Jump to content
Masatenisi.org Forum

Michael Maze Ve Petr Korbel

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Butterfly'ın Michael Maze ve Petr Korbel tahtalarını gözüme kestirmiş durumdayım. İnternette yaptığım araştırmalarda her iki tahtaya da gayet olumlu yorumlar yapıldığını gördüm. Bu tahtaları kullanan/kullanmış arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlarsa memnun olurum.

Kendimi orta/alt seviye amatör bir oyuncu olarak tarif edebilirim. FH kontrollü atak/spin, BH genelde blok, çok az şut/spin oyunum var. Aslında OFF- hatta ALL bir oyun tarzım olduğunu biliyorum lâkin hızlı tahtalarla oynamak hoşuma gittiğinden genelde OFF+ sert tahta üzerine yumuşak lastik kullandım. Ama artık toplara korkarak vurmaya başladığım için mecburiyetten -aslında biraz da meraktan :)- OFF+ zevkini bırakıp biraz yavaşlamak zorundayım. Yukarıda bahsettiğim tahtalar elemeler sonucu finale kalan iki tahta. M. Maze arylate/carbon olması, çok popüler olması, birazcık daha hızlı ve daha kontrollü olması gibi özellikleri ile aslında daha şanslı. P. Korbel ise M.Maze'nin yarı fiyatına olması nedeni ile şansını zorlamakta.

Ne dersiniz, sizce şampiyon kim olmalı? :)

Saygılar & Sevgiler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence Korbel ,iki tahtada off özellikte ,maze de sadece A.Carbon tabakaları var fiyat artıran(Malzeme daha iyi) .

Bende maze var kötü değil ama 2 kat fiyat bence değmez.Farkını daha iyi bir çift lastikten yana kullanırsan daha iyi olur gibi tahmin ediyorum.Karar diğer gelecek yorumlarla tabiki sen verceksin bu işin sonu yok olmasınıda beklemiyoruz.

İyi kararlar

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yaklaşık 2 aydır petr korbel tahta kullanan biri olarak konuşuyorum.Kesinlikle korbel.Ben de şu ana kadar hep off+ tahtalar kullandım. Viscaria, sardius, Joola k3 ve stiga aluminium tube gibi. Fakat korbel bambaşka.Çok kontrollü bir tahta. Hemen hemen bütün bloklarınız masada kalıyor. Hızıda hiç fena değil aslında. Bence fiyat- performans oranı mükemmel bir tahta. Hiç düşünme al ve kulan derim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

İyi akşamlar

yanlış hatırlamıyorsam düz top şutop ve masa başı oyunlar için ptr korbel ideal o fiyata ama spin atak gerektiği zaman defans kontrol ve dolaşarak oyun için mutlaka maze derim.fiyat farkıda arl ve carbon tabakası dolayısıyla masadan açık oyun performansından dolayı....

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..