Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dandoyun Ayıbı

Recommended Posts

Merhaba,

Geçenlerde dandoy-sports.com'dan malzeme sipariş ettim. Ondan önce de iki kez alışveriş yapmış olduğum ve sorun yaşamadığım için sonradan karşılaştığım sorunlarla büyük hayalkırıklığı yaşadım. Önce sipariş vereli bir haftayı geçmiş olmasına karşın bir türlü malzemelerin ellerinden çıktığına ilişkin bilgi hesabımda görünmediği için elektronik posta ile nedenini sordum. Sitenin sahibi Romain Dandoy ellerinde tahtanın istediğim saplısından kalmadığını, başka sap isteyip istemediğimi sordu. Ben de başka sap olabilir, dedim. Aradan günler geçti, hala siparişimin "dispatched/gönderildi" bilgisi görünmüyor. Arada haberleşiyoruz, bugün yarın diyip duruyor. En sonunda sinirim bozuldu, ya hemen gönderin ya da siparişimi iptal edin dedim. Yarın sabah gönderiliyor, özür olarak da tişört hediye ediyoruz, dedi. İyi, güzel. Hala gönderildi bilgisi görünmüyor ama demek ki türk usulü yapıyor, sözlü söyledi ya hesabı düzeltmiyor diye düşündüm. Bu arada masatenisi malzemesi dağıtıcısı firmalarımıza değil sözüm, genel olarak Türk zihniyetine, yoksa hazer ticaret ile yaptığım tüm alışverişler sorunsuz geçti, hatta semih bey yanlışlıkla hesabına geçtiğim fazladan miktarları hemen internet üzerinden iptal etti ve genel olarak çok ilgiliydi ama işte her markayı satmadığı için dışarıdan almak zorunda kaldığım ilginç ürünler oluyor. Neyse, adamın gönderdiğim dediği tarihten 4-5 gün sonra siparişiniz bugün yola çıktı diye otomatik uyarı postalarını aldım. Artık süreden falan geçtim mal elime geçecek mi diye kıvranır oldum. Neyse bir hafta sonra da mal geldi. Üstelik içinde hediye tişört vardı ama bu sefer de lastiklerden birini koymamışlar! Attığım elektronik postaya da 4 gün oldu bir yanıt verme zahmetine girmediler. Bir yandan tüh rezil herifler diyorum bir yandan buna da şükür hiçbir şey alamamak da vardı diyorum. Hukukçu olduğum için de biliyorum ki mal elime geçmezse yapacak hiçbir şey yok. Varsa da anormal uğraştırıcı bir süreçtir herhalde. Oysa Türkiye'deki bir firma olsa tüketici hakem heyetinden tut, ticaret bakanlığına şikayet etmekten, tüketici mahkemesine dava açmaya kadar bir sürü olanak var.

Merak ettiğim benim gibi dandoy ya da diğer firmalar tarafından mağdur edilmiş başka arkadaşlar var mı? Gerçi benim yaşadığım tek olay ve presportsdan hala sorunsuz alışveriş yapabiliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Güven Bey ,

Dandoy ile yaşadığınız sorunu görünce Ankara'da olup ta, Butterfly raket yaptırmayı, lastik veya tahtasını yenilemeyi düşünen diğer arkadaşlara yardımcı olabilmek için raket siparişi vermeden/almadan önce internet üzerinde güvenilir sitelerden, almayı düşündükleri tahta ve lastik fiyatlarına bakıp, daha sonra Ankara Ulus Çarşısı Alt Katta hizmet veren ALTUNAY spora gitmelerini şiddetle tavsiye ediyorum.

Ben ilk profesyonel raketimi butterflyonline'dan kargo ücreti ödemeden almıştım. Lastiklerimi yenilemeye karar verince önce yine butterflyonline'dan araştırma yaptım ve lastikleri belirleyip fiyatlarını öğrendim. Daha sonra masatenisi.org sitemizin ekipman satanlar kısmında yer alan adres bilgilerinden öğrendiğim ALTUNAY SPOR'u önce telefonla aradım, adresi ve telefonlarını masatenisi.org'dan öğrendiğimi söyledim (Site üyelerine indirimli fiyat uygulanıyor), fiyat aldım ve cumartesi günü (12 May?s 2007) de gidip, beğendiğim lastiği (butterflyonline sitesinden kargo ücreti dahil edilmemiş sadece lastik fiyatından daha ucuz fiyata) aldım, Kadir Bey çok yardımcı oldu, hemen orada solüsyon ile yapıştırıp, gayet düzgün şekilde kesip, kullanıma hazır şekilde raketimi teslim etti. Üstelik biraz da solüsyon hediye etti. Ben de Alparslan İlkokulu'nda denememi yaptım ve çok memnun kaldım.

Aynı işyerinde çalışan masa tenisine meraklı bir arkadaşım da ilk profesyonel raketini 5 May?s 2007 günü oradan uygun koşullarla almıştı. Ankara'da olan ve Butterfly raket, tahta veya lastik almayı düşünen tüm arkadaşlara yardımcı olmak üzere bu yazıyı yazdım, herhangi başka bir maksadım yoktur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

butterflyonline bildiğim kadarıyla çok pahalı fakat iruiru çok hesaplıdır japon lastiği alacaksanız iruiru tek seçim olmalı

ben butterfly online sitesini açamıyorum ama duyduklarım fiyatların çok kazık olduğu yönündedir.

presportsun fiyatlarıda uygun ama iruiru daha uygun

neyse konuya gelirsek dandoydan tam 5 kez alışveriş yaptım kimi kendime kimi arkadaşlarıma hiç sorun yaşamadım. bir şekilde size tüy kapmışlar gibi geldi bana.

iruirudan sipariş verecekseniz bir kaç kişi birleşip en az 5 lastik alınki kargo nispeten ucuza gelsin zira türkiyeye 1 lastikte 1900 yen 5 lastikte öyle.

tibhar cılar içinse fast spin sanıyorum en uygun fiyatlı yer.

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sanırım Dandoy'un hakkını yedim arkadaşlar.

Eksik lastikle ilgili attığım elektronik postaya yanıt vermemişlerdi ama bugün dandoydan bir paket aldım. Ve içinde eksik lastiğim vardı! Ya baştan farkedip hemen ardından gönderdiler ya da postayı aldıkları gün gönderdiler ama o zaman bu kadar erken gelir miydi bilmiyorum. Sanırım ben acele etmelerini isteyince iki parti halinde gönderdiler stoklarında o sırada olmayan mallar nedeniyle.

Bunu da belirtmek zorundaydım. Eleştiriyorsan hakkını da vereceksin.

Bu arada fastspine baktım. Tibhar fiyatları gerçekten çok iyi. Yurtdışıyla rahat yarışır. Diğer fiyatlarda da kdv ödediğimiz için (aynı şey hazer ticaret için de geçerli tabii) yurtdışı kargolarda ise kdv ödenmediği için biraz dezavantajlılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Hüseyin Adalar
Sanırım Dandoy'un hakkını yedim arkadaşlar.

Eksik lastikle ilgili attığım elektronik postaya yanıt vermemişlerdi ama bugün dandoydan bir paket aldım. Ve içinde eksik lastiğim vardı! Ya baştan farkedip hemen ardından gönderdiler ya da postayı aldıkları gün gönderdiler ama o zaman bu kadar erken gelir miydi bilmiyorum. Sanırım ben acele etmelerini isteyince iki parti halinde gönderdiler stoklarında o sırada olmayan mallar nedeniyle.

Bunu da belirtmek zorundaydım. Eleştiriyorsan hakkını da vereceksin.

Bu arada fastspine baktım. Tibhar fiyatları gerçekten çok iyi. Yurtdışıyla rahat yarışır. Diğer fiyatlarda da kdv ödediğimiz için (aynı şey hazer ticaret için de geçerli tabii) yurtdışı kargolarda ise kdv ödenmediği için biraz dezavantajlılar.

dandoy dan benim de sipariş ettiğim tahtanın istediğim saplısından (flared) yoktu. anatomic verebileceklerini veya biraz daha pahali tahtayi ayni fiyata sayabileceklerini soylediler. tercihimi yaptiktan sonra da kisa sure icerisinde paketi yolladilar. ama flared sapli olanindan kalmadigini 1 hafta kadar sonra bildirdiler. her maile fena sayilmayacak hizda cevap verdiler. cogul kullaniyorum ama sanirim sadece Romain Dandoy yapiyor herseyi.

genel olarak iyi idi.

presports ve dandoy dan memnun kaldim.

keza hazer de son derece iyi, bir de baska markarlar olup pesin fiyatina taksit imkani olsa tadindan yenmeyecek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu Cole'un yaptığı gibi biri türkiyeden distribütorlük alsa alman, japon, isveç, çin markalarının, msn'de adama bir saat derdini anlatıp kombo seçimi yapabilsen, sonra o da sana tahtayı vernikleyip lastikleri yapıştırıp gönderse... İşte asıl o zaman tadından yenmeyecek... Bu hizmet için extra para vermeye razıyım ama sadece türkiyede diye lastik başına 5-10 euro fazla vermek (hele aynı hizmet için) bana pek cazip gelmiyor açıkçası...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest ozan barıs aydın

ben giresunda oturuyorum. ankarada akrabalarım fln var. siz dedinizya ALTUNAY da site üyelerine indirim var diye. ordan lastiği benim yerime eniştem alsa da aynı indirim olurmu?

bide şunu sorucam sadece butterfly mı satiyo

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest volkan hunerli
bide şunu sorucam sadece butterfly mı satiyo

Ben alırken ellerinde sadece butterfly vardı ama diğer markalardan da getirsek mi getirmesek mi diye düşünüyorlardı. Mesela hangi markalar diye sorduğumda birkaç marka saymışlardı; benim aklımda kalanlar Nittaku, DHS ve Tibhar. Tabi talebe de bağlıdır diye düşünüyorum. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Arkadaşlar,

Bende 10 Mayıs'ta Dandoydan Bir lastik bir de tahta siparişi verdim kargo ücreti free olduğu için yapıştırıcı,top ve kılıf siparişi vermedim.18 Mayısta siparişim elime ulaştı ancak kutudan sadece bir adet lastik ve bir adet tahta çıktı.Elimde tahtanın BH yüzü için lastik oldu ama FH kısmı açıkta kaldı şaşırdım...bozuldum...52 YTL ye sadece 1 adet lastik çok gücüme gitti.Aynı gün bari fast spinden FH için lastik,yapıştırıcı siparişi vermek istedim ama en son payment kısmında site tasarımından kaynaklanan hata mesajı gelince hadi 1 hafta daha bekleyip yine Dandoydan sipariş vereyim dedim.

Siparişim bugün 2.gün hala pending te bekliyor...korkarım ki vermiş olduğum sipariş ellerinde mevcut olmayan ürün ki sizin yazdıklarınızı 2.siparişimden önce okusaydım kesinlikle sipariş vermezdim umarım sizin yaşadığınız sorunlar benim de başıma gelmez...Fast spin ve Hazer neden Dandoy gibi ürün çeşitliğine gitmiyor anlamak mümkün değil ve neden düzgün internet sayfası hazırlamıyor fast spin ki bizler mecbur kalıp belçikalardan (Dandoy) sipariş vermek zorunda kalıyoruz. :huh:

NOT: Arkadaşlar ilk kez profesyonel bir raket sahibi olacam, bu lastikleri kendim tahtaya yapıştırdıktan sonra maket bıçağı ile mi yoksa makas ile mi etrafında fazla kalan lastiği kesersem daha düzgün olur lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim,sonuçta çevresini yamuk yumuk kesersem rezil etmekten korkuyorum yada izmirde bunları kestirip yapıştırabileceğim bir malzeme satıcısı yada teknik yardımda buluna bir mağaza biliyormusunuz? <_<

İyi oyunlar hepinize...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim önerim hazersporla fast spin ve diğer bu tip siteler ürünleri birleştirsin, maliyeti düşürsün ve daha ucuza ürün getirmeye çalışsınlar. Diğer türlü yurtdışı sitelerle rekabet etmeleri çok zor. Aynı şekilde bu site yerel temsilciler belirlesin ve bunlarda bu ürünleri kar koyup satsınlar. Tabi burda yerel temsilcilerin alıcılarla birebir ilişkisi ihtiyaçları konusunda yardımcı olması (yapıştırma, stile göre malzeme seçimi) gerek. tek bir sitede uygun fiyatlı joola, butterfly, galaxy, andro ürünleri görmek çok hoş olurdu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Hüseyin Adalar
Benim önerim hazersporla fast spin ve diğer bu tip siteler ürünleri birleştirsin, maliyeti düşürsün ve daha ucuza ürün getirmeye çalışsınlar. Diğer türlü yurtdışı sitelerle rekabet etmeleri çok zor. Aynı şekilde bu site yerel temsilciler belirlesin ve bunlarda bu ürünleri kar koyup satsınlar. Tabi burda yerel temsilcilerin alıcılarla birebir ilişkisi ihtiyaçları konusunda yardımcı olması (yapıştırma, stile göre malzeme seçimi) gerek. tek bir sitede uygun fiyatlı joola, butterfly, galaxy, andro ürünleri görmek çok hoş olurdu.

benim de aklimda bir fikir var ama mumkunati olur mu emin degilim.

hepimiz bir cok ekipmani denemek istiyoruz, kullanan arkadaslarin yorumlardan ne cikarabilirsek cikariyoruz, ama deneme istegimiz hep baki kaliyor.

satin almak da, cok fazla urun denemek icin inanilmaz pahaliya geliyor.

acaba urun kiralama yontemine gitmenin mümkünati olur mu? tabi ki ayni kaliteyi vermeyecek, lastikler ozellikle her seferinde daha cok yipranacak.

ama yine de fikir verecektir sanirim. boyle bir imkan olsaydi, ben kiralama yontemini denerdim acikcasi :B:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

arkadasa katiliyorum;gerekse fiyat gerekse musteri memnuniyeti;bence bir numara fast-spin :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...
NOT: Arkadaşlar ilk kez profesyonel bir raket sahibi olacam, bu lastikleri kendim tahtaya yapıştırdıktan sonra maket bıçağı ile mi yoksa makas ile mi etrafında fazla kalan lastiği kesersem daha düzgün olur lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim,sonuçta çevresini yamuk yumuk kesersem rezil etmekten korkuyorum yada izmirde bunları kestirip yapıştırabileceğim bir malzeme satıcısı yada teknik yardımda buluna bir mağaza biliyormusunuz? <_<

İyi oyunlar hepinize...

En güzeli jilet ya da neçter (veya neşter tam olarak nasıl yazıldığını hatırlayamadım) yardımıyla kesmek. Maket bıçağı süngeri kesiyor ancak lastiği zedeliyor. Eğer eliniz beceriyorsa sanki hazır raketmiş gibi kesersiniz lastikleri...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 6 months later...

ben de dandoydan şöyle bir sipariş vermiştim:

x Butterfly Balsa Carbo X5 off

- Handle: Anatomic

1 x Butterfly Tackiness Chop II

- Sponge thickness: 1,5

1 x Butterfly Super Anti

- Sponge thickness: 1,5

siparişte 1 x Butterfly Tackiness Chop II olmasına rağmen Tackiness-D yapıştırıp göndermişler.

mail attım cevap bekliyorum. acaba nasıl telafi edecekler.

bir de siparişin gelmesi 15 gün ya da fazla sürdü. Ayrıca 157 YTL ödemem gerekirken

kredi kartımdan 187 YTL çekilmiş. Bu işbankasından da kaynaklanıyor olabilir belki.

tam bi hayal kırıklığı oldu benim için...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, bu tür yerlerden sipariş vereceğiniz zaman sadece tek tahta veya aynı cins lastik siparişi verin. Toplu siparişlerde sorun çıkabiliyor. İstediğiniz ürünlerden biri stokta yoksa o zaman o ürün stoğa girene kadar diğerlerini bekliyor bu da geç gelmelere neden oluyor. Ben dandoydan sadece lastik veya tek tahta siparişi verdiğimde ellerinde varsa genelde tam 10 gün sonunda elimde oluyor. Bilgilerinize

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yukarida anlattigim sorun icin bir kac tane mail atmistim.

24 saatten fazla oldu hala cevap gelmedi.

benimle birlikte 2 kisi daha siparis vermisti. Onlarin siparisleri de

yaklasik 15 gunde falan geldi.

Ayrica lastiklerin kesimine fazla ozen gostermemisler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 94 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..