Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dhs Hurricane3 & Dhs Skyline Tg3 ?

Recommended Posts

dhs h3 kullanan var mı? çift yüz için düşündüğüm lastik. memnun olan ya da olmayan varsa tecrübesini paylaşırsa sevinirim

selamlar

h3 oldukça ağır bir lastik olduğu için eğer iki tarafada takarsanız rakediniz baya bi ağır olacaktır ayrıca ağır olmasın diye içi boş saplı tahta kullanırsanız bu seferde rakedinizin ön tarafı ağır olacağından çok dengesiz olacaktır. h3 ün hem lastiği hemde süngeri oldukça sert olduğundan ötürü sert tahtalarda topu neredeyse hiç hissetirmiyo onun için genelde yumuşak ve hisli tahtalarla kullanmayı tercih ediyolar. ben h3 ü carbon katmanlı ve sert bi tahtada denediğim için üzerinde fazla yorum yapamayacağım fakat forumlardan okuduğum kadarı ile uygun bi tahta ile oynandığında kısa ve spinli servislerde başarılı olduğunu ve hızlı oyuna daha uygun olduğunu okudum. yüzeyide fazla olmasada yapışkan sayılır onun için avrupa-japon lastiklerine göre daha kolay spin üretebiliyosunuz.

ayrıca forumda h3 ve h3 ün kardeşleri hakkında (nittaku h3 pro,DHS h3 provincial vs..) daha öncedende başlıklar açılmıştı onları incelerseniz daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

DHS H3 iyi bir lastik. Eğer masadan fazla açılmadan oynuyorsanız, kısa hareketlerdeki tepkisi ve oyuna katılım aşamasındaki yüzdesi iyi bir lastik. Ama eğer masadan açılarak uzaktan spin üretiyorum diyorsanız o zaman pek uygun değil çünkü topun açısını çok çabuk düşürüyor. Bunun sebebi üst lastiğinin topu tutan özellikte olmasıda denebilir. Çünkü topu tutan tüm lastiklerin ortak özelliği gibi birşey bu... Eğer ağırlığı hafif bir tahta ile denerseniz iyi bir sonuç alabilirsiniz. Çünkü lastik gerçekten ağır bir lastik. Ama balsa tarzı tahtalarda iyi sonuç veriyor. Şöyle 70 gramı geçmeyecek bir tahta ile ideal bir uyum sağlayacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yardımlarınız için teşekkür ederim. elimdeki mevcut tahta dhs hurricane h-wl off+3. lastikler ise dhs g777 ama lastiklerden memnun değilim. masadan uzaklaşınca kontrolu çok kötü. ben daha önce tackiness d lastikleri kullanıyordum eskiyince dhs 'i incelemk için bunları aldım oyun tarzım atak ve masadan uzak oynamayı seviyorum. bu tahtaya önereceğiniz lastik ne olurdu

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yardımlarınız için teşekkür ederim. elimdeki mevcut tahta dhs hurricane h-wl off+3. lastikler ise dhs g777 ama lastiklerden memnun değilim. masadan uzaklaşınca kontrolu çok kötü. ben daha önce tackiness d lastikleri kullanıyordum eskiyince dhs 'i incelemk için bunları aldım oyun tarzım atak ve masadan uzak oynamayı seviyorum. bu tahtaya önereceğiniz lastik ne olurdu

bildiğim kadarı ile masadan uzak oyun için üzeri yapışkan olan lastikler pek uygun değiller zaten Saadettin Beyde neden uygun olmadıklarını açıklamış. masadan uzak oyun için genelde avrupa-japon lastiklerini tercih ediyorlar fakat çin lastiği almayı düşünüyorsanız dawei inspirit veya lkt xp(xt) pro lastiklerinin üst yüzeyleri fazla yapışkan olmadığından tarzınıza uygun olabilirler. bide sanırım palio cj8000 c tipi lastiğin altına yumuşak dawei savinga süngeri takıldığı zaman avrupa lastiklerine benzer bi lastik elde ediliyo. ilk iki lastiği kullandım fakat masadan fazla uzakta oynamadığım için performansları hakkında bilgi veremeyeceğim ama ikiside geleneksel çin lastiklerinin aksine hafif ve az yapışkan lastikler.

DHS haricindeki çin lastiklerini Türkiyeden temin edebileceğinizi sanmıyorum fakat bu lastikleri www.colestt.com veya www.eacheng.net adresinden temin edebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bildiğim kadarı ile masadan uzak oyun için üzeri yapışkan olan lastikler pek uygun değiller zaten Saadettin Beyde neden uygun olmadıklarını açıklamış. masadan uzak oyun için genelde avrupa-japon lastiklerini tercih ediyorlar fakat çin lastiği almayı düşünüyorsanız dawei inspirit veya lkt xp(xt) pro lastiklerinin üst yüzeyleri fazla yapışkan olmadığından tarzınıza uygun olabilirler. bide sanırım palio cj8000 c tipi lastiğin altına yumuşak dawei savinga süngeri takıldığı zaman avrupa lastiklerine benzer bi lastik elde ediliyo. ilk iki lastiği kullandım fakat masadan fazla uzakta oynamadığım için performansları hakkında bilgi veremeyeceğim ama ikiside geleneksel çin lastiklerinin aksine hafif ve az yapışkan lastikler.

DHS haricindeki çin lastiklerini Türkiyeden temin edebileceğinizi sanmıyorum fakat bu lastikleri www.colestt.com veya www.eacheng.net adresinden temin edebilirsiniz

arkadaşlar biraz konunun dışına çıkmış olacağım belki ama http://www.eacheng.net/index.php?act=detail&ID=1481 bu linkte hurricane 3 ün üstelik de mavi süngerlisi satışta olduğu söyleniyor. Önceki konularda bu konu tartışılmıştı. Çinli oyuncular ne kullanıyorlar vs vs vs. Ancak bu site natioanl team edition diye de bir başlık atmış bu hurricane 3ler için üstelik de mavi sünger :gulumse: acaba bu gerçeği yansıtıyormu. Nedir yani bu lastiklerden alırsak ben wang liquin le aynı lastiğe mi sahip olacağım merak ettim doğrusu. Fiyatlar da diğer hurricane lere oranla biraz yukarıda gözüküyor. Burdaki lastikler gerçekten ulusal takım edisyonumudur yoksa ticari sebeplerden dolayı uydurulmuş bir şey midir?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar biraz konunun dışına çıkmış olacağım belki ama http://www.eacheng.net/index.php?act=detail&ID=1481 bu linkte hurricane 3 ün üstelik de mavi süngerlisi satışta olduğu söyleniyor. Önceki konularda bu konu tartışılmıştı. Çinli oyuncular ne kullanıyorlar vs vs vs. Ancak bu site natioanl team edition diye de bir başlık atmış bu hurricane 3ler için üstelik de mavi sünger :gulumse: acaba bu gerçeği yansıtıyormu. Nedir yani bu lastiklerden alırsak ben wang liquin le aynı lastiğe mi sahip olacağım merak ettim doğrusu. Fiyatlar da diğer hurricane lere oranla biraz yukarıda gözüküyor. Burdaki lastikler gerçekten ulusal takım edisyonumudur yoksa ticari sebeplerden dolayı uydurulmuş bir şey midir?

Her ikisi de olabilir. Alsanız bile nasıl anlayacaksınız gerçek National Team versiyonu olup olmadığını? Bildiğim kadarıyla ulusal versiyon özel olarak yapılıyor ve satılmak için fazla sayıda üretilmiyor.

Belki de Ma Lin elindeki fazla lastikleri buraya satıyordur.... :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her ikisi de olabilir. Alsanız bile nasıl anlayacaksınız gerçek National Team versiyonu olup olmadığını? Bildiğim kadarıyla ulusal versiyon özel olarak yapılıyor ve satılmak için fazla sayıda üretilmiyor.

Belki de Ma Lin elindeki fazla lastikleri buraya satıyordur.... :D:

şaka bir yana sitede ayrıca ma lin için özel üretilmiş globe 999 fln da :D: vardı. Bu lastikler herhalde bir ömür muamma kalacak ama ne bileyim süngeride mavi falan görünce birden işte bu lastikler olsa gerek diye düşündüm :gulumse: :acaba:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şaka bir yana sitede ayrıca ma lin için özel üretilmiş globe 999 fln da vardı. Bu lastikler herhalde bir ömür muamma kalacak ama ne bileyim süngeride mavi falan görünce birden işte bu lastikler olsa gerek diye düşündüm

yabancı forumlardada bu konuyu çok tartışıyorlar fakat DHS nin çin milli takımı için ürettiği lastiklere ulaşmak gerçekten çok zormuş ve piyasada çok fazla sahtesi varmış. bu lastiklerin çin milli takımı için üretilmiş olanlarına ulaşmak için muhtemelen çin milli takımında arkadaşınız olması gerekiyo :gulumse: . bi çok sitede h3 üçün üst lastiğine mavi bi sünger takarak national team edition diye satıyolar fakat bu lastikler neredeyse normal h3 ten bile ağır fakat milli takımda kullanılan mavi süngerli h3 ler normalinden daha hafif diye biliyorum bide çin milli takımındaki oyuncuların lastiklerindeki mavi süngerin tonu ile piyasada h3 national team edition diye satılanların tonu karşılaştırıldığında gerçek sünger daha açık ve parlak gözüküyo. sahtelerdeki mavi sünger daha çok friendshipin HRS süngerine benziyo. fakat sahteleri bile normal versyonlarından iyi olsa gerek çünkü baya bi rağbet görüyolar :gulumse: h3 ün üst lastiğine DHS nin #20 süngeri takıldığındada normal h3 ten daha iyi sonuc verdiğini söylüyorlar

http://oneofakindtrading.com.au/Shop/index...mp;filter_id=11

Hurricane 2 / 3 blue sponge version

bu sitede daha ucuza mavi süngerli h2 ve h3 satıyorlar bide ürün incelemesi var

globe 999 un national team editionların sahteleri yok diye biliyorum zaten çok rahat bulunabilen lastikler. genelde normal ve japon süngerli versyonlarına göre daha iyi olduklarını söylüyorlar. normal versyona göre birazcık daha ağırmış sanırım bide kırmızısı siyahına oranla daha yapışkanmış. bu lastiklerinde siyah olanlarında mavi sünger var.heralde bu mavi süngerleri yasaklasalar çinliler baya bi zorlanacaklar :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önce h3 kullanmadım ama mavi süngerli versiyondan oneofakindtrading'den siparis verdim. Herhalde 1 hafta icinde elimde olur ve görüşlerimi yazarım. Globe'u ir süredir kullanıyorum. Dawei Saviga süngerin istediğiniz sertlikte olani ile kullandığınızda çok iyi sonuç veriyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
fast-spin' de dhs fiyatları bayağı düştü. ilgilenenlere duyurulur. bu arada tg3 hakkında yardım lazım. tecrübesi olan var mı

bildiğim kadarı ile h2 ye benzer bi lastik dhs lerde tg2 ile, h3 ü tg3 ilede h2 yi eşliyolardı. eğer bu eşleme doğru ise tg3 h3 ten daha hızlı ve daha az kontrollü bi lastik olması gerekir. fakat dhs nin ürettiği h2 ve h3 lerde bi istikrar sorunu var diye biliyorum. aldığınız iki lastik arasında farklılıklar olabiliyormuş. üst lastikleri hep aynı olsada süngerler seriden seriye farkediyomuş bide genelde bu lastikler farklı sünger sertlikleri ile üretildiği halde hep aynı lastik gibi satılıyo onun için yumuşak versyonu için okuduğunuz yorum eğer sert versyonunu alırsanız yanıltıcı olacaktır ama genel hatları ile eğer h3 ü seviyorsanız tg2 sizin tarzınıza daha uygun olacaktır

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bildiğim kadarı ile h2 ye benzer bi lastik dhs lerde tg2 ile, h3 ü tg3 ilede h2 yi eşliyolardı. eğer bu eşleme doğru ise tg3 h3 ten daha hızlı ve daha az kontrollü bi lastik olması gerekir. fakat dhs nin ürettiği h2 ve h3 lerde bi istikrar sorunu var diye biliyorum. aldığınız iki lastik arasında farklılıklar olabiliyormuş. üst lastikleri hep aynı olsada süngerler seriden seriye farkediyomuş bide genelde bu lastikler farklı sünger sertlikleri ile üretildiği halde hep aynı lastik gibi satılıyo onun için yumuşak versyonu için okuduğunuz yorum eğer sert versyonunu alırsanız yanıltıcı olacaktır ama genel hatları ile eğer h3 ü seviyorsanız tg2 sizin tarzınıza daha uygun olacaktır

h3'ü nittaku olanından almadığınız sürece sert (onun da yumuşak veya normal tabir edilecek kadar yumuşak olduğunu sanmıyorum, kullanmadığım için de kesin konuşamıyorum). Sünger farklılıkları sanırım kalite kontrolün kötülüğüne bağlı olarak çıkıyor ama yumuşak çıkanını duymadım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yardımlarınız için teşekkürler. tg3 fiyatı 47 ytl den 28 ytl'ye düştü. hemen çift yüz siparişini verdim. h3 ten daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. kullanınca deneyimlerimi paylaşırım

dhs hurricane wl +++ off

dhs tg3 2.2

dhs tg3 2.2

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

h3'ü nittaku olanından almadığınız sürece sert (onun da yumuşak veya normal tabir edilecek kadar yumuşak olduğunu sanmıyorum, kullanmadığım için de kesin konuşamıyorum). Sünger farklılıkları sanırım kalite kontrolün kötülüğüne bağlı olarak çıkıyor ama yumuşak çıkanını duymadım.

aslında yumuşak h3 derken göreceli olarak yumuşaklıktan bahsetmiştim 39 dereceden kırk küsürlere kadar uzanan bi çeşitliliği var diye biliyorum dhs h3 lerin. gerçi bunların 39 dereceleri bile oldukça sert. bende yumuşak derken 39 derece olanını kastetmiştim yoksa bende yumuşak süngerli bi h3 ile karşılaşmadım şu ana kadar :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önce bahsettiğim gibi oneofakindtrading'den mavi sünger H3 aldım. H3 hakkında eski mesajlarda birçok fikir belirtilmiş ama ben de kısaca yazmak istiyorum. Lastiği Stiga Energy tahtama yapıştırdım. Yalnız hız tutkalı kullanmadığım için sünger yumuşatmak ve lastiği biraz daha canlılaştırmak için ordan burdan duyup methini duyduğum sök tak prosedürünü uyguladım. Her seferinde 2-3 katman olmak üzere 4 gün boyunca her akşam lastiği söküp persson speed light ile tekrar yapıştırdım. İlk gün oldukça ölü ve sert bir hissi vardı. Yapışkanlık ve üst lastiğin elastikiyetinden dolayı spin yine çok iyi fakat hem lastiğin hızı çok düşüktü hem de süngerde en ufak bir esneme hissetmiyordum. 4. günden sonra bu durum oldukça değişti. Benim gibi yumuşak sünger seven biri için bile gayet oynanabilir, canlı ve daha esnek bir lastik elde ettim. Kesik topları açmak benim için hiç bu kadar rahat olmamıştı. Gerek süngerdeki değişimden gerekse yapışkanlığın biraz azalmasından lastik artık çok daha iyi zıplatıyor, buna bağlı olarak hızı da oldukça iyi. Energy tahta ile iyi gider diye zaten duymuştum ama bu kadar zevkli bir oyun beklemiyordum. İnsana güven veriyor. Masa üstünde ve masadan 1-2 metreye kadar tam anlamıyla çok etkili sonrasında giderek azalmaya başlıyor. Mavi sünger için genelde tutkala daha iyi tepki veriyor ve süngerlerin tutarlılığı daha yüksek deniyor. Ben normalini kullanmadığım için bu konuda pek yorum yapamıyorum. Ama gerek normali, gerek mavisi, gerekse diğer versiyonları hız tutkalı kullanmayan arkadaşlara yukarıda bahsettiğim sök tak işini kesinlikle tavsiye ederim. Çok daha zevkli bir lastik oluyor.

Bir sonraki siparişle H2 yi de denemek istiyorum. Bu arada ilgi duyan olur mu bilmiyorum ama şu an kargo Dawei Inspirit Quattro ve Gambler Six Shooter siparişim var. Yabancı forumlarda övülen lastikler. Inspirit Quattro da Inspirit'in yenisi ve kendinden hız tutkalı etkili olanı. Geldiğinde bunlar hakkında da bilgi vermeye çalışırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

national olanlar için normallerinden hafif ve yumuşak diyorlar. Daha doğrusu elastik diyorlar. Mavi süngerlisi ise turuncuya göre daha sertmiş. Belki demiştim bir ihtimal... :)

Yalnız benim aldığım mavi süngeri zaten national diye satmıyorlar. :) Ben normal H3 kullanmış olsam mukayese edip yorum yaparım ama maalesef. Ürün açıklamasında yazan şu:

"The is a special version of the hurricane 2 and 3 rubbers, with the DHS blue sponge. The topsheet of this rubber is the same as that of the standard version, but the sponge is quite different. The blue is softer and more elastic than the standard orange sponge. It is also know to react much better to speed glue. The sponges also appears to be much more consistent in weight and hardness. Between all the batches received, weight was within a few grams."

Standart turuncuya göre daha yumuşak ve elastik denmiş..

Aslında siz Cole ile temasa geçip Saviga süngerli bir H3 yaptırsanız en güzeli o olur gibime geliyor. Sertliğini de siz seçersiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 years later...

Daha önce bahsettiğim gibi oneofakindtrading'den mavi sünger H3 aldım. H3 hakkında eski mesajlarda birçok fikir belirtilmiş ama ben de kısaca yazmak istiyorum. Lastiği Stiga Energy tahtama yapıştırdım. Yalnız hız tutkalı kullanmadığım için sünger yumuşatmak ve lastiği biraz daha canlılaştırmak için ordan burdan duyup methini duyduğum sök tak prosedürünü uyguladım. Her seferinde 2-3 katman olmak üzere 4 gün boyunca her akşam lastiği söküp persson speed light ile tekrar yapıştırdım. İlk gün oldukça ölü ve sert bir hissi vardı. Yapışkanlık ve üst lastiğin elastikiyetinden dolayı spin yine çok iyi fakat hem lastiğin hızı çok düşüktü hem de süngerde en ufak bir esneme hissetmiyordum. 4. günden sonra bu durum oldukça değişti. Benim gibi yumuşak sünger seven biri için bile gayet oynanabilir, canlı ve daha esnek bir lastik elde ettim. Kesik topları açmak benim için hiç bu kadar rahat olmamıştı. Gerek süngerdeki değişimden gerekse yapışkanlığın biraz azalmasından lastik artık çok daha iyi zıplatıyor, buna bağlı olarak hızı da oldukça iyi. Energy tahta ile iyi gider diye zaten duymuştum ama bu kadar zevkli bir oyun beklemiyordum. İnsana güven veriyor. Masa üstünde ve masadan 1-2 metreye kadar tam anlamıyla çok etkili sonrasında giderek azalmaya başlıyor. Mavi sünger için genelde tutkala daha iyi tepki veriyor ve süngerlerin tutarlılığı daha yüksek deniyor. Ben normalini kullanmadığım için bu konuda pek yorum yapamıyorum. Ama gerek normali, gerek mavisi, gerekse diğer versiyonları hız tutkalı kullanmayan arkadaşlara yukarıda bahsettiğim sök tak işini kesinlikle tavsiye ederim. Çok daha zevkli bir lastik oluyor.

Bir sonraki siparişle H2 yi de denemek istiyorum. Bu arada ilgi duyan olur mu bilmiyorum ama şu an kargo Dawei Inspirit Quattro ve Gambler Six Shooter siparişim var. Yabancı forumlarda övülen lastikler. Inspirit Quattro da Inspirit'in yenisi ve kendinden hız tutkalı etkili olanı. Geldiğinde bunlar hakkında da bilgi vermeye çalışırım.

İyi günler Dawei Inspirit hakkında bilgi toplamaya çalışıyordum sizin yazınızı gördüm.Dawei Inspirit lastiklerini hangi yabancı siteden temin edebilirim acaba.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 years later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..