Jump to content
Masatenisi.org Forum

Nexy Peterpan Tahta Değerlendirme

Recommended Posts

Beni tanıyanlar bilir tahtalara karşı merakımı. Her marka tahtayı alıp denemeye çalışırım.  Ünlü Kore el yapımı NEXY tahtalarını bilen bilir ( Yurt dışında zengin markası olarak bilinir :) ). Yüksek fiyatlı ve Pay pal durumlarından dolayıda ulaşması zor tahtalar oldu. Yakın zamanda PETERPAN tahtasının FL ve ST olanlarını aldım. Öncelikle işçilik gerçekten çok kaliteli ve Albenisi yüksek tahtalar yapmışlar. 

5 kat ağaç olan tahtamız 157*150 ölçülerince 6.1 mm kalınlığında. Tahtanın en üst yüzeyi Limba ( limba-limba - Ayous -limba- limba ) ve Limbaların kalitesi çok üst düzeyde ( Çin ordusu gibi sıralanmışlar ) Butterfly üst segment tahtalarında görebileceğiniz seviyede. Orta katman fırınlanmış AYOUS . Tahtamızın sitesinde ALL+ Off- arası yazıyor. Sürekli oynadığım Primo Off- ile aynı hızda. Aynı lastikler ile oynadığım için benzerlik hızı olarak birebir ( FH 729 battle - BH Btf Raystrom ). Yumuşak hisli, çok esnek olmayan ve sweet spot mükemmel derecede üst seviyede. Bloklarda, tam ortaya gelmeyen  toplarda kırılacakmış gibi olan hissi ve giden topun güçsüzlüğünü neredeyse hiç hissetmedim. 5 Katlı tahtalar içinde neredeyse titreşim yok denecek kadar az. Masa başında FH ve BH drivelar mükemmel derecede yüzdeli, spin kalitesi ve hızı tam kıvamındaydı. Yüksek ve alçak toplara şut ki ben çok iyi şut atamam inanılmaz kolaydı. Geri sahada yapılan kontralarda kullandığım lastikler ve tahtanın 5 kat olmasından dolayı beklediğimin altında kaldı. Belki tahta 90 gr yakın olsaydı bu olayı aşabilirdim.

KISA OYUN: Kısa topları içeriye penaltı vermeyecek şekilde bırakmak gerçekten çok kolay çok fazla yüksek atmamasından dolayı. Topu çok net hissettiren kalitede bunda tartışılmaz

BLOK: Benim gibi blok yapmada gerçekten kötüyseniz bu tahta tam size göre. Dwell time ne çok fazla ne de çok az. Orta katmanın fırınlanmış AYOUS olmasından dolayı kontrol çok yüksek oluyor. Top raketten tam zamanında çıkıyor. Hani az daha tutsaydı diyeceğiniz şekilde yapılmış. çünkü her defasında topu içeri bırakmak onun işi ( tahta oynamıyor tabi :D )

SPİN: Yeni başladıysanız ve ya spin yüzdeniz düşükse bu tahta ile yüzdenizi arttırmanız çok çok fazla. Yine belirtmeliyim orta katmanın fırınlanmış AYOUS olmasından kaynaklı kontrol ve spinler yüksek yüzdeli olacaktır. Tahta çok fazla yüksek atmıyor ama alçakta atmıyor. Oynamayı istemediğiniz ama yüksek attığı için hatanızı azaltan lastiklere son. Peterpan ile yüzdeniz çok daha fazla olacak.

SONUÇ: 5 kat tahtalar içinde kalitesiz işçilik, gereksiz titremeler, düşük hızdan şikayetçiyseniz bu tahta sizin için biçilmiş kaftan. Oyununuzun kalitesini yüzdeli olarak yukarıya çıkarmak istiyorsanız ve de paranızın hakkını arıyorsanız NEXY çok iyi çalışmış.

• Beğen 3
  • Teşekkürler 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilal ile Samsun'daki Türkiye Şirketlerarası Masa Tenisi Turnuvası Süperlig maçları sırasında buluştuk.

Sağ olsun elinden geldiğince hem malzeme olarak bizi bilgilendirmeye hem de seyirci olarak gidebildiği yada oyuncu olarak katılabildiği tüm sporumuza destek olmaya çalışıyor. 

Oradayken Bilal'in Nexy Peterpan tahtasını çok az denedim. Ayak baş parmağımın kökündeki ödem sonucu kısa süre deneyebilsemde topu ileri atmakta çok zorlandığını gördüm. Bunu olumsuz olarak düşünmeyin. Bu tarz tahtalar hem oyuncuların daha çalışkan olup doğru hareketler yapmasını; hemde rakibinizden gelen topa istediğiniz oranda hükmetmenizi sağlar. Benim için ALL+, OFF- aralığında bir tahta idi. Üzerindeki lastik gücüne göre buna siz karar verebilirsiniz.

Yukarıda yazdığım temel bilgiler tüm ALL, OFF- aralığındaki tahtalar için geçerlidir. Ancak Nexy tahtanın işçiliğini beğendim. Çok düzgün bir işçilikle yapılmıştı. Ben saplarda genelde lifsiz ağaçları severim. Çünkü eldeki o pürüzlü yüzey ile düzgün yüzey arasındaki farkı arayan biriyim. Bu tahtanın sapı bana uygundu. FL sapını bilmiyorum ama ST saplısının sapı çap olarak az inceydi. Titreşimi az ve istediğiniz yere topu bırakabileceğiniz bir tahta.. Daha uzun denemek isterdim ancak hem ayak parmağımdaki sorun hemde ilgilenmem gereken maçlarımız yüzünden çok deneyemedim. Maçlarda da oynayamadım zaten. Hem artık benden çok daha iyi takım arkadaşlarım var hem de daha ciddi sorun yaratsın istemedim. Çünkü hep buza sarılı durumdaydı. (Artık iyiyim merak etmeyin..)

Düzgün işçiliği olan ALL+, OFF- tahta arıyorsanız rahatlıkla alıp kullanabilirsiniz. Tek eksiği ülkemizde satıcısının olmaması sanırım. Varsa da ben bilmiyorum.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..