Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tibhar Gerçekten En İyısı Mı?

Guest Rocknroller72

Recommended Posts

Guest Rocknroller72

:bonus:

TsuBaSa'nın tavsiye ettiği www.paddlepalace.com gerçekten çok çok iyi bir site.

Herşey var. Fiyatlar gayet makul gibi. Burada gezinirken lastiklerde markların verdiklerini değil, kendi kriter puanlarını verdiklerini gördüm.

Sonra bunları Excel'e aktardım.

Spin + Speed değerlerinin toplamı üzerinden en iyi 7 lastik şöyle oluştu :

TIBHAR Torpedo

NITTAKU Hammond Pro Alpha

TIBHAR Rapid X-Press

NITTAKU Moristo 2000

JOOLA Air! ROSnet

YASAKA V-Stage

JOOLA Tango Extreme

İnanılmaz ancak Bryce yok!!

Ben bunlarda Joola AirRosnet ve Yasaka v-stage ile oynadım ve Bryce'dan daha iyi olduklarını düşünüyorum. Sizlerin görüşü nedir?

Özellikle TsuBaSa değerli yorumlarını bizle paylaşabilirse çok seviniriz..

Syg.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Rocknroller72

Bilgi için teşekkürler.

Dediğiniz gibi masa dışındaki toplara atak yapmayı seviyorum. Bu tarz oyunu seviyorum. Ancak henüz daha tecrübesiz olduğum için ataklarım ancak % 50 - 60 sonuçlanabiliyor.

Bu nedenle bu lastiklerin 2,0 mm.'sini mi, yoksa mesela Tackifire Special 2.2 mm. gibi çok spinli ancak orta hızda bir lastik mi beni tarzıma daha uygun olabilir?

Syg.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hiç bir listede farklı markaların hızlarını karşılaştırmamak gerekir. Her markayı sadece kendi içindeki modellerle karşılaştırmak gerekir.

Lastik olarak da en iyi lastik diye bir şey yoktur. En iyi lastik oyununuza en uygun lastiktir.

İki tarafında da kısa tırtıl kullanan dünya çapında oyuncular var. Onlar için de en iyi lastik kendi kullandıkları lastiktir.

Bir de benden tavsiye denemeden özelliklerine bakarak lastik almayın. Ben bu işi zamanında çok yaptım. Dünya kadar para harcadığınızla kalırsınız. Mümkünse arkadaşlarınızın oynadığı tahta ve lastikleri deneyin ve nasıl ve sizin oyununuza uygun olup olmadıklarını kontrol edin. Mesela ben Air ile hiç oynayamadım. Ama Stiga Magna benim oyunuma çok uygun. Başkası için de tam tersi olabilir.

Paddle Palace fiyatları genelde yüksek. Ben Stiga Titanium tahtamı 60 euro ya almıştım. Orada 118 $ a satıyorlar. Amerika'daki fiyatlar genelde daha pahalı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tsubasa ekipman bilgin mükemmel. Eminim bu kadar tecrübeyi edinirken çok para dökmüşsündür. ben bu kadar tahmin etmemiştim. benim oyunumuda gördün raketimide raketim hazır raket sen bana ne tavsiye edersin.

birde ertan abiye katılıyorum denemeden almamak lazım.

tsubasa ben geçen gün senin raketle oynadığım zaman biraz atak geldi ama alışılabilirim senin tahta ve lastikten mi alsam.

görüşmek üzere

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

pingpongman ben 3-4 yıl kadar önce atak lastik ve atak tahta kullanırdım

sriver fx 2.1 lastik joola off tahta ara verdikten sonra öylesine bir hazır raket aldım ve tekrar oynamaya başladım.

yeni lastik ve tahta almaya karar verdim daha önce atak lastikle oynadığım için biraz antremandan sonra alışabilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

haaa, oldu o zaman... ben de boşuna telaşlandım... :sasi::lol:

yine de, bu yeni, kalın süngerli lastiklere benim bir türlü içim ısınmadı ya, sen bilirsin...

eskiden fx oynadıysan, en fazla 2,1 mm olmak kaydıyla belki BTY Catapult denemek isteyebilirsin. fx'in az zamklanmışı gibi bir hissi var... spini ve kontrolu iyi bir hücum lastiği. altına biraz sert bir allround tahta alırsan süper kontrollu bir yeniden başlangıç yapabilirsin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

PingPongMan tavsiyeler için saol.

tsubasa resmin çok güzel resmi nasıl koydun bi ara anlatırsın.

gelelim asıl meseleye tsubasa lastik ve tahta alırken beraber alırız tavsiyeler yerinde. Oraya doğru yazmışsın ben biraz abarttım senin raket maşallah geri çektikçe ileri atıyor zapdetmek mümkünmü :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 40 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..