Jump to content
Masatenisi.org Forum

Return Board Yapımı

Taner Dere

Recommended Posts

Arkadaşlar bir return board yapmayı düşünüyorum, bu konuda tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlarımıza bir kaç sorum var... hangi lastikleri kullanabilirim? Bir düz lastik birde pütür tarafı yapmak istiyorum, fiyatını ve yeterliliğini dikkate alarak tavsiyeleriniz neler olur? Hangi tahtayı ne kalınlıkta seçmek gerekir?

Daha önce yapan arkadaşlar olmustu galiba forumdan tavsiyede bulunabilecek... selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler mutlaka faydası olacak.

Aslında ben nasıl yapacağım konusunu hallettim sayılır, hangi lastikleri kullanayım buna karar vermedim. Su bazlı olmayan eski tip avrupa lastikmi yada LKT Rapid, Dawei Insprit Quattro ve ya benzeri çin lastiğimi kullanayım. Kalınlık olarak max düşünüyorum sonuçta topu bana gönderirken tahtanın ittirip kaktırması sözkonusu değil bende top masadan ciksinda kendisine güzel bi spin cekeyim diye bekliyor olacagim:) birde asıl sorun tahta seçimi ne tür tahta kullanılır nerden bulunur kaç paradır...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir düz lastik birde pütür tarafı yapmak istiyorum

pırtık ile olacagını cok da dusunmuyorum. takacagınız lastige gore degisse de sabit bir tahtaya baglı pırtık tahminimce anti gibi davranacaktır. size pırtık konusunda yardımcı olmaz. yamuluyorsam duzeltsinler.

Aslında ben nasıl yapacağım konusunu hallettim sayılır,

evet hangi tahtayı kullanacagınızı, hangi lastikleri kullanacagınızı, nasıl yapıstıracagınızı bulamamıssınız ama gerisini halletmissiniz taner bey tebrik ediyorum sizi :)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kitaplardan uzak durun taner bey gozleriniz bozulacak iyice.

cesaret mesaret diyorsanız haftaya sizi beylikduzu kultur merkezinde gures musabakasına davet edebilirim :))

swan da yapmak istiyordu returnboard onu da uyandırabilirsem bilgileriniz sizinle paylasmasını saglarım. beraber kafa yorduk (ben daha az yordum dabi ne fiziksel ne zihinsel yorgunluk sevmeyen bir insanım :) uzeri kaplamalı sunta ile ucuz yollu (eski tip lastiklerle oynayan kalmadıgından farklı top atılmasına gerek yok) 8 adet lastik kombinasyonunda karar kılmıs sayılabilir son durumumuz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

karaköyde fiyat sordum uygun malzeme var ama içindeki kauçuk oranı yükseldikçe fiyat bir güzel artıyor. topu atsın diye 2-3 mm lik versiyonunu seçince daha da artıyor. altına sünger de yapıştırılırsa yurtdışındaki ucuz lastik en makul seçenek olarak karşımıza çıkar. 50 liradan ucuza hallolmuyor lastik kısmı. ben bulamadım. tahta ikea bilgisayar masasının sürgülü klavye çekmecesi olacak. açı ayarlamak için de değişik menteşeler var onlar da rahatça bulunabilir.. çubuk şeklinde tahtaya delik açmaya gerek yok, hem menteşeyle daha ince ayar yapılabilir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çağan ilgilendiğin teşekkürler bir tarafı pütür yada anti yapmada bir sorun olurmu? 1.5 yada 1.7 süngerli ve orta pütür diye düşünyorum hatta uzun pütür olsa daha iyi tahtasını daha hızlı yaparak olabilir...

Swan bilgi için teşekkürler 2 yıl önce sunta ve kamyon içlastiğini (3mm kauçuk) kullanarak bir return board yapmıştım sonra araştırınca koçtaş ve bauhaus ta masif çam plakalar gördüm 15mm 30mm arası kalınlık her ebatta var bir taraf için olan plaka 25 tl falandı eğer daha uygun bir malzeme tavsiyesi olmazsa onları düşünüyorum. Lastik içinde http://www.eacheng.net/index.php?act=product&CategoryID=467 burdan iki seçenek olabilir yada bildiğiniz daha iyi bir alternatif varsa olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ali expressten alın taner hocam eacheng 30 dolar kargo masrafı yüklüyor. birde yapışkansız alın daha canlı gönderir geri.

anti antrenmanı için sünger levha daha uygun olabilir zira pütür levhada sabitken topu ağırçekim gibi geri gönderiyor. boş top gelir her seferinde ki ona vurmak çok kolay

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aliexpress olsun, ttnpp olsun, eacheng olsun; hepsinde en ucuz lastikten 10 tane aldığınızda ortalama 90-100 tl arası bir fiyat ödemek gerekiyor. Mdf, yapıştırması, düzeneği derken fiyat 150 TL'ye kadar yükselir. Her türlü daha karlıya geliyor orası kesin ama yine de çok ucuz denemez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 45 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..