Jump to content
Masatenisi.org Forum

Nittaku Violin & Vioncello

Recommended Posts

İnternetten edindiğim bilgilere göre Nittaku Vioncello ile Nittaku Violin aynı katmanlara sahip oldukları halde (üstelik aynı marka) biri DEF+ diğeri ise OFF sınıfında olduğu yazıyor. Vioncello ‘nun kafa boyutu (164x154 mm.) Volin’e göre daha büyük olduğu için mi defans tahtası olarak geçiyor acaba. Aynı ağaç türlerinden imal edildikleri halde nasıl oluyor da biri OFF diğeri DEF+. Violin neden daha hızlı. Bu konu hakkında bilgi rica ediyorum.Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 tahta ile de oynadım. Violensel hızlı bir defans tahtası ve ben çin lastiği ile oynamıştım. Avrupa lastikleriyle oynamak nasip olmadı ( kaybettim :frust: )aynı katmanlara sahip olabilir ama katmanların inceliği kalınlığı , katmanların yerinin değişikliği hızı ve kontrolü etkiliyor. Değerli Onur ve Sewan kardeşlerimiz violensel ve violini denediler benden daha fazla :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ağacın liflerini dikey olarak koymuşlar violinde "I" harfi lif olarak kabul et mesela

bir katmanda lifler IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII şeklinde dizili. o yüzden basınca daha dayanıklı ve etki daha sert

celloda tüm lifler yatay.

acoustic te de kullanılmış bu lifi dikey yerleştirme hikayesi

sen violoncello'nun üzerinde def + yazdığına bakma ayrıca. sert tahtalarla oynamaya alışmadıysan ikisi de bol hata yaptıracaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzun pütüre geçince def ve all tahtalarını incelemeye başladım.Ucuzundan bir all tahta alıp pütürü tanımaya çalışıyorum.Defans tahtalarının kafası gözüme çok büyük gözüküyor.ALL tahtaların kafaları da OFF tahtalar kadar küçük.Aslında aradığım ALL hızında ancak tablası biraz daha irice bir tahta.Defans tahtası kadar da büyük olmayan aşağı yukarı 162 x 152 mm.civarında.Ne varki internette böyle bir all tahta göremedim.

Sanırım vioncello'nun kafa boyutu diğer defans tahtalara göre daha küçük (164x154 mm.) kullanıcılar ayrıca çok da yavaş olmadığını söylüyorlar.

162 x 152 mm. civarında ALL tahta varmıdır bir de bunu öğrenmek isterim.Saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

DR. NEUBAUER Kung Fu tam istediğiniz tahta. Tabla yanlardan birazcık geniş ama boyu uzun değil. Diğer defans tahtaları gibi büyük değil ayrıca ALL bir tahta. Şuan ben kullanıyorum. Violensel biraz daha uzundu boydan genişlik olarak aynı olabilir.

Geçen akşam Jun muzitani ile yan yanana koyduğumda boy aynıydı sadece yanlardan azıcık genişti sanırım aradığınız ölçülerde :)

Ayrıca violensel hızlı dediysem Chen wexing, aigis, kung fu, whang Xi, Koji Matsushita, Nittaku resist, Dr. Neubauer Baricade gibi defans tahtaları içinde hızlı ALL+ OFF- yani çokta hızlı değil. Savunmada çok kontrollü hücuma geçtiğinde ise şaşırtıcı şekilde hızlı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pütür konusunda pek bilgim yok,sanırım cagan'a zeitgeist önermiştiniz Bilal bey.Bu lastiği Onur'da görüp 3-5 dakika oynadım.Hoşuma da gitti aslında sonra sipariş verip aldım.Şimdi onunla antrenman yapıyorum.Kullanması biraz kolay galiba.Sürtünmelisi sürtünmesizi,pütür üzerinde yivlisi yivsizi varmış.Bunların ne işe yaradığını olumlu olumsuz taraflarını da bilmiyorum.İlk etapta pek bozucu olmayan kullanımı diğer uzun pütürlere göre daha kolay olsun istedim.Böylece pütürü daha kolay anlayıp kullanabileceğimi düşündüm.Yanılmıyorsam bu şekilde tavsiye ediliyor.

En az 5-6 ay bu lastiği kullanmak istiyorum.Curp p1 r siparişi de verdim ama 5-6 sonraya saklamayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında Curl P1 söylendiği kadar öyle bozucu değil en azından masa üstünde ve ilk toplarda. Curl p1 in asıl işi karşıdan spin geldiğinde başlıyor karşıya dolu dolu toplar göndermek onun işi. Ama ben masadan açılmayayım gelen topu içeriye atayım diyorsanız tatmin etmeyecektir.

Masa başı oynayacaksanız Piranja kullanın ilk kullanımda zor gelecektir ama alıştıktan sonra masa başında çok güzel. Tabi seçenek çok ama en bozucu olanını söyledim kullandıklarım içinde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzaktan kesmek daha keyifli ama yakın masa oyunu için de bir raket bulundurmak lazım.Bazı arkadaşlar pütüre karşı spin ve şut çekme konusunda acemi olduklarından oyunu masa üstüne çekiyorlar.Bu işi zeitgest halleder.Kütür kütür spin çekene karşı da curl p1 iyi bir seçenek. Kullandığım pütürün fazla bozucu olmasını şimdilik istemiyorum. Zaten pütüre karşı insanlar pek oynamak istemiyor.Pütür az bozucu olunca her iki taraf da oyununu ilerletir diye umuyorum :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bundan 2 yıl önce uzun pütür konusunda hiç bilgim yoktu. Andro Fibercomb Def tahtası üzerine BH TSP CURL P1R (1.0-1.3 mm) lastiğini yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Yaklaşık 1 yılım masa üstü ittir kaktır, gelen bol falsolu servisleri içeriye atmakla ve BH gelen uzun topları kesmekle geçti. (OX ve 03-06 mm kalınlıklarınıda denedim.). FH (XIOM YAUNUS DEF) ilede backspin yaparak klasik defans oynamaya devam ettim. 1 yıl sonra zor da olsa artık BH top açmaya ve masa üstü ve uzun toplara hucum yapmaya başladım. Kabiliyetsizliğimden çok zorlandım ama 6 ayda alıştım. BH'den Curl p1r ile uzaktan kesme, masa üstü ve uzun toplara hucum zorda olsa topu hissetmeye başlayınca yapılabiliyor.Biraz sabır ve bol antreman gerekiyor.Bu arada farklı sünger kalınlarında uzun pütür denemlerim oldu ama curl p1r gibi keyif ve bozuculuk bulamadım. Lastiğin bozuculuğu karşıdan gelen topu yükseltmesi ile size hucum şansı vermesi ile gerçekleşiyor bana göre.Yaklaşık 2 aydır raketi çevirmeye başladığımdan, curlp1r dönüşü yükselen toplara fh'den daha fazla hucum yapmam oyunumun bir kademe daha ilerlediğini hissedebiliyorum. %99 antreman %1 ekipman :) :) Kabiliyetsiz benim lastik ve oyun hakkındaki düşüncelerimde böyle :) :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 3 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..