Jump to content
Masatenisi.org Forum

Malzeme Temini

Recommended Posts

Simdi ben bir sey sormak istiyorum.

Zaman zaman yeni cikan lastikleri yada degisik turde malzemeleri denemek yada oynamak istiyoruz .

Ancak bunlari bulmakta sıkıntı cekiyoruz .

Mesela stiga neos u test etmek istiyorum . yada bryce FX i denemek istiyorum.

Ancak cok uzun suredir hic biryerde bulamiyoruz .

En son olarak tt-shop.com dan siparis verdik.Ancak adamlar bundada uzun sure killik yaptilar ve 1-1.5 ay sonunda siparisi iptal ettik.

Bu tur malzemeleri alabilecegimiz kisi yada yerler var mi .

Web ustunden yurtdisindan malzeme getirebilecegimiz guvenilir yerler .

Ama spinspor yada hazer ticaret gibi isimleri zaten biliyoruz .

Farkli yerler bilen var mi?

Bilgilendirebilirseniz sevinirim .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Muhtemelen habedarsinizdir ama ben yine de yazayim istedim, tt-shop su anda kapali ve nisan'in basinda tekrar hizmet vermeye basliyacak.

Malzeme temin edilebilecek diger web siteleri Butterfly (www.butterflyonline.com) ve Tihbar'in (www.tibhar.com) sayfalari. Kurumsal yerler olmalari itibariyle sipariste sorun yasanmiyor. Hatta Butterfly'in sayfasindaki "bargain buy" bolumunu takip ederseniz cok uygun fiyata malzeme edinmek mumkun olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben 1 ay önce http://www.vrocosport.com dan butterfly memphis double raket çantası ve butterfly 12 mm kenar bandı getirttim. Fiyatları çok uygun ve TPG Worldpack priority seçenegi ile shipping fiyatı da ucuz . 10-11 gun icerisinde geliyor. Eğer yurtdışından sipariş vermek istiyorsanız bu siteyi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

29-30 ocak'ta tt-shop'a verdiğim sipariş için bir iptal mail'i attım geçitiğimiz cumartesi günü. Fakat hala bir cevap gelmedi; ne evet ne hayır. Ne oldu yoksa internet alışverişlerimden ilk kazığımı mı yedim, yoksa siparişi iptal mi etmek istemiyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar size Japonya'daki bir alış veriş sitesinin adresini vermek istiyorum.

http://www.iruiru.com/e/

Fiyatlar çok uygun. Bütün markalarda yüzde 20 indirim yapıyorlar.

Posta ücreti de fena sayılmaz. Avrupa'ya oranla Türkiye'ye daha ucuz posta masrafı isteniyor. Birkaç arkadaş ortak sipariş verdiği takdirde gayet hesaplı bir alış veriş yapmak mümkün olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu Japon alışveriş sitesine baktım bende. Ancak bir konuda tereddütte kaldım. Posta ücreti için ağırlık ve bölgeye göre bir liste vermişler. Doğrudan 1000 g. için başlıyor liste. Acaba 1000 g. kadar tüm ağırlıkların fiyatı aynı mı, yoksa aldığımız malzeminin, ki orada tahta ve lastiklerin ortalama ağırlığını yazmışlar, ağırlığına göre orantı mı yapacağız. İkinci şık geçerli ise yenin az değerli olmasının da etkisiyle makul rakamlar çıkıyor. Ama ilk ihtimal geçerli ise, buradaki fiyatlardan da yüksek oluyor. Bir bilgi veya tahminiz varsa, sevinirim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tt-shop com tüm arkadaşların uzak durmasını diliyorum. Ocak ayında verdiğim siparişle hala uğraşıyorum. siparişler hakkında bilgi istememe rağmen epeyce bir süre cevap verilmedi. sonra gönderileceği söylendi. sipariş verildikten 1 hafta sonra malzemelerin ulaştırılacağı söylenmesine rağmen 1 ay sonra ancak siparişin gönderilebileceği söylendi.

siparişler geldi geliyor derken, tt-shoptan bir mail geldi. verilen fax numarasına kredi kartımın,pasaportumun ve ya sürücü belgemin fotokopisini göndermemi istediler. Online kredi kartı otorizasyonu aldıkları halde, Türkiye'ye güven duymadıkları için bu belgeleri istediler. Siparişlerin gecikmesi, bilgi verilmemesi ve en son 1 ay sonra belgelerin faksla istenmesine kızıp siparişi iptal ettim.

Kredi kartı ekstreme yansımış olan tutara itiraz etmiş olarak bekliyorum. İtiraz benim lehime sonuçlanacak ama 1 ay boyunca malzemelerinizin gelişini beklemek hiç akıl karı değil.

Sevgilerimle

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de TT-Shop ile aynı sorunları yaşadım. Parasını çektikleri halde malzemeyi göndermiyorlardı, mesajlarıma da cevap vermiyorlardı. Devamlı mesaj gönderdim, geçen hafta da mesaja ek olarak fax da gönderdim. Tam her yere şikayet mesajları gönderip ayrıca banka ile konuşacakken cevap verdiler. İstediğim lastiğin bir tanesi yokmuş başka bir şey seç dediler. Bir an önce gelsin diye fazla ısrarcı olmayıp forehand lastiğimden bir tane daha istedim.

Malzemeyi de dün postaya verdiler (umarım).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tt-shop gordugum musteri ilskileri en kotu site. ben de orayla sorun yasadim, ustelik almanya'daki bir arkadasimin adresini vermistim, ellerinde malzeme olmadiginda haber verme zahmetine bile girmiyorlar, bosu bosuna bekliyorsunuz. avrupa'dan siparis icin scholer-micke.de sitesini tavsiye ederim, maillerinize cevap aliyosunuz, siparis miktariniza gore ekstra indirim var, ayrica EU uyesi olmadigimizdan da bir indirim aliyorsunuz, ben shipment dahil internetteki fiyattan daha ucuza gtirttim bir suru malzemeyi. unutmadan, bir suru ekipmanda da ozel indirimler oluyor.

amerika siparisi icin espintech.com (spintech markasini uretiyorlar), paddlepalace.com ve ping-pong.com iyi siteler, ozellikle combo olarak raket alacaksaniz paddlepalace.com cok iyi, inanilmaz indirimli oluyor raket + 2 lastik. bir arkadasim 2 tane stiga magna lastik + stiga tube light tahtayi $80 + posta masrafina getirtti.

spintech'in tahtalari cok kaliteli ve cok hisli. benim su ana kadar oynadigim en iyi tahtalar. butterfly'in cogu modelini denedim, avalox tahtam oldu, carbo oversize ve tube light'la oynadim, ama spintech en iyisi... handikaplari pahali olmalari...

insallah yardimci olmusumdur...

Arsun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hosbulduk Ozan :))

scholer-micke butun dunyaya yolluyor ama ingilizce sitesini ben aramadim acikcasi, almanca yaptim yazismalarimi. simdi sen sorunca bir baktim ama gariptir ben de goremedim. istersen su adrese bir mail at ve sor, tahmin ediyorum ingilizce sitesi vardir, zira eger dunyanin her bir tarafina yolladigini iddia ediyorsan en gecerli yabanci dili de kullanmak zorundasin. neyse uzatmayim da vereyim adresi :)

s-m@schoeler-micke.de

shipment bu site icin 8 Euro civarinda, 4-5 gun icinde Turkiye'de oluyor, ama paket mudurlugunden sen gidip aliyorsun, (senin adresine bu durumu haber veren bir mektup geliyor), orda hic para odemiyorsun, sadece yarim saatlik burokratik bir islem.

spintech icin shipment $25, 3-4 gun icinde kapina kadar geliyor, ekstra gene bir masraf yok. orasi icin de esas konusacagin adres: michael@espintech.com

Bu kucuk bir sirket, Michael sirketin sahibi, tahta ve lastikleri cok kaliteli. Bir de soyle bir garantisi var, eger teslim aldigin malzemeden bir sekilde memnun kalmadiysan degistirme opsiyonun var, ister kullanmis ol, ister olma. Boyle bir garantiyi de bildigim kadariyla bir tek orasi veriyor.

paddlepalace.com icin de shipment gene $25 civari olmasi lazim.

unutmadan ben bir de ping-pong.com'u kullanmistim, 3 gunde UPS ile kapima geldi, onun shipment'i da yanlis hatirlamiyorsam gene ayni fiyat gibiydi.

Shipment cok gibi duruyor ama combo fiyatlari cok hesapli, hele bir de arkadasinla beraber istiyorsan shipment masraflarini da bolusuyorsun, daha da ucuz oluyor. Ben oyle yaptim :))

Bu arada yapistirici gibi yanici maddeler ucakla gelemiyor haberin olsun. Sadece tahta, lastik, top vs. siparisi mumkun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rica ederim.

Spintech firmasindaki Michael cok yardimsever bir adam, bu kadar rekabetin oldugu bir pazarda boyle kucuk bir sirketin sahibi olarak ayakta kalmasi icin zaten bu tarz uygulamalar yapmasi gerekiyor. Spintech'in mamulleri cok kaliteli, adam da kendi urunlerine guveniyor ki boyle bir garanti veriyor. Bazi tahtalar Isvec'te el yapimi olarak uretiliyor. Lastikler de Japonya menseeli ve uzun omurlu. Stiga'nin teknolojisini kullanip kullanmadigini bilmiyorum ama benim kullandigim Spinpower Mark V benzeri diye kabul ediliyor, Platinum ise tensioned bir sunger. Tahtam ilk geldiginde sapinin alt tarafinda cok ufak bir aciklik gordum, el yapimi oldugunu biliyordum ama gene de pahali bir urundu, ben de bir mail atip, bu ne rezilliktir diye isi de abarttim :)) ve buna bir cozum bulun dedim. Benim beklentim bir sonraki siparisimde ozel bir indirim falandi cunku sapi ben de ayirip tekrar yapistirabilirdim. Adam ozur diledi, istedigim kadar test etmemi ve sonra istedigim zaman ona geri yollamami ve onun da yeni tahtayla degistirecegini soyledi. Bu yaklasim da benim cok hosuma gitti acikcasi.

Uzun lafin kisasi, buraya yolladiklari malzemeyi bile degistiriyorlar. Ama gene soyluyorum, alirken cok pahali.

Arsun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu tahtaları İsveç'de üreten kişiyi şahsen iyi tanıyorum. İsmi Lennart Brendling. Eskiden kendi mağazası vardı ama şimdi emekli oldu ve Karavanı ile dünyayı geziyor. Bu arada az miktarda tahtayı hobi olarak üretiyor. Geçen yaz buradaydı ve epeyce konuştuk. Bana "benim yaptığım tahtaları bir Amerikan firması 150 $ a satıyor" diye söyledi. Tahta içindeki Carbon katmanlar epeyce pahalıymış ve "ben tek parça olarak kullanıyorum ama diğer üreticiler az Carbon harcansın diye kesip ek yaparak kullanıyorlar" demişti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende mail adresi var ama önce bir kendisinden izin alayım. Adamlar genelde mail adreslerinin dağıtılmasından hoşlanmıyorlar. Eğer herkese satabiliyorsa ben de bir tahta almayı düşünebilirim.

Ya da fiyat vs soracaksanız bana gönderin tüm soruları tek mesajda sorayım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

teessport'dan ben alisveris yaparim.. cok guvenilir bir yer.. guvenligi acisindan kafanda hic bir soru olmasin..

posta masraflari aldigin urun miktarina gore degisiyor diye biliyorum.. ingiltere icin 50 pounddan sonrasi ucretsiz..

homepage'ini actiktan sonra "Terms & Conditions"'a tikla, oradan mail atip ogren.. o kadar da fazla almazlar gibime geliyor..

istersen ben de yardimci olabilirim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 111 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..