Jump to content
Masatenisi.org Forum

Catapult Lastiğe Uygun Tahta

Guest Hebiloğlu

Recommended Posts

arkadaşlar catapult lastiğe uygun tahta seçemiyorum. all+ veya off bir tahta mı karar veremedim. Micheal Maze Off ,Primorac Karbon,Timo Boll,Grubba Karbon,

Andrzej Grubba olabilir diye düsünüyorum. Aslında M. maze almak istiyorum ama pahalı geliyor.catapult lastiği seçmek isrememin nedeni zamk sürmekle uğraşmak istemiyorum.Günlük oyun imkanı bulabiliyorum.Okulda fırsat buldukça öğretmen arkadaşlar ile birde özel rakibim var. Onunla devamlı oynuyorum. Ama amotörce

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Çagdaş;

173 cm boylu ve solak bir oyuncuyum, masaya 0,75 m uzaklıkta oynamaya çalışıyorum.Yalnız rakiplerim kısa kesme vuruşlar yapınca zorlanıyorum.her fırsatta topu sert bir şutla yollamak istiyorum. Bu benim oyun stilim.

Spin li topların kontrolünde daha az başarılıyım. Sağ tarafıma gelen topların

kontrolünde biraz daha zorlanıyorum en azından etkili geri gönderemiyorum.Masanın dışına çıkan toplaradaha iyi şut atıyorum.

Ancak soluma gelen topları çok daha iyi, hızlı ve etkili karşılayabiliyorum.

durum bundan ibaret....

Atak oynamak istiyorum fakat firsat yakalayamıyorum. atak oynuyor fakat topu disari yollamaktan korkuyorum.Genellikle masayı tutturuyorum.

Rakibimin gonderdigi spinli vuruslar beni rahatsiz etmiyor.

raketin orta ağırlıkta olanını tercih ediyorum. elim buyuk , raketin sapinin biraz daha kalincasinı tercih tercih ediyorum.

.İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

Kısacası;Backhand'a kontrolü atak,Forehand 'e spinli atak oynadığımı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Grubba Carbon hala üretiliyor mu?

Catapult yumuşak süngerinden dolayı gerçekten de sert tahtalarla daha iyi uyum sağlıyor. Butterfly da bu yüzden olsa gerek Primorac Carbon-Catapult kombinasyonu öneriyor. Bu kombiyle bir ara ben de oynadım. Ancak, stilime uygun olmadığı için kısa zamanda vazgeçtim.

http://www.thebestthings.com/sportgoods/primoraccarbon.htm

Heblioğlu, henüz Catapult almadıysan, hızlandırıcı zamk kullanımı önerilmeyen ve daha hesaplı olan Donic Desto F3, Joola Tango gibi latikleri de düşünebilirsin. Ayrıca, sert tahta-yumuşak lastik yerine, yumuşak tahta-sert/orta sert lastik kombinasyonuna (5 katmanlı Primorac tahta-Sriver D-13 L gibi) da yönelebilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Hebiloğlu,

Öncelikle Catapult alacaksan tahtasını sert seçmen gerek. OFF tahtaların hepsi uyar. Sana tavsiyem Primo Powerfeeling yada Andrej Mazunov olur. Sapı kalın ve OFF tahta ikiside. Bende solak olduğum için bunlarla rahat edersin kanısındayım.

Eğer istanbulda isen birebir görüşür ona göre başka xşeylerde önerebilirim.

Mesela neden Catapult? Yazdıklarından topları tam kontrol edebilen birisi olmadığın sonucuna varırsak acaba OFF sana uygunmu bunu belirlememiz lazım...

Sevgiler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar;

Catapult almak istememin nedeni zamk sürme gereksiniminin olmaması.Şunu belirtmek istiyorum özellikle;Ben sabırsız, fırsat bulduğumda mutlaka hızlı bir vurus yapmak isteyen kesinlikle atak ama tecrübesiz ve sabırsız bir atak oyuncuyum. Ama sunu söyleyebilirimki forehand tarafıma geldikten sonra kendime çok güveniyorum.dün Çagdaş üste ile chat yaptık bana uygun kombinasyonun forehand 2.1 catapult , backhand 1.9 catapult , tahta ise VSG -twist-I olduğunu söylemişti. Evet biraz da kontrol sorunum var . Aslında cok basit hatalar yaptığım için bunu söyleme gereksinimi duyuyorum.arkadaşlar öğretmenim her an bilgisayarın basında olamıyorum bulundauğum okulda ise internet bağlantısı yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tufan

GERGELY CARBON tahta üzerine forehand 2.1 catapult , backhand 1.9 catapult lastik kopyalamamı tavsiye ediyorsun değilmi?

Arkadaşlar bu işi siz biliyorsunuz ben bu zamana kadar bilinçsiz bir şekilde oynadım.doktor sizsiniz. Biliyorum muayene etmeden ilaç yazmanızı istiyorum fakat raketimi bir ana önce almak istiyorum ve kendimi sizlere izletme gibi bir imkanımda yok. LÜtfen artık alacagım.MUtlaka catapult diyede ısrar etmiyorum sadece zamk sürme gereksinimi olmasın yeter DONIC te olbilir.dONİC ürünleri galiba daha uygun.Ama asıl olan memnun kalmam.

maddi imkanım bu olmadı baska alayım diyecek kadar iyi değil.

tufan son kararın ise lütfen onay mesajı gönder.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Toranomon

donik desto f3 lastiğini inceledim galiba beni tatmin etti.Ama hangi lastiği okusam işte benim lastiğim diyorum buda benim bilgisizliğimin göstergesi galiba.Artık top sizde ne derseniz onu alacağım.Ama kombinasyonu lütfen tam olarak verin.selam

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Artık top sizde ne derseniz onu alacağım. Ama kombinasyonu lütfen tam olarak verin.

Hızlandırıcı zamk etkisi, Catapult, Desto F3, off+ tahta, carbon, Gergely...

Hebiloğlu kusura bakma senin kafanı karıştırdık galiba. Ama bunda senin de payın var. Çünkü seçtiğin konu başlığı bu karmaşaya davetiye çıkarttı.

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Şu ana kadar bu konu başlığı altında zikredilen ürünler ve terimler, atak oynamayı benimsemiş ve belirli bir seviyeye ulaşmış oyuncuların ekipman seçimine yardımcı olabilir ancak.

Mesela, Tufan'ın Gergely demesine bakma sen. O, nirvanaya erişmiş bir profesyonel. :D:

Senin yazdıklarından edindiğim samimi fikrim, henüz bu işin başlarında olduğun yönünde. Örneğin backhand vuruşlarının henüz oturmadığı anlaşılıyor. Eğer bu tespitim doğruysa, allround oyuna uygun ekipman kullanmanı tavsiye ederim. Temel vuruşların öğrenilmesi ve bu vuruşlar arasında akıcı bir koordinasyona ulaşılması allround ekipmanla daha sağlıklı ve kalıcı olur. Hızlı ekipman kullanmaya ancak ve ancak bu aşamadan sonra geçmeni salık veririm.

Bu kadar laftan sonra, bir de allround ekipman önermemi istersin haklı olarak. Sriver D-13 L türünde 1.7 mm süngerli bir çift lastik ve allround bir yumuşak tahta fena olmaz bence. Hem, bütçeni de zorlamamış olursun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mesela, Tufan'ın Gergely demesine bakma sen.

Abicim valla haklısın.

Ama ben ekipmanlarla fazla kafası karışmasın diye Hebiloğlu'na yardımcı olmak istemiştim.Tahta Gergely olsun her tür lastik uysun :lol: .Gözü kapalı vursun diye.Fazla uğraşmasın diye vs. vs. ;):

Hebiloğlu sen sayın abim toronomon'un bilgilerinden şaşma bence. :B:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Toranomon çok haklısın asıl siz kusura bakmayın durumumu görmemezlikten gelip galiba fazla uçtum.Çok yerinde bir tespit yaptın. Aslında beni kendime getirdin de diyebilirim.Çağdaş ile dün chat de konustuk. O da senin gibi düsünüyordu ama ben galiba fazla ısrarcı olunca moralimi pek bozmak istemedi.Senin düsüncelerine göre bir ekipman tavsiye etmişti.O da ayaklarımın yere basmasını istiyor.Haklısınız kontrolsüzlük benim için facia.

Donic Opticon tahta

1.8 desto f3 lastik almaya karar vermiştim. okuldan yeni geldim daha siparişini vermedim.Hazer ticarete stok için mail atmıstım.

TESKKÜRLER TORANOMON-ÇAGDAŞ ÜSTE

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Haklısın Genocider; yalnız sadece yazı yazan arkadaşlara değil merak edip okuyan birazda olsa bu konuda düsünen arkadaslarında hakkını yememek lazım

Yeni üyeyim ve ilk olarak bu konu sayesinde çagdaş ile tanıstık ve chat yaptık.Bana ekipman konusunda gercekten yararlı bilgiler verdi.

Toranomon ise yazısı ile beni gerçekten etkiledi.Beni iyi analiz etmiş. neyse sen haklısın yinede.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..