Jump to content
Masatenisi.org Forum

All+ Raket Tavsiyeleri

Guest isteom

Recommended Posts

Joola K all + Mambo kombinasyonunu inceledim, fiyati hemen hemen Grubba + sriver Fx + sriver El ile ayni.

Ote yandan Dippler'lar diger lastiklerin yari fiyatina.

Ancak cin lastikleri icin agir ve dayaniksiz diye yorumlar okumustum, ne derece dogrudur bilmiyorum.

Soylediklerinizi dikkate aldigim zaman

grubba + sriver fx 2.1 + sriver el 1.9

aklima yatiyor gibi.

forehand hangisi backhand hangisi onu da kullandiktan sonra karar vermek en mantiklisi gibi duruyor simdilik, ne dersiniz?

Yani sriver el'yi forehand'de kullanmak icin 2.1 olmasina gerek yok herhalde. 1.9 kalinlik, 2.1'e gore biraz daha yavas ama daha spinli olur sanirim.

Ayrica ikisi arasindaki farki hissedecek kadar iyi miyim emin de degilim :)

Bence de grubba + sriver fx 2.1 + sriver el 1.9 kalınlık ve bu lastik tercihi uygun olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Yukaridaki tahtalar bana göre senin için biraz defans ağırlıklı şu an aklıma gelen piyasadaki en ii allround tahtalardan biri andro titanium all + bana göre az antreman ve ii seçilmiş kombinasyonla adamı yolda bırakmaz sanıyorum.Amatör olduğun için böyle bir kombinasyon olabilir diye düşündüm.Şimdiden başarılar bol masa tenisli günler.

Yeni bir raket almayi dusunuyordum. Once hazir raketlere baktim ve Butterfly Primorac 7000 uygun gibi geldi.

Ancak daha sonra bu forumda yazilanlari okuyunca hazir almaktan vazgectim. Daha fazla okuyup arastirinca da

aslinda kafam daha cok karisti. Buradaki tecrubeli arkadaslardan yeni bir raket olusturmakla ilgili yardim bekliyorum.

Sanirim verdiginiz cevaplar benim durumumda olan bir cok arkadasin da cok isine yarayacaktir.

1) - Ofansif oynamayi seven ancak kontrolu kaybetmek istemeyen

- Masaya cok yakin oynamayi sevmeyen

- Ataklara genelde kesme ile degil de karsi atakla cevap vermeyi seven

- Spin (hem forehand hem de backhand) vuruslardan hoslanan

bir oyun stili icin baslangicta All+ bir kombinasyon uygundur denebilir mi?

2) Bu karakterde amator bir oyuncu icin ne tur bir raket teknigi ve oyunu gelistirmek icin faydali olur?

-------------

Okuduklarimdan sonra bir kac kombinasyon gelistirdim kafamda. Bunlarla ilgili yorum yaparsaniz cok sevinirim.

Combo 1: (fiyati daha pahali)

Blade: Andrej Grubba (Timo Boll ya da Grubba Carbon daha mi iyi olurdu?)

Forehand: Sriver FX 1.9 mm (yoksa Bryce FX 1.9 mm mi tercih etmeli?)

Backhand: Sriver FX 1.9 mm

Combo 2: (fiyati daha uygun)

Blade: DHS W1030

Forehand: G888

Backhand: G888

Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Aradaki fiyat farkina deger mi?

Daha degisik kombinasyon onerileri olursa da cok sevinirim.

Simdiden tesekkurler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Baktigim yerde grubba tahta yok.

Onun yerine primorac off- alsam uygun olur mu?

Yani

Primorac off-

Sriver FX 2.1

Sriver EL 1.9

Gorus yazanlara simdiden cok tesekkurler

Primorac off- ile sriver L daha iyi gider. Çünkü tahta esnek ve bu yüzden daha sert lastik ile iyi gider. Yani esnek tahta sert lastik ya da sert tahta yumuşak lastik eşleştirmesi yapmalısın eğer hız ile kontrol arasında denge arıyorsan.

Bu durumda andro tahtalar ile de sriver fx iyi gider. Çünkü sert tahtalardır. Bende andro kinetic all var ve yumuşak nittaku magic carbon ile çok iyi gitti. (Bu arada magic carbon gerçekten yumuşak bir lastik ama sriver fx'den farklı olarak atış açısı düşük ve bu benim için hoş bir şey.)

Sriver el de atış açışı düşük bir lastiktir ve bloklarda bu çok avantajlı oluyor, sanırım bu yüzden arka yüz lastiği olarak tercih ediliyor. Ben de sriver el kullanıyorum. Sriver el esnek olsun sert olsun her türlü tahtanın arka yüz lastığı olarak gider bence. Kısaca şu an kullandığım iki kombinasyonu sana rahatlıkla önerebilirim:

1-Donic waldner allplay + önde nittaku super high drive (1,6)+ arkada sriver el (1,7)(esnek tahta-sert lastik)

2-Andro kinetic all + önde nittaku magic carbon (1,6) + arkada sriver el (1,7)(sert tahta-yumuşak lastik)

Bu iki raket de (özellikle andro) ortalamadan hafif ve dengelidirler. Masabaşı oyuncu olduğum için ince lastik tercih ediyorum ama açılarak hucüm etmeyi seviyorsan lastik kalınlıklarını artırabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

srivel el nasıl bir lastik sert mi yumuşakmı hiç görmedim ve deneme şansım olmadı

Aslında yumuşak süngerli bir lastik, fx'den biraz daha sert ama çok değil. fx'e göre daha hızlı ve atış açışı da düşük. Ama burgu (spin) değeri yeterince yüksek olduğu için topu fileye takmak gibi bir sorun yaratmıyor. Topu iyi dolduran bir lastik.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Merhaba,

İlk kez profesyonel bir ekipman oluşturacağına göre bence her iki tarafa da aynı lastiği takmalısın. Böylece zayıf ve kuvvetli yönlerin daha iyi ortaya çıkar ve zamanla zayıf yönlerini de geliştirirsin. Ama başlangıçta bir yüze başka diğer yüze başka lastik kullanırsan asla forehand ve backhandde eşit seviyede güçlü olamazsın. Ucuz bir tahta üzerine çift taraflı Sriver FX 2.1 lastik tak, bununla herhalde 2 sene oynarsın. Lastik sert olmadığından sök tak yapmak zorunda da kalmazsın. 2 sene sonra zaten ne istediğini bizden daha iyi bileceksin:) Kolay gelsin...

Not: Sriver serisinin sadece sünger sertliği değil, üst lastikleri de farklıdır. Sriver L kalın ve dolayısıyla sert bir üst lastiğe sahiptir, bu yüzden ağır bir lastiktir. Sriver EL üst lastiği ise daha ince olduğundan elastik ve hafiftir. Sriver FX ise üst lastik bakımından Tackiness D gibi ama bunun daha ince olanıdır. Süngeri ise yumuşaktır, bu da hafif bir lastiktir. Üçünü de yanyana koyup bakarsanız renklerinin bile farklı olduğunu görürsünüz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fikir belirten herkese cok tesekkur ediyorum.

Siparis vermeden once tahta hakkinda son bir yorum rica ediyorum.

fh: sriver fx 2.1 lastik

bh: sriver el 1.9 (veya sriver fx 2.1 de olabilir, daha kesin karar vermedim.)

lastikler ile

1) balsa carbo X3 All+

2) timo boll All+

3) grubba carbon all+

tahtadan birini almayi dusunuyorum. Bu tahtalar ile ilgili tecrubesi veya bilgisi olan arkadaslardan yardim bekliyorum.

Ben biraz carbo X3'e yakin gibiyim. Ne dersiniz?

Bir de bu lastikleri speed glue surmeden de kullanabiliyoruz degil mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fikir belirten herkese cok tesekkur ediyorum.

Siparis vermeden once tahta hakkinda son bir yorum rica ediyorum.

fh: sriver fx 2.1 lastik

bh: sriver el 1.9 (veya sriver fx 2.1 de olabilir, daha kesin karar vermedim.)

lastikler ile

1) balsa carbo X3 All+

2) timo boll All+

3) grubba carbon all+

tahtadan birini almayi dusunuyorum. Bu tahtalar ile ilgili tecrubesi veya bilgisi olan arkadaslardan yardim bekliyorum.

Ben biraz carbo X3'e yakin gibiyim. Ne dersiniz?

Bir de bu lastikleri speed glue surmeden de kullanabiliyoruz degil mi?

arkadaşım ben sana en başta grubba carbon al demiştim. sözüme gelmişsin az da olsa. iyi seçimler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 82 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..