Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ekipman Değerlendirme...

Guest mustafa2004

Recommended Posts

DHS

CW-C Carbon tahta,

Hurricane2 (2.2mm) forehand

G555 (2.2mm) backhand

bu kombinasyon geçtiğimiz 15 gün içinde elime geçti.(fast-spinden) Raketle,geçen hafta küçük çaplı bir turnuvaya katıldım.turnuva öncesi yalnız 2 gün, 2şer saatlik bir antrenman imkanım oldu.

Sonuç mu?

Hüsran..

forhand spinde çok büyük bir sıkıntı yaşamadım.Ancak hem forehand hem backhand de inanılmaz bir kontrolsüzlük vardı.bu başarısızlığın çoğu elbet benim ama, :P::fildir::lol::D: ,yinede kombinasyona bahane bulmak istiyorum..Şaka bir tarafa çok fazla titreşim vardı.ve topa dokunuşta kulağıma hiç hoş olmayan ses geliyordu.karşı rakibin raketinden ses bile gelmezken (bennmkinden tak tuk ses geliyordu)...backhandle doğru dürüst blok bile koyamadım.uzun kesik rallilerde mutlaka hata yapan ben oluyordum,ve inanırmısınız hiç fileye çarpmadan tüm hatalarım ufak bir dokunuşla topun masa dışına çıkmasından ibaretti.

Şimdi 1. durum: bu raketi nasıl adam edebilirim.

2. durum:eğer adam olmazsa bu raketten nasıl kurtulurum :lol::P:

3.böyle dertleri olan birine alternatif tavsiyeniz varmı?

tahta eğer üzerindeki off+ yazılan doğruysa ve topun sağa sola uçması bunan dolayı ise,all+ daha uygun gibi????

forehand lastik spinde bayağı iyi ama kontrolde zorlanıyorum.

backhand lastiği kesinlikle değiştirmem lazım.bu G555 bana uymadı.

birde lastik kalınlığının oyuna etkisi ne ölçüdedir.Savunma ve hücum yönünden....

çok teşekkür ederim.

Galiba lastik tahta kombinasyon hastalığına bende yakalandım:))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üstad aynı sıkıntıyı 2-3 hafta önce yaşadığımdan biliyorum, her zaman yendiğim adamdan anca 2-3 sayı almak bunlarıda zar zor almak hiç hoş olmamıştı (Bende 1 ay önce kendimi lastik tahta hastalığına kaptırdım). Bence sorun tahtadan kaynaklanmıyor.

Ben hurricane 3 lastik ve TG3 lastiği Hao tahta üzerinde kullanmıştım (OF+++). Bu lastikler sizin kullandığınız lastiklere göre az daha yapışkanlı yani sizinkiler bunlardan daha zor lastik. Bu lastikler gerçekten çok güzel lastikler, bir uzmanın, profesyonelin elinde ölümcül ancak daha önce çin lastikleriyle oynamamış biri için çok zorlar, bence bunları kullanmak için uzmanlaşmak gerekiyor ( Bu arada iyi oynadığımı zannediyorum yani kötü değilim).

Şimdi ne yaptım, Hao tahtam üzerine Plasma 430 lastik aldım (Hem BH hem de FH), çok memnunum, kullandığım lastiklerle kıyasladığımda; Hurricane 3 bu lastiklere göre daha hızlı ve spinli idi ancak kontrol edemiyordum. Plasma 430 lastikler hız olarak Hurricane 3'e yakın denilebilir, spini H3'ten daha az ama kontrolünü iyi yapmışlar. Yani top istem dışı fırlayıp gitmediği gibi istediğiniz yerlere de gönderebiliyorsunuz. oyun içinde zaman zaman plase bırakırım, H3 te bunu yapamamıştım ama Plasma 430 da rahat yapabiliyorsunuz.

Genelde yapılan yanılgı (yaptığımdan biliyorum) çok iyi lastikler alıp bunlara alışmaya çalışmak, bence yanlış. Combolara geçişte sünger sertliği olarak softtan başlayıp ( kontrol açısından yazıyorum) daha sonra medium ve harda geçmek. Kendinizi iyi hissediyorsanız mediumdan da başlanabilir ancak ilk başta sert (hard) süngerli lastik almak hüsrana ve can sıkıntısına yol açıyor.

Ben H3 ve TG3 lastiklerimi kenara koydum, Plasma 430 lastik isteklerime cevap vermemeye başlayınca tekrar denemek için kenarda tutuyorum. Bence sizde iyi bir araştırma yaptıktan sonra kendinize ve raketinize uygun yeni lastikler alın, aldığınız lastikler sizi daha önce kullandığınız H2' ye taşıyabilecek lastikler olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

başarısızlığın çoğu elbet benim ama, :P::fildir::lol::D: ,yinede kombinasyona bahane bulmak istiyorum..Şaka bir tarafa çok fazla titreşim vardı.ve topa dokunuşta kulağıma hiç hoş olmayan ses geliyordu.karşı rakibin raketinden ses bile gelmezken (bennmkinden tak tuk ses geliyordu)...backhandle doğru dürüst blok bile koyamadım.uzun kesik rallilerde mutlaka hata yapan ben oluyordum,ve inanırmısınız hiç fileye çarpmadan tüm hatalarım ufak bir dokunuşla topun masa dışına çıkmasından ibaretti.

Sayın mustafa2004, Genelde herkes sizin gibi yaptığı hataların sorumlusu olarak kendisini görmeyebiliyor.

Genelde işin kolayını buluruz, lastiğim çok atıyor tahtam çok hızlı dokunsam dışarı çıkıyor, bu lastikle spin çekemiyorum gibi sözlerle ekipmanı suçlayarak işin içinden sıyrılmaya çalışırız.. Evet, ekipmanın yanlış seçilmesinden kaynaklanacak problemler olabilir ve bu problemler bize maçta kaybettire bilir. Yalnız, 2?3 antrenman kullandığımız ve daha uyum bile sağlayamadığımız ekipmandan ne bekleyebiliriz ki ??

Ekipman tavsiyesi konusunda Forumda özellikle Remzi Bey?in de devamlı dile getirdiği bir konu var oda ?lütfen antrenörlerinizden yardım alın eğer bir antrenörünüz yoksa ekipman almadan önce, kendinize bir antrenör bulun ve onun gözetiminde çalışın. Sizin oyun tarzınıza uygun ekipmanı Antrenörünüz daha kolay belirleyecektir..?

Diğer tutulacak yolda deneme yanılma yöntemidir. Elde edeceğiniz tecrübelerinizle ekipman alabilirizsiniz. Bu yolla da sonuca ulaşabilirsiniz ama size uymayan ekipmanların maddi külfeti antrenör nezaretinde çalışmaktan kat-kat daha fazla olacaktır.

Bizler monitör karşısından, yok sana bu ekipman uyar, yok sana bu uyamaz gibi kehanetlerde bulunabiliriz ama şunu bilmeni isterim burada hiç kimse senin raket tutuşunu kol hareketini, duruş pozisyonlarını, topa vuruş şekillerini kısaca oyun tarzını görmeden sana birebir uyacak ekipman tavsiyesi yapamaz, yapsa bile, bu sadece hayali bir tavsiye olur. Bu tavsiyede, Hastasını görmeden reçete yazan doktorun durumuyla da aynıdır.

Özetle önce kendimize bir antrenör bulmalıyız ve onun nezaretinde çalışmalıyız. Sonrada ekipman çılgınlığından uzak durup seviyemize uygun ekipmanlarla hoca nezaretinde tekniğimizi geliştirmeye çalışmalıyız. Maç yapmaya ayırdığımız zamanı antrenmana ayırmalıyız.

Özür dilerim sanırım biraz ukalalık yaptım.

Son söz:

Camide, Okulda ve sporda hoca şarttır. :D:

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..