Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tenergy 05

Guest ButterflySport

Recommended Posts

Şu ana kadar Bryce Speed FX hayranıydım ama "TENERGY 05" bana daha çekici gelmeye başladı. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Ve bana yurtdışı fiyatları hakkında bilgi verirmisiniz?

tenergy bryce speed fx le beraber benımde cok merak ettıgım lastık...fakat sıtede okudugum bılgılere gore speed fx den bıraz daha yavas fakat spın ozellıgı speed fx den cok daha ıyı ....tenergy nın yurtdısı fıyatı bryce speed fx ile aynı fıyatı 4800 japon yeni yani 59 ytl kargo harıc tabi...kargoyu dahıl edersek lastık 82 ytl ye gelıyor...ama ıkıncı lastık ıcın kargo ucretı odenmiyor...cünkü kargo ucretını agırlık uzerınden hesaplıyorlar ve 500 gr a kadar kargo ucretı sbt (1900 yen) ...yani lastıgın tanesi 50-100 gr arasında olduguna gore 5 lastıkde satın alsak aynı kargo ucretını oduyoruz...acıklayıcı olmussa ne mutlu bana...:)iyi gunler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tenergy 05 denedim geçen hafta. atış gücü bryce speed fx'in yanına bile yaklaşamaz. ama spinleri iyi bi lastik. byrce spped fx'in de spinleri iyi farkları atış açısı bryce speed fx'e göre çok farklı. top-spin lastiği diyebilirm tenergy'e. tabi ilk izlenimlerim sadece 15 dakika kullandım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tenergy 05 denedim geçen hafta. atış gücü bryce speed fx'in yanına bile yaklaşamaz. ama spinleri iyi bi lastik. byrce spped fx'in de spinleri iyi farkları atış açısı bryce speed fx'e göre çok farklı. top-spin lastiği diyebilirm tenergy'e. tabi ilk izlenimlerim sadece 15 dakika kullandım.

Selam Güray, Bryce speed fx gibi olmasın zaten. Bryce serilerinin hepsinin topsheetleri kalın bu da hızı artırırken top hissini azaltıyor. Sürekli antrenman yapanları bunun dışında tutuyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam Güray, Bryce speed fx gibi olmasın zaten. Bryce serilerinin hepsinin topsheetleri kalın bu da hızı artırırken top hissini azaltıyor. Sürekli antrenman yapanları bunun dışında tutuyorum

senin de aradığın sriver serilerine yakın ve sürekli yapıştırma gerektirmeyen bir lastik sanırım. benim beklentim bu yönde bıktım artık yapıştırmaktan.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aynen öyle. Sriver cinsi lastiklerle oynama zevki başka gerçekten. Nasıl TBSden memnun musun?

TBS'yi değiştirmem artık. çok sevdim özellikleri açısından. zaten artık bi tahtaya alışmam gerekiyodu senelerce değiştirmemeyi düşünüyorum. desto f2'yi denedin mi o da solusyonsuz kullanılan lastiklerden sanırım. sriver'ların hissini çok andırıyor hoşuma gitti benim. öyle ki 1 aydır yapıştırılmamış bir lastikle oynadım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Tenergy lastiği geçen hafta boyunca denedim ve benim için tam bir fiyasko oldu!

Hadi bu sporu çok anlamadığım için diyeceğim ama atış açısını kontrol edemediğim ve ne tepki vereceğini bilemediğim bir lastiği denemek için hata bendedir yoksa o kadar reklam yapmazlardı diyerek bir hafta boyunca denedim ve karakteristiğini çözemedim. Eğer kendinden solüsyonlu her lastik böyle tepki verirse bizimde artık oyun stilimizi gözden geçirmemiz gerecek demektir.

Diğer kendinden solusyonlu Bryce Speed FX ise düz vuruşlarda ve şutlarda çok iyidi ancak bildik Bryce FX lastikten çok uzak bir karakteristiği var. Yani yukarıdaki yorumum gerçek olacak sanırım. Hepimizin bu yeni versiyon lastiklerle ne yapacağımızı bilmez bir halde oynayacağımızı düşünüyorum. Çünkü benim denediğim birkaç başka lastikte daha aynı kanıya ulaştım. Umarım hem solüsyonlar hemde lastikler biran önce net bir çizgiye ulaşır. Çünkü bu şekilde yandık sanırım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

saadettin abi ben kendinden solüsyonlu lastiklerden tenergy 05 , desto serisi, coppa j.o gold, silver gibi birçok lastik denedim. aralarında en stabil olan donic'in desto serisi gibi geldi bana. tenergy konusunda da sana katılıyorum çok farklı bir lastik. hangi lastiğe benzeteceğimi şaşırdım ben de daha uzun denemelerimde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..