Jump to content
Masatenisi.org Forum

Uzun Tirtillar Yasaklaniyor

Recommended Posts

Evet arkadaşlar bazılarının sevinç çığlıkları attıklarını duyabiliyorum.Bizim için ne yazık 1 temmuz 2008'den itibaren frictionless özelliğine sahip uzun tırtıllar yasaklanıyor.Dr.Neubauer ve Hallmarkın bütün uzun tırtılları yasaklanıyor,diğerlerini bilmiyorum.Bu konu ile ilgili açıklamaları Dr.Nbr'in sitesinden okuyabilirsiniz.

Bu sene idare edicez ama seneye neyapacağız bilemiyorum.Gerçi şimdiden yeni lastikler için çalışmalar başlamıştır hadi hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet arkadaşlar bazılarının sevinç çığlıkları attıklarını duyabiliyorum.Bizim için ne yazık 1 temmuz 2008'den itibaren frictionless özelliğine sahip uzun tırtıllar yasaklanıyor.Dr.Neubauer ve Hallmarkın bütün uzun tırtılları yasaklanıyor,diğerlerini bilmiyorum.Bu konu ile ilgili açıklamaları Dr.Nbr'in sitesinden okuyabilirsiniz.

Bu sene idare edicez ama seneye neyapacağız bilemiyorum.Gerçi şimdiden yeni lastikler için çalışmalar başlamıştır hadi hayırlısı.

Arribbbbaaa...

Süper haber de tırtılın allengirli topları göremeden kalkacak mı yani?

Şu tırtıl hakkında çok şey okudum ama tırtıl oynayan biriyle hiç maç yapmadım daha

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yorum yapmayayım diyordum ama, artık söylicem, tırtıl oyunu yavaşlattığı için ben de karşıyım.

Ayrıca başka bir boyuta çekeyim konuyu; bence tırtıl hızlı oyundan korkanların lastiği gibi geliyo bana

( kimse üzerine alınmasın demicem çünkü herkes alınacak nasılsa) :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yorum yapmayayım diyordum ama, artık söylicem, tırtıl oyunu yavaşlattığı için ben de karşıyım.

Ayrıca başka bir boyuta çekeyim konuyu; bence tırtıl hızlı oyundan korkanların lastiği gibi geliyo bana

Evet dediğim gibi sevinç çığlıkları hızla gelmeye başladı. :oop:

Neyazık sevinciniz fazla sürmeyecek arkadaşlar.Yazımı iyi okumadığınız anlaşılıyor.Tüm uzun tırtıllar yasaklanmıyor.Frictionless özelliği olan yani sürtünmeyi önleyici etkisi olan tırtıllar yasaklanacak.

Bir kötü haberim daha var.Dr.Nbr. daha çok efekt veren yeni tırtıllar üzerine çalışmaya başlamış bile,2008' ekadar yetiştirecekler İNŞALLAH. :alkis:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisi ilk başlarda pütür lastiklerle oynanıyordu. Düz lastikler çok daha sonra çıktı. Bunu unutmayalım ve pütür lastikleri aşağılamıya çalışmayalım. Eğer hızlı oynayabiliyorsanız yavaş olan pütür lastikli rakibinizi kırıp geçersiniz. Herkes benim oynadığım tür ekipmanla oynasın demek başkalarına haksızlık olur. O zaman onlar da "düz lastik oyunu hızlandırdığı için karşıyım", veya "herkes pütür lastikle oynasın" diyebilir.

Bir de hızdan bahsetmişken, kısa tırtıl lastikle oynayıp şut atarak sayı alan oyuncular var. Hız görmek istiyorsanız onları seyretmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisi ilk başlarda pütür lastiklerle oynanıyordu. Düz lastikler çok daha sonra çıktı. Bunu unutmayalım ve pütür lastikleri aşağılamıya çalışmayalım. Eğer hızlı oynayabiliyorsanız yavaş olan pütür lastikli rakibinizi kırıp geçersiniz. Herkes benim oynadığım tür ekipmanla oynasın demek başkalarına haksızlık olur. O zaman onlar da "düz lastik oyunu hızlandırdığı için karşıyım", veya "herkes pütür lastikle oynasın" diyebilir.

Bir de hızdan bahsetmişken, kısa tırtıl lastikle oynayıp şut atarak sayı alan oyuncular var. Hız görmek istiyorsanız onları seyretmenizi öneririm.

Yapma Ertan Hocam ! :o:

Pütür lastikleri aşağılamak da nerden çıktı şimdi?

Ben sadece tırtıl hakkındaki görüşlerimi söyledim,ayrıca tabii ki herkes istediği ekipmanla oynayacak (bunun en kötü ihtimalle oyun çeşitliliğine katkısı olacağı tartışılmaz bile) ama; ben sadece fikrimi söyleyince bişeyleri aşağılamış oluyorsam bu yanlış. :uzgun:

Son olarak ''masa tenisi'nin ilk başlarda pütür lastiklerle oynanıyor olması'' bilgisini bizimle paylaştığınız için teşekkürler... (1980'den beri masa tenisi ile ilgilenen birisi olarak bu bilgiyi yeniden hatırlamama rağmen ben kendimi aşağılanmış hissetmedim) :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yapma Ertan Hocam ! :o:

Pütür lastikleri aşağılamak da nerden çıktı şimdi?

Ben sadece tırtıl hakkındaki görüşlerimi söyledim,ayrıca tabii ki herkes istediği ekipmanla oynayacak (bunun en kötü ihtimalle oyun çeşitliliğine katkısı olacağı tartışılmaz bile) ama; ben sadece fikrimi söyleyince bişeyleri aşağılamış oluyorsam bu yanlış. :uzgun:

Son olarak ''masa tenisi'nin ilk başlarda pütür lastiklerle oynanıyor olması'' bilgisini bizimle paylaştığınız için teşekkürler... (1980'den beri masa tenisi ile ilgilenen birisi olarak bu bilgiyi yeniden hatırlamama rağmen ben kendimi aşağılanmış hissetmedim) :D:

Ekipmanı değilse bile bunlarla oynayanları aşağılıyorsunuz. "bence tırtıl hızlı oyundan korkanların lastiği gibi geliyo bana" cümlesinden ben bunu anlıyorum. Herkes kendini geliştirmek için bir şeyler yapıyor. Kimisi hızlı tahta/lastik, kimisi de pütür lastik alıyor. Amaç da daha iyi oynamak veya (hırslı olanlar için) daha çok maç kazanmak. Kimi oyuncu hızlı oyun ile daha rahat sayı alır, kimi oyuncu da tam tersine yavaş oyunla sayı alır. Bu diğer sporlarda da böyledir (basket ve futbol ilk akla gelenler). Oyunu yavaşlatarak maç kazanan bir çok takım seyrediiyoruz. Yani daha çok maç kazanmak istiyor diye kimseyi suçlayamayız. Ben yıllarca hem kısa pütür, hem de düz lastikle oynadım. Bir müddet oynuyorum sıkılınca diğerine geçiyorum. Yani tırtılla oynayanların avukatı değilim ama onaylı olduğu sürece herkesin ekipmanına saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer kötü top atıyor veya bunlara karşı oynayamıyorum diye sevmeyenler varsa buna da alışmaya çalışalım. Ben uzun tırtıla karşı oynamaya alışmak için 1 yıl boyunca uzun tırtılla oynayan birisiyle devamlı oynadım ve düzenli olarak yenildim. Ama sonunda alıştım, şimdi pek zorluk çekmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ekipmanı değilse bile bunlarla oynayanları aşağılıyorsunuz. "bence tırtıl hızlı oyundan korkanların lastiği gibi geliyo bana" cümlesinden ben bunu anlıyorum. Herkes kendini geliştirmek için bir şeyler yapıyor. Kimisi hızlı tahta/lastik, kimisi de pütür lastik alıyor. Amaç da daha iyi oynamak veya (hırslı olanlar için) daha çok maç kazanmak. Kimi oyuncu hızlı oyun ile daha rahat sayı alır, kimi oyuncu da tam tersine yavaş oyunla sayı alır. Bu diğer sporlarda da böyledir (basket ve futbol ilk akla gelenler). Oyunu yavaşlatarak maç kazanan bir çok takım seyrediiyoruz. Yani daha çok maç kazanmak istiyor diye kimseyi suçlayamayız. Ben yıllarca hem kısa pütür, hem de düz lastikle oynadım. Bir müddet oynuyorum sıkılınca diğerine geçiyorum. Yani tırtılla oynayanların avukatı değilim ama onaylı olduğu sürece herkesin ekipmanına saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer kötü top atıyor veya bunlara karşı oynayamıyorum diye sevmeyenler varsa buna da alışmaya çalışalım. Ben uzun tırtıla karşı oynamaya alışmak için 1 yıl boyunca uzun tırtılla oynayan birisiyle devamlı oynadım ve düzenli olarak yenildim. Ama sonunda alıştım, şimdi pek zorluk çekmiyorum.

Pekala, siz öyle anlamaya devam edebilirsiniz bu sizin görüşünüz ve ben sizin görüşünüze de saygı duyarım.Benim kimseyi aşağılamak gibi bir fikrim hiç olmadı. Ama ;korku insanın doğasında olan birşeydir,ve hepimizin çeşitli korkuları (kaygıları) vardır. Bu spor hayatımızda da olabilir iş hayatımızda da olabilir özel hayatımızda da.Korkmak ayıp ya da aşağılanmayı gerektirecek birşey değil insanı insan yapan özelliklerden birisidir. Zira benim aşağılanmamı gerektirecek (sizin mantığınıza göre) bir sürü korkum var.

Bu saatten sonra kimseye felsefe ögretmek ne konumuz ne de burası yeri ama; konunu bu şekilde algılanması (sizin tarafınızdan) beni üzdü. Benim orada vurgulamaya çalıştığım şey tırtıl kullananların genelde yavaş (defansif) oyunu tercih edenler olduğu idi... Bu konudan daha doğrusu benzetmemden rahatsız olan arkadaşlar olduysa özür dilerim. Korkuyla ilgili her türlü karşıt görüşlü arkadaşlar görüşlerini belirtebilirler ve ben hepsini saygıyla karşılarım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 Temmuz 2008 de frictionless veya slippery dedigimiz tırtıllar yasaklanıyor ama bu tur lastiklşeri ureten Hallmark ve dr. Neubaurer yeni ve etkili lastikler uretmek için ugreş veriyorlar. Bu nedenle Hallmark Friction Special ı uretti.Denedim ve hayretle gordum ki tırtılların ucu frictionless olmamasına karşın en az onlar kadar etkili.Ancak Friction Special ın da yasak kabsamına girme olasılıgı var.Dr Neubauer de bir yıldır yeni lastikler için çalışıyor.Kısaca tırtıl sevmeyen kardeşlerimiz umitlenmesinler ureticiler her şeye çare buluyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 Temmuz 2008 de frictionless veya slippery dedigimiz tırtıllar yasaklanıyor ama bu tur lastiklşeri ureten Hallmark ve dr. Neubaurer yeni ve etkili lastikler uretmek için ugreş veriyorlar. Bu nedenle Hallmark Friction Special ı uretti.Denedim ve hayretle gordum ki tırtılların ucu frictionless olmamasına karşın en az onlar kadar etkili.Ancak Friction Special ın da yasak kabsamına girme olasılıgı var.Dr Neubauer de bir yıldır yeni lastikler için çalışıyor.Kısaca tırtıl sevmeyen kardeşlerimiz umitlenmesinler ureticiler her şeye çare buluyorlar.

Fadıl Bey sizi aramızda görmek çok güzel.Uzun tırtıllar hakkındaki geniş bilginizden ve deneyiminizden artık bolca faydalanabiliriz.Şimdiden çok teşekkürler.

Hallmarkın combination tahtasını yeni sipariş verdim,heralde bu hafta elime geçer.Yeni tahtam eskisine göre yüzeyi biraz daha büyük galiba,buyüzden resmi turnuvalar için lastiklerimi yenilemem gerekecek.Bugüne kadar scalpel ox ve inferno 0,6mm kullandım.Yeni alacağım lastik için ne önerirsiniz?Hallmarkın Friction Special lastiğinin yasaklanıp yasaklanmıyacağı ne zaman belli olur?Yeni bi lastik alacaksam uzun süre kullanayım bari. :paraci:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..