa giydiğin ayakkabı numarasından daha büyük bir numaramı istedin? Genelde bu tip ayakkabıların kalıpları küçük olduğu için 1 numara büyük sipariş verilmesi gerekiyorda.

ayakkabı bugun elıme gectı rahat ve hafıf...normal spor ayakabısıyla aynı kalıpta oldugunu dusunuyorum...yanı turkıyeden aldıgım nıke ayakkabım 44 numaraydı..bunu da 44 numara sıparıs ettım....tam uydu ayagıma yanı kalıp farkı yok dıyebılırım...ama kesınlıkle sorun yasamayayım derseniz yarım numara buyuk sıparıs verebılırsınız...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Güle güle kullanın. Avrupadanda mal alırken bu kadarda korkmayın paranız ,malınız pek kaybolmaz.Haklıda çıkmak önemli değil amacımız yerlileşmiş malı makul fiyatlara almak,birlik ve beraber içinde olmak.Herşeyi tartışmak bir çıkış yolu bulmak ,ama neden tartışılmıyor ,birşeyler üretemiyip konu dışına çıkılıyor. Burda alan ve satanda kazansını nasıl çözeriz bunu nasıl yaparız, bu işin içinden nasıl çıkarız ,bunları konuşmak anlaşmak varken olmuyor,neden olmuyor?

Arkadaşımız riske giriyor yarı fiyatına yurt dışından alıyor.Yazık değilmi burdaki satıcıya malı binbir zorlukla getiriyor hizmet veriyor karşılığını almak istiyor ama olmuyor ,çünkü yurtdışı daha ucuz .

Yurtdışından malzeme alan arkadaşları postada gecikiyor,ne çıkarsa bahtınıza mantığıyla engelliyemezsiniz ,sadece son kullanıcıyı fiyat politikanızla durdurabilirsiniz.Bu iletişimide forum alanlarında yaparsınız ,bunu nasıl masaya yatırıp çıkış yolu arıyacağımıza sonu yazı silinmelerine giden tartışmalara giriyoruz.

Senin haklı yada benim haklı olmamın ne faydası var.Millileşmiş malı alamıyoruz,hala yabancılara para ödüyoruz.

Saygılarımla

KTM

yorumlarınıza tamamen katılıyorum sızınle aynı fıkırdeyım...iyi gunler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 years later...

yabbanci sitelerden alisveris yapmanin sınırı nedir? urun aldim gumruge takildi urunu almaya gitmedim diyelim o urune ve parama ne oluyor?

ürünü almaya gitmemenin mantığı nedir anlamadım o zaman neden sipariş ediyosun?? Almazsan ve urunde gumruge takılmışda elveda de o zaman urunlerine. Normalde 75 euro uzerine %20 vergi odeyip alıyosun açıklamıştım bunu sana ama?
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yabbanci sitelerden alisveris yapmanin sınırı nedir? urun aldim gumruge takildi urunu almaya gitmedim diyelim o urune ve parama ne oluyor?

Oncellikle gumruge takilma mevzugunu aydinlatayim gumruge takilma denen sey sehrindeki ptt mudurlugunde bekletilir gumruk memuru her haftada bir gun buraya gider ve bekleyen urunleri kontrol eder ve suphelendigi urun olursa evine ihtar yollatir ve senin gozetiminde paket acilimi icin seni ilgili ptt mudurlugune cagirir eger 75 dolar ustu oldugunu dusunurse %20'si degerinde vergi ve muhtemelen bunun gecebilmesi icin fiyat farkli yazilmis olacagindan bir de ceza ucreti odersin ama simdiye kadar gumruge takilan masa tenisi ekipmani gormedim.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ürünü almaya gitmemenin mantığı nedir anlamadım o zaman neden sipariş ediyosun?? Almazsan ve urunde gumruge takılmışda elveda de o zaman urunlerine. Normalde 75 euro uzerine %20 vergi odeyip alıyosun açıklamıştım bunu sana ama?

Yav sanane almiyorum urunu almama nedenim seni ne ilgilendiriyo her yazdigim seye sacma sapan cevaplar veriyosun isim cikti almiyorum canim istemiyo almiyorum ne onemi var ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oncellikle gumruge takilma mevzugunu aydinlatayim gumruge takilma denen sey sehrindeki ptt mudurlugunde bekletilir gumruk memuru her haftada bir gun buraya gider ve bekleyen urunleri kontrol eder ve suphelendigi urun olursa evine ihtar yollatir ve senin gozetiminde paket acilimi icin seni ilgili ptt mudurlugune cagirir eger 75 dolar ustu oldugunu dusunurse %20'si degerinde vergi ve muhtemelen bunun gecebilmesi icin fiyat farkli yazilmis olacagindan bir de ceza ucreti odersin ama simdiye kadar gumruge takilan masa tenisi ekipmani gormedim.

Ptt mudurlugu normal kargo subesimi? urunu bi sekilde alamazsam benim parama ne oluyor

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yav sanane almiyorum urunu almama nedenim seni ne ilgilendiriyo her yazdigim seye sacma sapan cevaplar veriyosun isim cikti almiyorum canim istemiyo almiyorum ne onemi var ?

tamam bende bişey demedim zaten almazsan elvada de dedim bu kadar basit kasıntı yapma

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ptt mudurlugu normal kargo subesimi? urunu bi sekilde alamazsam benim parama ne oluyor

Yani eğer ups ile falan geldiyse bilemeyeceğim ama genel itibarı ile ITS yani türkiye versiyonu UPTS ile getirilir oda her ülkenin kendi posta teşkilatı demektir eğer kargo ücretin düşükse international transportation service yani türkiye içinde ptt ile getirilmiştir bu sebeble şehrinde ki ptt müdürlüğünde bekletiliyordur. Ama yine belirteyim ups gibi uluslar arası bir kargo şirketi tercih etmediysen.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..