Jump to content
Masatenisi.org Forum

Solüsyonsuz Lastikler

Recommended Posts

İyi günler

Solüsyonlu ve Solüsyonsuz lastiklerin farkı nedir?

Solüsyonsuz olan nasıl tahtaya yapışıyor. Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler

Şu anda bir çoğumuzun kullandığı hızlandırıcı etkili zamklar bildiğimiz üzere yasaklanmak üzere bu zamkların yasaklanmasından dolayı ortaya çıkan solüsyonsuz lastikler spin ve hız özelliğini kaybetmeyen lastiklerdir.Yani bizim lastiğin hızını artırmak için kullandığımız solüsyon lara gerek kalmayacak ve ıttf onaylı zamklar piyasaya şu anda sürülmüş durumda bu zamklardan kullanılacak.Solüsyon kullanması gerektirmeyen lastikleri yeni ürünlerle yapıştıracağız.Bu lastikler solüsyon gerektirmeden hızları sabit olan lastiklerdir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben eski sistemi daha çok seviyorum yasaklanmasını istemiyorum :kizgin: Artık sök tak olayları olmayacaksa benim tahminim hızlı oynamayı seven oyuncular daha kalın lastikler tercih edecektir.

Eğer solüsyon kullanması gerekmeyen lastiklerden kullanırsan sanırım hız düşüklüğü olmayacaktır diye düşünüyorum tibhar sinüs ,sinüs alpha, bty tenergy gibi lastikler zaten solüsyon kullanmamanı gerektirecek diğer lastiklerle sanırım max la oynarız artık :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet yakında max lastiklerde kesmiyecek Xmax lastikler çıkacak tahta lastik kalınlığı artacak ,top 42 mm olacak ittf nin duracağı yok başaka türlü bu çarkı döndüremiyecek ağbiler.

En iyisi alamı bir Mc Leran F1 çıkalım otobana verelim gazı belki yolun sonunu bulabiliriz.

En son buluşları su bazlı yapıştırıcılar,sağlık bakımından daha önce sağlığa bakan yokmuydu ,bizlere yazıkmı oldu.Allah senden razı olsun ittf su bazlıyı çıkarmasaydın bu sporu yapanların yarısı tinerci bile olabilirdi.

İlerki zamanlarda bazlı solüsyonlara dönerlerse şaşırmayın çünkü su kısmı para etmiyor.

Saygılarımla

KTM

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Biraz esprili yaklaşmışsın ancak bir gerçek var ki VOC içeren orjinal solüsyonlarla masa tenisi oynamak ayrı bir keyif. Orjinal solüsyonların kokusunun çok güzel olduğu bir gerçek ama bağımlı olana rastlamadım. ITTF daha önceleri illegal olan solüsyonlara karşı ITTF onaylı fair chack gibi solüsyonlar çıkardı. Bu solüsyonlar gerçekten çok başarılı. Daha önce illegal olanlar sağlığa zararlı diye ITTF onaylıları çıktı. Yani bir bakıma daha az sağlığa zararlı olanlar kullanılmaya başlandı.

Benim şahsi görüşüm bu solüsyonları keşke kullandırmaya izin verseler. Türkiyede bir çok lig oyuncusu hala benzinli karışımları kullanıyor. Bizim federasyon yıllardır buna müsade etti kimse sesini çıkarmadı. Eylülden sonra bizim federasyon ne yapacak çok merak ediyorum. Kanımca 1-2 yıl sesini çıkarmayacaktır ama piyasada eski orjinal olanlar da daha şimdiden bitti bu durumda millet ayakkabı solüsyonlarına benzin zippo toluen tiner gibi karışımları katarak hayatına devam edecektir.

Hızlandırıcı etkili lastiklerin iyi bir seviyeye gelmesi bir kaç yılı alır. İddia ediyorum hiçbiri Sriver FX maxın 2-3 kat orjinal solüsyonla yapıştırılmış hissini veremeyecektir hem spin hem de hız olarak yanına bile yaklaşamayacaklar.

Yine tekrarlıyorum keşke ITTF orjinal solüsyonları yasaklamasaydı. Boosterların adından bile bahsetmiyorum hem onlar da yasaklanacak hem de başarılı ürünler değil

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet yakında max lastiklerde kesmiyecek Xmax lastikler çıkacak tahta lastik kalınlığı artacak ,top 42 mm olacak ittf nin duracağı yok başaka türlü bu çarkı döndüremiyecek ağbiler.

Bildiğim kadarıyla bir lastiğin kalınlığı maximum 4 mm. olabiliyor.Üretici firmalar max lastik yaparken süngerin ve üst lastiğin kalınlığını buna göre ayarlıyorlar.Kısacası daha kalın lastik yapılamıyor çünkü ittf yasaklıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
Bu SOLÜSYON gerektirmeyen lastikleri yazabilir misiniz?? Almana, Nimbus, f3 gibi lastikler mi mesela ??

Sök yapıştır gerektirmeyen (kendinden solüsyon etkili) lastiklerin listesi ve açıklamaları ( Almanca ):

http://www.spinfactory.de/shop/frischklebe_belaege.php

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 55 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..