Jump to content
Masatenisi.org Forum

Donic Tahtalar

Recommended Posts

donic carbon içerikli tahtalar neden bu kadar ucuz yani ne biliyim butterfly'a nazaran. butterfly tamam bilindik bir marka kalitesini ispatlamış bir marka. bu yüzden biras daha pahalı olabilir de arada baya bi fiyat uçurumu var. donic çok mu kalitesiz yoksa gerçekten fiyatları gerçekten mükemmel mi. donic kullananlar bi yorum da bulunsunlar 60 70 ytlye carbon tahtaları var adamların.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selam Guray arkadas,

Bence kalite farkindan çok,dûnyada en çok satan butterfly oldugu için,bulunduklari pozisyondan yararlanip malzemelerini pahali satmalari.Birde butterfly çogu malzemesini japonyada ûretiyor.Japonya dûnyada isçiligin en pahali oldugu ûlke.Yoksa baska bir neden bulamiyorum.

Avrupadaki fiyat farki o kadar bûyûk degil.Sanirim Turkiye de Donic malzemeleri avruâdan daha ucuz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest ozan barıs aydın
donic carbon içerikli tahtalar neden bu kadar ucuz yani ne biliyim butterfly'a nazaran. butterfly tamam bilindik bir marka kalitesini ispatlamış bir marka. bu yüzden biras daha pahalı olabilir de arada baya bi fiyat uçurumu var. donic çok mu kalitesiz yoksa gerçekten fiyatları gerçekten mükemmel mi. donic kullananlar bi yorum da bulunsunlar 60 70 ytlye carbon tahtaları var adamların.

walla bende sana katılıyorum ama sadece butterfly değil tibhar da öle ark 100 ytl ye aldı samsonov carbon

bende ondan aldım . ben tahtadan ziyade donic lastikleri merak ediyorum kalite bakimindan...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

walla bende sana katılıyorum ama sadece butterfly değil tibhar da öle ark 100 ytl ye aldı samsonov carbon

bende ondan aldım . ben tahtadan ziyade donic lastikleri merak ediyorum kalite bakimindan...

şimdiye kadar çin malzemeleri ve butterfly markası dışında malzeme kullanmadım ama siteleri gezince bariz ortada bahsettiğim durum. kullananları dinlemek lazım diyorum ben hem bty hem donic veya hem tibhar hem donic vs.. gibi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar.

Donic fiyatlarını gördüğümde ben de butterfly için aynı şeyi düşünmüştüm.

Fiyat farklılığı konusunda da nejdet e katılıyorum.

Tahtalar bildiğim kadarıyla İsveç te üretiliyor.

Yalnız şuda var ki bazı ülkelerde (Donic in fazla tanınmadığından mıki?)Donic lastikleri aynı adla özellikle Nittaku markasıyla satılıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Donic taninmamis bir marka degil.Hele kalitesiz hiç degil.Korkmadan alabilirsiniz.Donic markasinin desto formula 1-2-3 avrupada en çok satilan lastiklerin basinda geliyor.Tahtalarida gittikçe daha çok satiliyor.Ben uzun zaman Appelgren allplay senso 1 ve waldner dicon ile oynadim.Avrupadada nittaku'yu donic firmasi satiyor

Bir sey daha ekleyeyim.

Carbon tahta en iyi tahta degildir.Bosuna çok para verip carbon tahta almayin.Hem kontrolu zor hemde pahali!Masa tenisini iyi oynayan oyuncular,carbon tahtaya ragbet etmezler.Daha çok kontrollu ve allround tahtayla oynarlar.

Asagida uyesi oldugum fransiz forumunda uyelerin kullandigi tahtalar.Goreceginiz gibi hiç carbon tahta goremezsiniz.

En çok kullanilan tahtalar

Top 20

100 Tibhar Chila OFF

82 Butterfly Primorac

80 Tibhar IV L

73 Butterfly Boll Forte

62 Butterfly Grubba

52 Tibhar IV S

47 Tibhar Samsonov Alpha

44 Tibhar IV L Light Contact

42 Yasaka Gatien Extra 3D

42 Banco Black Light

31 Donic Waldner Senso V2

29 Yasaka Gatien Extra

28 Tibhar Samsonov Techno Power Contact

24 Banco Magic Light

24 Butterfly Boll Spirit

24 Tibhar Defense Plus

23 Andro Super Core Kinetic All+

23 Donic Persson Powerplay

21 Butterfly Boll All+

20 Donic Waldner Senso V1

Top 5 des marques

Tibhar 375

Butterfly 262

Donic 74

Yasaka 71

Banco 66

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Donic taninmamis bir marka degil.Hele kalitesiz hiç degil.Korkmadan alabilirsiniz.Donic markasinin desto formula 1-2-3 avrupada en çok satilan lastiklerin basinda geliyor.Tahtalarida gittikçe daha çok satiliyor.Ben uzun zaman Appelgren allplay senso 1 ve waldner dicon ile oynadim.Avrupadada nittaku'yu donic firmasi satiyor

Bir sey daha ekleyeyim.

Carbon tahta en iyi tahta degildir.Bosuna çok para verip carbon tahta almayin.Hem kontrolu zor hemde pahali!Masa tenisini iyi oynayan oyuncular,carbon tahtaya ragbet etmezler.Daha çok kontrollu ve allround tahtayla oynarlar.

Asagida uyesi oldugum fransiz forumunda uyelerin kullandigi tahtalar.Goreceginiz gibi hiç carbon tahta goremezsiniz.

En çok kullanilan tahtalar

Top 20

100 Tibhar Chila OFF

82 Butterfly Primorac

80 Tibhar IV L

73 Butterfly Boll Forte

62 Butterfly Grubba

52 Tibhar IV S

47 Tibhar Samsonov Alpha

44 Tibhar IV L Light Contact

42 Yasaka Gatien Extra 3D

42 Banco Black Light

31 Donic Waldner Senso V2

29 Yasaka Gatien Extra

28 Tibhar Samsonov Techno Power Contact

24 Banco Magic Light

24 Butterfly Boll Spirit

24 Tibhar Defense Plus

23 Andro Super Core Kinetic All+

23 Donic Persson Powerplay

21 Butterfly Boll All+

20 Donic Waldner Senso V1

Top 5 des marques

Tibhar 375

Butterfly 262

Donic 74

Yasaka 71

Banco 66

sana bu konuda kısmen katılıyorum ama konuyu carbon iyi veya kötü değildi şeklinde saptırmayalım konu donicin ucuz olmasının sebepleriydi. ayrıca masatenisini iyi oynayan her oyuncu all tahta kullanmaz. masatenisini iyi oynayan oyuncular tarzlarına göre off+ tahtada kullanılır def tahta da kullanır bu stil meselesidir. sen gidip kreangaya all tahta kullandıramassın.

saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Allah korusun bir daha bir sey yazarsam.Bu ne kibir ne eda!!!!

Masada 3 top atamayanlar carbon tahta kullaniyor.Bunun yanlis oldugunu anlatmaya çalismistim.Sen bildigin gibi devam et.Sizin gibi adamlara bir seyler anlatmaya çalisan bende kabahat.Ben essek adamin biriyim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Allah korusun bir daha bir sey yazarsam.Bu ne kibir ne eda!!!!

Masada 3 top atamayanlar carbon tahta kullaniyor.Bunun yanlis oldugunu anlatmaya çalismistim.Sen bildigin gibi devam et.Sizin gibi adamlara bir seyler anlatmaya çalisan bende kabahat.Ben essek adamin biriyim.

niye alındınız ki bu kadar anlayamadım. sadece forum düzenini korumak ve kendi fikirlerimi söylemek yaptığım. sonuçta bişeyleri tartışıp doğruda karar kılmaya çalışıyorus di mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

(nejdet bey sizden özür dilerim üslubumda bi sorun varsa ama niyetim sizi sinirlendirmek değildi)

bu mantar saplı dotec tahtalar nasıl mesela carbokev olanı ilginç geldi gözüme sağ ve sol el için farklı yapılıyolarmış kullananı test edeni var mı mesela carbokev modeli gergely ile kıyaslanırsa nasıldır? ikisi de çok hızlı..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Değerli forum arkadaşlarım,

Ben pek anlamam tahta ve lastik konularından (bununla birlikte internet sayesinde kısa zamanda teorik olarak epey bilgi sahibi de oldum) fakat, bu topikte yazanların üslubu ve bildiklerini anlatma tarzlarını gerçekten takdir ediyorum. Okuyanlar eminim benim gibi faydalanıyorlardır, bu tür tartışmaların devam etmesi bence doğru bir şey. Keşke anlamsız konular açılacağına bu tür bilgi veren düzeyli tartışma ortamları yaratılsa ve ileri seviyede olanlar kullandıkları ekipmanlar hakkında detaylı yorumlara yer verse. Bu başlık altında konuşanlara teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bukonuda Nejdet Bey'e katılıyorum. Karbon tahtaların büyük çoğunluğunun kontrolü zordur. İyi oyuncuların geneli kontrollü tahta kullanırlar. Biçok dünya şampiyonuda allround tahta kullanmıştır. masa tenisnde hızlı oynamak meziyet değil, çok top tutabilmek yetenek.Ama maşallah bizde eline raketi yeni alan en pahalı ve en hızlı malzemeden yana tercihini kullanıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Adı Karbon diye neden o kadar çok para verilir tahtalara bende anlamış değilim.Ben 50 YTL ye Karbon tahta veriyorum piyasaya,çokta olumlu eleştiriler alıyorum.Tahta Karbon olunca pahalı olmalı zihniyeti çok yanlış.Karbon olmayıp Karbon dan pahalı tahta da yok değil.Ayrıca en pahalı tahta en iyi tahta görüşü inanın çok yanlış.Bu hataya çok düşüyoruz arkadaşlar.Biraz daha dikkat!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

İnce karbon katmanların kullanılması tahtaya off, off+ karakter katmasının yanında kontrol ve hafiflik gibi özellikler de ekliyor bildiğim kadarıyla. Bu da ileri bir teknoloji sayesinde gerçekleşiyor ve maliyeti artırıyor. Zaten baktığımızda hızlı tahtaların daima daha pahalı olduğunu görüyoruz. All, all+ gibi tahtalar ise ucuz. Demek ki tahtanın maliyeti bunu gerektiriyor. Ancak bir de işin kalite kısmı var, Champ arkadaşın dediği gibi kaliteli bir all+ tahta kalitesiz bir carbon tahtadan pahalı olabiliyor. Kullanım konusuna gelince, incelediğim kadarıyla hızlı tahta-hızlı lastik kombinasyonu pek tercih edilmiyor. İnternetten edindiğim bilgilere göre tahta ve lastik kombinasyonunu genellikle birbirini dengeleyecek şekilde yapmak gerekiyor. Amaç kontrolü artırmak. Ciddi turnuva oyuncuları da kontrole gereksinim duyuyor. Hatta son zamanlarda soft carbon gibi özellikli tahtalar da sunulmaya başlandı; bunlar off- kategorisinde olup daha fazla kontrol anlamına geliyorlar.

Uzun süren bir ralli nasıl daha çok alkış topluyorsa benim için de kontrolü yüksek olan oyuncu daha iyidir derim. Zaten doğru zamanda doğru yerde doğru teknikle topa vurmasını bilen bir oyuncunun sert şutlar atması için elinde carbon tahta olmasına gerek yok. Son söz: Hakkını verebiliyorsa tabi ki kullansın, teknoloji iyi bir şeydir :)

Teorik bilgilerimle sohbete katılmaya çalışıyorum. İnşallah bir gün pratik bilgilerimi de gösterme fırsatı bulurum:)

Sevgi ve saygılar....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ben donic markasından bahsetmek istemiştim konuyu açarken. hatta arada da konunun sapmaması konusunda uyarıda bulunmuştum ama nafile. carbon tahta örneğini de ucuzluk konusunda bi örnek olsun diye verdim. konu hemen carbon tahta iyidir kötüdür konusuna geldi. herkes stiline oyun tarzına uygun tahta kullanır. iyi oyuncuların çoğu all tahta da kullanabilir carbon tahta da kullanabilir konu bu değil ki konu donic markasının tahtalarının ucuzluğunun ve kalitesinin tartışılması. carbon tartışmak isteyen açar konusunu orda tartışır.

:protesto: :protesto: :protesto:

saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever

Şimdi siz Donic markasından mı bahsediorsunuz, yoksa Donic carbon içerikli tahtaların neden ucuz olduğundan mı? BTY ile arasında neden fiyat uçurumu olduğundan mı? Ben sizin açtığınız konuda uygun bir yanıt verdiğimi düşünüyorum. Diğer yazan arkadaşlar da konu ile ilgili görüşlerini açıkladılar. Daha iyisi olamazdı herhalde, neden şikayet ediyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi siz Donic markasından mı bahsediorsunuz, yoksa Donic carbon içerikli tahtaların neden ucuz olduğundan mı? BTY ile arasında neden fiyat uçurumu olduğundan mı? Ben sizin açtığınız konuda uygun bir yanıt verdiğimi düşünüyorum. Diğer yazan arkadaşlar da konu ile ilgili görüşlerini açıkladılar. Daha iyisi olamazdı herhalde, neden şikayet ediyorsunuz?

donic tahtalarının neden bu kadar ucuz olduundan bahsediyorum ben. carbon tahtayı da örnek olarak verdim yazdıklarım biras okunursa konuda anlaşılır hemen zaten. ama carbon tahta mı iyi yoksa ağaç tahta mı iyi konusuna dönmüş bundan şikayet ediyorum ben. konunun donicle alakası kalmamış. yazdığım başlığa dikkatinizi çekerim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
donic tahtalarının neden bu kadar ucuz olduundan bahsediyorum ben. carbon tahtayı da örnek olarak verdim yazdıklarım biras okunursa konuda anlaşılır hemen zaten. ama carbon tahta mı iyi yoksa ağaç tahta mı iyi konusuna dönmüş bundan şikayet ediyorum ben. konunun donicle alakası kalmamış. yazdığım başlığa dikkatinizi çekerim...

Sevgili Güray,

Bir ay kadar önce Donic Carbon Senso (65 ytl) aldım. Daha sonra arkadaşımın elindeki Primorac Carbon tahtayı çıplak olarak gördüm. Şaşırdım çünkü aradaki fiyat farkına değecek kadar mükemmeldi. Daha sonra Yasaka Ma lin Soft Carbon tahta (85 ytl) aldım. Donic'ten daha kaliteliydi. Henüz giydirmedim ama ilerki günlerde yorumlarımı yazabilirim. Şunu söylemek istiyorum: Kaliteli olan pahalı oluyor. Fiyat/performans konusuna gelince Donic Tahtaları da çok iyi diye düşünüyorum.

Yorumlarda hem bu konu gün ışığına çıkarılıyor, ayrıca tecrübe sahibi olanlar kişisel görüşlerini samimi bir şekilde paylaşıyorlar. Bence güzel bir konu ve katılım oldu. Selam ve sevgiler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Güray,

Bir ay kadar önce Donic Carbon Senso (65 ytl) aldım. Daha sonra arkadaşımın elindeki Primorac Carbon tahtayı çıplak olarak gördüm. Şaşırdım çünkü aradaki fiyat farkına değecek kadar mükemmeldi. Daha sonra Yasaka Ma lin Soft Carbon tahta (85 ytl) aldım. Donic'ten daha kaliteliydi. Henüz giydirmedim ama ilerki günlerde yorumlarımı yazabilirim. Şunu söylemek istiyorum: Kaliteli olan pahalı oluyor. Fiyat/performans konusuna gelince Donic Tahtaları da çok iyi diye düşünüyorum.

Yorumlarda hem bu konu gün ışığına çıkarılıyor, ayrıca tecrübe sahibi olanlar kişisel görüşlerini samimi bir şekilde paylaşıyorlar. Bence güzel bir konu ve katılım oldu. Selam ve sevgiler..

teşekkür ederim beklediğim yorumlar bu şekilde olanlardı. donic ve bty tahta kullananlar görüşlerini açıklasın ki biz de bilelim aradaki kalite farkını ve fiyat performans değerlendirmesi yapalım. tekrar teşekkür ederim. katılım cidden çok güzel oldu olacak gibi de görünüyor...

saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Donic Carbon Senso kullandım..su an butterfly gergely carbon kullanıyorum..carbon istiyorsan butterfly dan baskası yalan..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili Güray ben waldner senso carbon kullanıyorum. İnanılmaz memnunum. Donic tahtalar kesinlikle kaliteli ve hissetme de bi o kadar üst düzeyde. Hiç korkmadan alıp kullanabilirsin. Karbon konusuna gelince, japon tahtalarının o sert hissi donic carbonlar da yok. Ya da şöyle daha doğru olur; waldner senso carbon da yok. Atışı ve kontrolü çok güzel. Herkese tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest ozan barıs aydın
Donic Carbon Senso kullandım..su an butterfly gergely carbon kullanıyorum..carbon istiyorsan butterfly dan baskası yalan..

sana kesinlikle katılmıyorum ben samsonov carbon(TIBHAR) kullanıyorum ve çok memnunum

yani söylemek istediğim her oyuncunun stili ve düzeyi farklıdır. yani gerisi yalan demen ne kadar doğru bilmiyorum

ayrıca andronun da carbon tahtaları gayet güzel ve son derece hafif(inanılmaz derecede)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sana kesinlikle katılmıyorum ben samsonov carbon(TIBHAR) kullanıyorum ve çok memnunum

yani söylemek istediğim her oyuncunun stili ve düzeyi farklıdır. yani gerisi yalan demen ne kadar doğru bilmiyorum

ayrıca andronun da carbon tahtaları gayet güzel ve son derece hafif(inanılmaz derecede)

Senso ve samsanov carbonlar bana daha kontrollu geldi..bana göre yeterince sert değiller..tabiki carbon tahtayı senin niçin kullandıgınada baglı..ama bu işin sonu yok bigün samsanovdanda vazgeçeceksin:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de 1 yıl kadar Donic Opticon RS kullanmıştım; kalite açısından hiçbir sorun yoktu. Olay daha önce de belirtildiği gibi Butterfly'ın kaliteden ödün vermemek adına çok büyük oranda Japonya'da üretim yapıyor olması. "Made in Japan" her zaman bir efsanedir ve öyle de kalacaktır sanırım.

Bunun yanında "Made in Germany" de bir fenomendir ancak BTY bir nevi "marka" adı da satmaktadır. Oyuncularına sponsor olarak yüklü miktarlar ödemekte olan firma bunu da doğal olarak fiyatlarına yansıtmaktadır diye düşünüyorum..

The Cruiser

BTY VSG-Twist III

2 x Tackiness Drive Max

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest ozan barıs aydın
Senso ve samsanov carbonlar bana daha kontrollu geldi..bana göre yeterince sert değiller..tabiki carbon tahtayı senin niçin kullandıgınada baglı..ama bu işin sonu yok bigün samsanovdanda vazgeçeceksin:)

o zmn vaz geçince hangi tahtayı kullanırım sence ya da hangisini kullanmalıyım :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 63 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..