Jump to content
Masatenisi.org Forum

İlanlar Hakkinda

cagan

Recommended Posts

Bu konu yillardir gundeme geliyor, belli kural degisiklikleri de (3 ekipman satma sınırı gibi) oldu. Fakat ilanlarin buyuk kismi icerik acisindan oldukca yetersiz hala.

Bence fiyat ve fotograf eklenmemis ilanlar uyarilmadan derhal silinmeli. Cunku kapali kapilar ardinda ne donuyor bilemiyoruz. En azindan ilanlar fiyat ve urun fotografi icerirse almak isteyenler bir ön degerlendirme yapma sansi bulur. Hele tekliflere acigim tarzi ilanlar komple silinmeli. Bir urunun fiyati bellidir ve ilana eklenmelidir. Bunu oraya yazmak zor bir is de degildir. Onca uyariya ragmen de hala fiyatlarin yazilmamasi burnuma hep kotu kokular gelmesine sebep olmustur. Ya mal kalitesizdir ya da ne koparirsam kar zihniyeti hakimdir. Ticaret ahlakina uygun alisverisler yapabilmek adina bu duruma ozenle hassasiyet gosterilmeli diye dusunuyorum.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Böyle bir satış şekli olmaz, burası açık arttırma sitesi değil çünkü. Madem 1000 liralık ürünü 100 liraya satacaksın, 100 lira yazarsın fiyat kısmına bu zor bir şey değil. Bu siteye ekipmanları tanımayan birçok insan giriyor. Ben ekipmanları ve fiyatlarını adım gibi bilmeme rağmen ilanları okurken kafam çorba oluyor, yeni başlayan birisinin durumunu düşünemiyorum bile.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben herkes kötü niyetli satış yapıyor demiyorum dikkat ettiyseniz, ,ilanların içeriğini eleştiriyorum. Burası bir alışveriş sitesi olsa dediğiniz şekilde de satışlar yapılabilir. Kimse neden fotoğraf koymadın ya da fiyat yazmadın demez o zaman. Tekliflere açığım diyen kişi asında elindeki ürünü ne kadara satması gerektiğini de bilmiyor demektir. Bir fiyat yazmaktan çekinir, çünkü ürünün ucuza gitmesinden korkar. Sizin dediğiniz gibi ne verseler kar değildir onun adı, ne koparsam kardır..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sn.Çağan'a katılıyorum. Bu işin belli bir kuralı ve nizamı olması gerektiği gibi kuralların takibide mutlaka gereklidir.

Mesela şimdi gördüm adam giydiği(bir kerede olsa artık kullanılmıştır.) şortu ilana yazmış.

bu gidişle ekipman alım-satım kısmında don lastiği ilanı görürsem şaşırmam :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence satış sadece gittigidiyor ve sahibinden sitesinden yapılmalı. İki taraf için de oldukça güvenli olur. Dolandırılıcılık ve sahte ekipman gibi sorunlarla da karşılaşmayız.

Satış yapılmasına karşı değilim. Aksine olması hepimiz için faydalı. Yeter ki ilanlar düzgün olsun. Ben çok nadir ikinci el ekipman almışımdır, onları da tanıdığım güvendiğim insanlardan aldım. Bu şekilde olunca bir sıkıntı yaşanmıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 47 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..