Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Oynama İsteğim Azaldı

Burak86

Recommended Posts

Profosyonel masa tenisi oynayan biri olarak masa tenisi oynama isteğim git gide azaldı.Özellikle lig maçları bittikten sonra elime raket bile almak istemiyorum ama yazında bol bol antreman yapıp lige tekrar hazırlanmam gerek.Görüşlerinizi ve önerilerinize açığım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O bende de olurdu arasıra. Hatta 1 yıldan beri oynamadığım düşünülürse bayağı etkili olmuş. Geçen sene okul takımındayken antrenmnları bırakıp maçlara katılmamam da bu yüzdendi. Ama 1 yıldan sonra anladım ki gerçekten özlemişim ve oynamak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O bende de olurdu arasıra. Hatta 1 yıldan beri oynamadığım düşünülürse bayağı etkili olmuş. Geçen sene okul takımındayken antrenmnları bırakıp maçlara katılmamam da bu yüzdendi. Ama 1 yıldan sonra anladım ki gerçekten özlemişim ve oynamak istiyorum.

Evet bende de başladı bu, ama bendeki biraz daha farklı. Ama:

1. Oynayacak ve kafa dengi adam bulamamak en büyük etken bence. (Yanlış anlaşılmasın benim böyle bir derdim yok). Karşında oynayacak kişi senin yanlış gönderdiğin topları düzeltebiliyorsa ve sen ona şutop antremanında %100 olmasa bile olabildiğince düzgün ve masada gezdirmek zorunda bırakmayacağın toplar atabildiğin sürece o antreman zevkli olur.

Amaaa:

Karşındaki adam düz top yapalım diyip de sürekli spinli toplar atıyorsa veya spin antremanında 3. topta ıska geçiyorsa ve hatasının farkında da değilse raketi kırasım gelir. Ben de öyleydim ama en azından yanlışımı biliyor ve düzeltmeye çalışıyor, soruyordum.

O yüzden antreman (oyun değil) seviyesi size yakın olan adam bulmak en iyisi. Oyunu sizden çok üstün olan biriyle de gayet düzgün antreman yapılabilir.

2. Bıkkınlık ve yorgunluk verecek kadar oynamak da büyük bir etken. Kondüsyonunuz neyse ona göre spin çalışmalı. Kademeli olarak ve kondüsyonunuzun farkında olarak antreman yapmak. Benim seviyem en fazla yarım saat spin çekmeye yetiyorsa 1 saat bacaklarımı yorup da spin çalışırsam ve ertesi gün bacaklarım ağrırsa bir 2 gün sonra dinç bile olsam gitmek istemem.

Kısa süreli yani kondüsyonunuz yettiğince -izafi bir kavramdır- ve sürekli olması bence daha iyidir.

Hani bir söz vardır "Kabak tadı verdi" diye.

Sürekli ve aşırı derecede oynarsanız kabak tadı verir ve bıktırır.

Doymadan kalkmak gerek bence sofradan.

Saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..