Jump to content
Masatenisi.org Forum

Geceleri Rüyalarımda Pro Raket Görüyorum...

selo55

Recommended Posts

Arkadaşlar ben yaklaşık sekiz senedir masa tenisi oynuyorum. butterfly attack(flextra lastiği var) diye bir lastik aldım 2000 de . butterfly 7000 galiba şimdi. neyse gel zaman git zaman bu lastik eskidi. artık sıkıldım. raket toplamaya karar verdim. bir haftadır siteleri dolaşıyorum ... forumu araştırıyorum... ya bin bir türlü lastik bir sürü tahta var... daha önce pro raket deneme şansım da olmadı diyebilirim... sadece bir kere forumdan mahmuthan hocayla oynadım . ondada kendi ürettiği d'mor tahta ve yasaka markv yada markv soft vardı herhalde... tam emin değilim... biraz oynadık ya raket gerçekten çok hoşuma gitti. forumda pro arkadaşlar derlerdi hazır raketi olanlara , siz pro rakete geçinde belli bir süre sonra anlarsınız kaliteyi. ya ben o kaliteyi ilk elime aldığım anda farkettim. gerçekten inanılmazdı. işte o zaman hazır raketle geçen once senelerime yandım. şimdi arıyorum yana yana bir kombinasyon... oynadığım yasaka mark v da lastikler max'dı . biraz hızlı geldi bana. tahtada off'du. size düşündüğüm lastikleri söyleyecek olursam : tibhar rapid soft 1,8 yada 2,0 veya sriver fx 1,9 . şimdi ben biraz defansif oynuyorum. öyle gelen toplara sürekli karşı atakta bulunan birisi de değilim. yarı yarıya defans , blok diyelim. forhand topspinim bayağı ii, backhand topspinde biraz sorunum var. solak oynuyorum. acaba bu lastikler bana uygunmu... şunu da söyleyeyim yasaka markv bildiğim kadarıyla off bir lastik . ama ilk defa oynamama rağmen bayağı rahattı . sadece sünger kalınlığından dolayı veya tahtanın off olmasından dolayı biraz topları dışarı attım galiba... şimdi ben bu yukarıdaki saydığım lastiklerle oynayabilirmiyim. şöyle hisli lastiklere bayılıyorum . topu hissetmem lazım... yani soft bir şeyler ne bilim süngeri sert olmayacak tahtaya değecek top ,gömülecek . ama aynı anda da hızdan ödün vermeyecek fazla. acaba orta sertlikte süngerli bir lastik mi alsam... bir de bu saydığım lastiklerin spinleri nasıl olur dersiniz ( çeken lastikler tercihim oluyor genelde) . mark v'in spini çok hoşuma gitti. aslında mark v de düşündüm ama forumda lastik karşılaştırma bölümünde stiga mendo ve yasaka mark v karşılaştırması vardı. yazının sonunda araştırmacı mark v' in hayal kırıklığına uğrattığını, özellikle uzaktan yapılan ataklarda top kontrolünün / hedefi bulma düştüğünü yazmış . buna karşın stiga mendonun bu alanda daha ii olduğunu belirtmiş. bu arada mendoya ne dersiniz. benim zevkime . uyarmı ? tahta mevzusuna hiç giremedim daha... düşünce olarak acaba bir off tahta alsamda üzerine bu lastiklerden herhangi birisini yapıştırsam bu raket off olur herhalde... acaba çok mu atar. sizce bu durumda sünger kalınlıkları ne olmalı... aslinda all+ bir tahta da alabilirim. bu sefer de ilerde hızlı bir tahta aramak zorunda kalırım diye düşünüyorum. yani tahta yavaş gelebilir. o yüzden off alayım , eğer raket sonradan hızlı gelirse all lastikler alırım ve raket all olur diye düşünüyorum. yani off tahtanın üstüne all lastikler... ortayı buluruz Allahın izniyle... tahta olarak bana ne tavsiye edebilirsiniz bu arada... kaç paraya mal olur bana bu macera arkadaşlar... yüz yirmi kağıdı gözden çıkardım şimdiden... kusura bakmayın kafanızı şişirdim... ama profesyonel yardım olmayınca bu işlerin içinden çıkılmıyor. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

SAYGILARIMLA

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Merhaba Selo,

Amatör biri olarak kendi çapımda cevap vermek istedim sana. Bahsettiğin lastik karşılaştırması Mark V lastiğinin GPS versiyonu ile Mendo lastiğinin Enerji versiyonu arasında idi. Yani klasik Mark V ile Mendo farklı lastikler oluyor. Profesyonel ekipmanlara geçerken önce referans olarak en çok bilinen ve tercih edilen bir lastik ve all ya da all+ tahta ile başlamak lazım. Böylece ekipmanlar hakkında bir temel, bir referans sahibi olmuş olursun. Sonrası kendiliğinden gelir zaten. Hoşuna giden temiz bir ikinci el tahta al en fazla 50 liraya, üzerine yapıştırsın usta birisi (mesela Mahmuthan) sıfır Sriver FX 2.1'leri hepsi o kadar kardeşim. Hiç başın ağrımaz....Hoşçakal. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..