Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kim Acemi, Kim Orta Düzey, Kim Pro?

Serhat Köksal

Recommended Posts

Herkese Merhaba,

OOAKFORUM'da aşağıdaki konu ilgimi çekti:

http://ooakforum.com/viewtopic.php?f=9&t=27222&sid=419c7f9d49a1953f04c0a5e09309130c

Şimdiye kadar takip ettiğim kadarıyla forumumuzda bu konu tartışılmadı. "Ben orta düzey oyuncuyum", "İleri düzey oyuncuyum", "Bir kaç aydır oynuyorum, pro seviyesine yaklaştım" vb gibi tanımlamaları yaparken bir kıstasımız var mı? Bu konuda sizin görüşleriniz nelerdir?

Başlangıç düzeyi oyuncusu, orta düzey oyuncu, ileri düzey oyuncu sizce kimdir? Bunların tanımı konusunda az-çok bir ortak karara varılabilirse belki ekipman tavsiyesi isteyenler veya foruma yeni katılanlar açısından da faydalı olabilir diye düşünüyorum.

Ben kendi tanımlamamı şöyle özetleyebilirim:

Bence her düzey kendi içinde farklı kademeler içerebilir.

1. Başlangıç düzeyi - Bu düzey, masa tenisini sadece hobi olarak yapanları kapsayabilir. Yeni başlayan pinponcudan başlayarak, temel vuruşları (şutop, spin vs) kavrayıp masaya az çok aktarabilen, tekniği oturma yolundaki oyuncuları kapsayabilir.

2. Orta düzey oyuncu - Amatör sporcuları kapsayabilir. Temel vuruşları oturmuş oyunculardan, sürekli olarak kulüp / antreman çalışması içinde olan oyunculara kadar bir bölümü kapsayabilir. Yerel / bölgesel turnuvalarda bir istikrar ya da başarı çizgisine ulaşmış oyuncular üst kademelerde sayılabilir.

3. İleri düzey oyuncu - Teknik taktiksel olarak üst düzeyi yakalamış olan, bölgesel / ulusal çapta turnuvalara katılabilen oyunculardan dünya çapında profesyonel oyunculara kadar olan bir grubu kapsayabilir.

Görüş bildirenlere şimdiden teşekkürler...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben acemi oyuncuyum fh-bh drive, fh- bh spin yeni yeni öğreniyorum ( boş - dolu spinler ) diğer spincikleri herkes bir şekilde yapıyor. Kısacası top okuyamıyorsan acemi.

Top okuyabilip üstteki yazduklarımı masada uyguluyorsan amatör.

Bu işten para kazanıyorsan pro oyuncusundur.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Türkiye süper liğ de bile çok şaşalı rakamlar yok diye tahmin ediyorum, Ki onlar bile bu işi tam anlamıyla meslek edinmemiş kişiler.

Diğer liğlerde oynayanlar da maçtan maça ellerine raket aldıklarına göre!! gerçek işlerinin yanında burada kazandıkları arabalarının yıllık masraflarını v.s karşılasa yeter kanımca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence üç kategori çok az.

1-10 arası olursa bir fikir verebilir.

Gencay vs gibiler 10 ise 1. Lig oyuncuları 8 2. Lig 6 ligde oynayamayan ama düzgün teknikliler 4-5 sonra spini blok vs herşeyi yapabilip yüzdesi düşük olanlar 2-3 pinponcu, yeni başlayan , henüz oturmamış bir tekniği olanlara da 1-2 denebilir...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence üç kategori çok az.

1-10 arası olursa bir fikir verebilir.

Gencay vs gibiler 10 ise 1. Lig oyuncuları 8 2. Lig 6 ligde oynayamayan ama düzgün teknikliler 4-5 sonra spini blok vs herşeyi yapabilip yüzdesi düşük olanlar 2-3 pinponcu, yeni başlayan , henüz oturmamış bir tekniği olanlara da 1-2 denebilir...

Rıdvan bunu takdir etti :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benden gral gibi 1 olur ama o da o anki aclık durumuma, usengeclik seviyeme, psikolojimin musait olup olmamasına baglı olarak degiskenlik gosterebilir...

Güzel insan eğer eskaza açsan bence derece 0.000000001 e kadar gerileyebilir

ama toksan ve diğer faktörlerde elverişliyse psikolojin üşenmen vs. bence en az 4 olur derece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

Öğrenmek isteyen bizim turnuvaya gelebilir.
Şimdiye kadar sistem nerdeyse hiç yanılmadı.
Turnuvada büyük bir sürpriz olmazsa (nadiren olabiliyor tabi ki) rating puanlarına göre turnuva sonuçlanıyor.
1 Mart 'ta bir sonraki turnuvamız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Başlangıç düzeyi.......Çinliler

Orta düzey oyuncu....Avrupalılar

İleri düzey oyuncu ....Biz ve bize benzer ülkeler.

Yanlış anlaşılmasın sakın.... pro asla demedim....vasat oyuncularımızdan ikisi, Çin milli takımında ilk iki de ..üçün oyuncuları da ayıp olmasın diye Çinli....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öğrenmek isteyen bizim turnuvaya gelebilir.

Şimdiye kadar sistem nerdeyse hiç yanılmadı.

Turnuvada büyük bir sürpriz olmazsa (nadiren olabiliyor tabi ki) rating puanlarına göre turnuva sonuçlanıyor.

1 Mart 'ta bir sonraki turnuvamız.

her konuyada rating i sıkıştırmasak olmaz. :asabi:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sana ne oluyor?

Siz de bir turnuva yapın da duyurusunu yapın....

Öncelikle senli benli hitap etmeyelim sayın üye

nereden bu samimiyet !! ??

Bakın kıymetli bir forumdaşımız tamda paylaşılması gerektiği yerde TURNUVALAR LİGLER DİĞER KARŞILAŞMALAR Bölümünde

zaten paylaşmış.

http://www.masatenisi.org/forums/topic/18141-pendik-suluntepe-masa-tenisi-turnuvasy-8-mart/

Sizde aynı bölümde paylaşmışsınız daha ne derdiniz var başka konulara kaynak yapıyorsunuz - iliştiriyorsunuz turnuvanızı..

Herşey yerli yerinde güzel

yok düzeyinizi gelin turnuvamızda görün yok bilmem ne GENEL KONULAR Kısmında hiç hoş olmamış..

''kim acemi kim orta düzey kim pro'' ne alaka

1 mart tt rating tarikatı şey pardon turnuvası ne ALAKA ???????

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..