Jump to content
Masatenisi.org Forum

Vsg1000+tibharrapid

Recommended Posts

Ben sahsen vsg serisinden hicbir tahta kullanmadim ama viscaria yavas bir tahta degil, seni agirligi rahatsiz ediyorsa onu bilemem. Ayrica catapult da sriver fx de gayet spinli lastiklerdir, hele hele bir sriver fx'i yapistirdiginda cok hiz ve spin cikarttigini goreceksin. Agirlik konusunda sikayet ediyorsan gercekten, lastik degisikligindeki kalinlik farki yuzunden eklenecek agirligi da unutma. Simdiki kombinasyonun sana cok iyi spin degerleri sunacaktir, raketi degistirmekle daha iyi spin cekemezsin benim kanimca. Daha iyi spinin ozu teknikte yatar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

VSG1000 ile viscaria arasinda 6 gr farklilik var.. sriver 2.1 ortalama 45 gr ve catapult 2.1 41 gr.. toplam 176 gr ediyor sendeki kombi.. inanmazsan olc valla.. :D:

Bence tibhar'in lastigini bosver, her iki tarafa bryce Fx tak ve oyna.. bak hizi nasil artacak hem de raketin hafifleyecek.. spinlerin daha keskin olacak.. agirlikta da 6 gr azalma olur..

VSG serisinin kafa taraflari kucucukmus, ben senin yerinde olsam gormeden almazdim.. kaldiki Viscaria cok iyi bir tahta degil mi zaten?

raketi degistirmekle daha iyi spin cekemezsin benim kanimca. Daha iyi spinin ozu teknikte yatar.

Onu bunu bilmem ama ben Violinden iyi spin cekmesini bekliyorum vallaha.. :lol:

(gercek olan sey tahta spin falan cekmez tabii ki re-impact degilse..:)) spin lastikle cekilir, lastik yuzeyi ne kadar yapiskansa o kadar cok spinli olur, bir o kadar da yavas olur.. falan filan..:))))))))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Onu bunu bilmem ama ben Violinden iyi spin cekmesini bekliyorum vallaha.. 

(gercek olan sey tahta spin falan cekmez tabii ki re-impact degilse..:))

:lol::lol:

valla violin iyi spin cekmezse ben zaten almam onu abi... :D:

bitiiiiiimmmmm bitttiiiiiimmmmm huuuuuuuuuu, violin diyorduk... :)))

...

Konuya geri donersek ben viscaria'nin bir vsg'den daha iyi bir tahta oldugu inancindayim (her ne kadar vsg denememis olsam da). Butterfly'in ilk arylate-carbon tahtasidir. Timo Boll abimizin (kardesimizin demeli aslinda) de ruhunu baska bir tahtaya vermeden onceki ilk gozagridir... Ben tahtanin kiymetini bil derim... Ayrica vsg ile ilgili bir nokta daha var, sapindaki yapi nedeniyle hic titresim hissettirmedigi iddia ediliyor. Bazilari bunu severken, kimisi de tahtadan gelen feedback'i tercih eder, ama az, ama cok. Sen hangisini seversin bilmiyorum ama bu tahtayi denemeden almak risk olur bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla violin iyi spin cekmezse ben zaten almam onu abi... 

bitiiiiiimmmmm bitttiiiiiimmmmm huuuuuuuuuu, violin diyorduk... :)))

:lol:

almam abi.. (hele bir alabilseydik.. bitim ne zaman alacaksin tahtayi???..:))) en yakin zamanda kavusasin da bizlere anlatabilesin hunercagizlarini Violin'in..)

.....

Mehmet ne oldu, neye karar verdin en son?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet arkadaşımıza bende birşeyler yazayım bari, bir VSG 1000 kullanıcısı olarak. Daha evvel VSG 1000 hakkında Tsu'nun başlattığı bölüme de yazmıştım. Tahta hafif, titreşim yok, hızı yeterli (daha hızlı bir tahta kullandığım için bunu rahatlıkla söyleyebilirim, hatta bazılarına fazla hızlı bile gelebilir), bunlar olumlu özellikleri.

Olumsuz tarafları ise, kafasının küçük olması, bir de ben bu tahtayı yumuşak süngerli lastiklerle beğenmedim, özellikle de Rapid Soft lastikler ile. Ancak bu öznel olabilir, önceki tahtam ve lastiklerimin sert ve bu anlamda hissiz oldukları düşünüldüğünde, belki orta sertlikteki tahtada yumuşak süngerli lastiklerin verdiği hissi ben beğenmiyorumdur. Sen yumuşak bir tahta kullandığına göre bu his seni rahatsız etmeyecektir sanırım. Ben Byrce lastiklerle daha çok beğeniyorum tahtayı, Rapid'in süngerleri de Rapid Soft'a göre sert olduğundan belki fena bir kombinasyon olmayabilir. Ben kendi adıma Primorac tahtamı daha çok beğeniyorum, bu yüzden VSG 1000 tahtamı ikincil olarak kullanıyorum.

Daha iyi spin çekmek meselesine gelince, spin çekme geçmişi uzun olmayan biri olarak, bir senedir bu tarz vuruşlar deniyorum diyebilirim, daha iyi spin çekmenin teknikle ilgili olduğu konusunda Arsun'la hemfikirim. Geçen sene bir ara spinlerimin yeterince etkili olmadığı düşüncesi ile lastik değiştirmeye karar vermiş ve BTY'nin verdiği değerleri gözönüne alarak Tackifire Special Soft almıştım. Açıkcası hiç de umduğum gibi olmadı. Lastiğin mutlaka ki biraz etkisi oluyordur ama esas olan teknik. Bunu, benim o zaman spin değerlerini beğenmeyip almadığım Sriver Fx lastiklerle benimkilerden çok daha etkili spin çeken arkadaşlarımdan biliyorum. Ama gün geçtikçe, antreman yaptıkça, bu vuruşlarım giderek daha etkili oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Iyi spin cekmek icin bazi kosullar vardir rakette olmasi gereken, bunlar; spin ozelligi fazla olan bir lastik kullanimi, kafa tarafi sapina gore daha agir olan bir tahta kullanimi, agir bir tahta kullanimi, speed glue ve iyi tekniktir..

Birincisi, spinli lastikten kastettigimi biliyorsunuz.. Cin lastikleri en spinli olanlaridir.. bunlar japon lastiklerine gore daha agirdirlar, yaklasik 5-10 gr.. Bu agirlik farki tahtanin kafa tarafinin daha da agir olmasina neden olur, bu da daha iyi spin cekilmesine etki eden bir faktordur.. Japon lastikleri ile bircok tahta homojen bir agirliga sahip olur, cin lastikleri ile ise agirlik dengesi kafa tarafindadir..

Elinizde kafa tarafi daha agir olan bir raket oldugunu dusunun, bilek daha fazla bukulecektir; spin hareketi gerceklestiginde raket kolun yanisira bilekten de savrulacaktir..

mumkun olabildigince agir tahtalar kullanilmali power spin oyun tarzinda.. tasiyabileceginiz, kollarinizi rahat hareket ettirebileceginiz en agir tahta sizin icin en iyi olanidir..

Teknik tartisilmaz bir gercek.. Pingpongman'in bir baska konu basligi altinda soylemis oldugu: "Timo Boll eline sunta bir tahta alip oynasa bile benden daha iyi spin ceker.." unutulmamalidir.. Ama su da varki, olu bir lastikle de teknik ne kadar cok iyi olursa olsun spin cekemezsiniz, spin cekiyormus gibi gozukursunuz; topu sadece tasirsiniz bir spin hareketi ile, ama top spinli falan gitmez..

........

Simdi Mehmet, egerki daha fazla spin cekebilecegin bir kombinasyon ariyorsan; elindeki lastiklerin zaten yumusak ve spinli olduklarida goz onune alindiginda, bence daha once de soyledigim gibi ya Bryce FX tak ve oyna.. speed glue kullan..

veya lastikleri falan degistirme, tahtayi aman degistirme; speed glue kullan.. ya da sriver Fx'i sok yerine Bryce Fx tak.. tahtan hem biraz hafifler, hem de bir tarafta epeyce hizlanir..

Viscaria + Bryce Fx + Speed Glue = Daha hafif + daha hizli + daha spinli

VSG1000 + Tibhar Rapid Max = Belki daha hafif belki degil + belki daha hizli belki degil + daha spinli degil

(Her halukarda birinci esitlik en iyisi.. :gulumse: )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 99 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..