Jump to content
Masatenisi.org Forum

35 Inden Sonra Masa Tenisi

Psychospin

Recommended Posts

Merhaba,

değerli grup üyeleri, bir konuda sizlerin görüşlerinizi ve yaklaşımlarınızı öğrenmek istiyorum. oyunumun acemiliği gibi, sorum da acemice gelebilir.

35 yaşındayım ve 2 senedir az da olsa oynadığım bu oyun son 1 yıldır beni fena halde sarıp sarmaladı. Başlangıçta arkadaşlarla iyi vakit geçirmek ve dinlenmek amacıyla yaparken, arkadaşlarımı yenme hırsı oluşmaya başladığında bunun iyi ekipman arayışını tetiklediğini farkettim. Bu ekipman deryasına girdiğimde ise iş çığrından çıktı. Ama masa tenisi hevesimi tetikleyen en belirgin istek ve arzunun ekipmanları tanımaya çalışmakla alevlendiğini düşünüyorum.

bu saaten sonra oyunumu ne kadar gelişebilirki ya da gelişse ne olur ki diye düşünmek de mümkün. ama oynamaya devam edeceksem basitçe vakit geçirme anlayışıyla bu oyunu oynamayacağım galiba. yani ya hiç oynamayacağım, yada ilerleyebildiği kadar çalışarak devam edeceğim. genel olarak bir çok şeyde olduğu gibi böyle bir ayırımdayım

Gelelim sizlerden öğrenmek istediğime;

Bu aşamada acaba daha genç oyuncuların yaptığı gibi (öyle yaptıklarını sanıyorum) oyun geliştikçe ekipmanı değiştirmek mi ? bu durumda aceleci davranıp ekipmanomanik olarak devam etme ihtimalim var gibi sanki.

Yoksa oynamak istediğimiz tarzı belirleyip o oyuna göre en iyi ekipmanı almak ve bu oyun oturana kadar aynı ekipmanda devam etmek mi sizce uygun olur? tabi bu ikinci seçenek de genellikle aklımdan geçenin süper spinlerle bezenmiş bir hücum oyunu olduğunu belirtmeliyim.?

selam ve sevgilerimle

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Ben de sizin gibi 35+ ve amatör olarak bu sporla ilgileniyorum, buradaki arkadaşların yazılarını okudukça hemen hepsinin benden çok daha fazla bilgiye sahip olduklarını anlıyorum ancak bu sporla ilgilenen biri olarak söyleyebileceklerim, ekipman oyuncunun teknik ve becerisine göre ve özellikle oyun anlayışına göre büyük değişiklik gösteriyor.

Başlangıç olarak size önerim en ucuza değil ama fazla pahalı olmayan ekipmanlara yönelmeniz ve aşağı yukarı her oyun stiline uyan All kategorisi kontrolü yüksek raket ve lastikler tercih etmenizdir. Tekniğiniz ve beceriniz zamanla mevcut raket ve lastiklerinizin sınırlarını zorlamaya başladığında, oyun stilinize uygun daha pahalı ekipmanlara yönelmeniz gerekecek.

Ekipmanda değişiklik yaparken kullandığınızdan tamemen farklı bir ekipmana geçmemenizi öneririm, geçiş yavaş yapılmalı diye düşünüyorum, keskin geçişlerde hiç beklemediğiniz kadar büyük hayal kırıklıklarına uğrayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aqua nın yazdıklarına tamamen katılıyorum. all bir tahta ve uygun lastiklerle başlamalısınız.

bunlar enaz sizi 2 yıl idare eder. çok çok çalışıp çok hızlı ilerlerseniz zaten sizde daha hızlı ve atak tahtalara geçmeniz gerektiğini farkedersiniz. yani çok iyi tahta ve lastik sizi çok iyi

oynatmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir büyüğüm bana bir tahtanın karakteristik özelliklerine alışmak için en az iki yıl gerekir demişti. Doğrumu bilmem ama katılmadanda geçemiyorum. Çünkü eski logolu bir Stiga Clipper tahta bulayım diye başladığım yolculukta farkettim ki, benim gibi birçok oyuncu eski karakteristik özelliği olan bu tahtalardan arıyordu ve bu tahtayı bulmam çok zor ve çok pahalı olmuştu. Demek ki, alışkın olduğun karakteristik özellikleri koluna ve beynine oturttuğun zaman hep aynı tahtayı tercih ediyorsun. Lastikler bu konuda biraz daha esnek ama tahtaya kolunuzu alıştırdıktan sonra pek değiştirmemekte yarar var. Hem oyununuz açısından hemde maliyet açısından. Eğer performansınızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız o zaman kullandığınız ve memnun kaldığınız lastiğin biraz daha kalın süngerlisini alın. Eğer yine hızınıza yetmezse o zaman aynı karakteristik özellikteki lastiğin biraz daha hızlısına yönelin ama mümkünse aynı tahtayla devam edin..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yanıtlayan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Aslında ilk kombinasyonum andro core cell all+, plasma 380 ve nimbus sound idi. 5 ay kullandım. hem lastikler biraz aşınır gibi oldu hem de tahtada ufak bir çatlak olunca yen iarayışlara girdim . yeni bir kombinasyon önerisi ile bir kaç gömlek daha ileri hücüm kombinasyonu olarak tanımlanan stiga clipper oversize, ve joola energy green power ve extra green power kombinasyonu aldım. aslında başlangıçta iyi gibi geldi ama andro nun yanında stiga clipper palet gibi. eski tahtama yeni lastikleri yapıştırıp oyunumu geliştirmeye çalışayım.

selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..