Jump to content
Masatenisi.org Forum

Moon Pro Lastik Kullanan Arkadaşlar...

Recommended Posts

Selam. Bundan 1 yıl önce bir arkadaşımın tavsiyesiyle ilk kez kombo raket aldım (Yinhe N-10 All + tahta üzerine Mercury II lastik) Şu ana kadar çok memnunum. Ancak oyunumu biraz daha hızlandırmak ve daha iyi spin çekmek için raketimi yükseltmeye karar verdim.

Oyun stilim forhand de topspin ağırlıklı hücum, backhand de ise daha kontrollü % 50 kesme ve ittirme, % 50 çakmaya dönük bir oyun tarzım var. Araştırdığım kadarıyla Moon Pro yada Sun Pro ile oyunumu daha spinli bir hale getirebileceğim kanaatindeyim. Tahta olarak ise Yinhe T-11 Off + düşünmüştüm ama arkadaşlar Off- bir tahta alsan daha iyi olur diye uyarıyorlar. Siz değerli arkadaşlarımdan bana bu konuda bilgi vermelerini, deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum. Bu hem raket için, hem de lastik için olabilir. Teşekkürlerimi sunuyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam. Bundan 1 yıl önce bir arkadaşımın tavsiyesiyle ilk kez kombo raket aldım (Yinhe N-10 All + tahta üzerine Mercury II lastik) Şu ana kadar çok memnunum. Ancak oyunumu biraz daha hızlandırmak ve daha iyi spin çekmek için raketimi yükseltmeye karar verdim.

Oyun stilim forhand de topspin ağırlıklı hücum, backhand de ise daha kontrollü % 50 kesme ve ittirme, % 50 çakmaya dönük bir oyun tarzım var. Araştırdığım kadarıyla Moon Pro yada Sun Pro ile oyunumu daha spinli bir hale getirebileceğim kanaatindeyim. Tahta olarak ise Yinhe T-11 Off + düşünmüştüm ama arkadaşlar Off- bir tahta alsan daha iyi olur diye uyarıyorlar. Siz değerli arkadaşlarımdan bana bu konuda bilgi vermelerini, deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum. Bu hem raket için, hem de lastik için olabilir. Teşekkürlerimi sunuyorum...

Peki Sayın Swan sadece lastiği moon pro yapsam nasıl olur?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende moon pro var.neo skyline 2 ile karşılaştırırsam,

sklyline 2 den daha ilk vuruşta bariz bir şekilde hissedilecek kadar daha hızlı. (skyline 2 off klasmanı içinde yavaş bir lastik,off- klasmanına çok yakın.moon pro ise tam (orta hız bir off lastiği)

skyline 2den çok daha yapışkansız ve bir miktar daha spinsiz ( moon pro bir avrupa lastiğinden biraz daha yapışkanlı,çok değil.spin olarak spinli,ama tam bir spin lastiği değil.)

moon pro nun oynayış tarzı avrupa lastiklere yakındır.tenergy 05 ile karşılaştırılırsa;tenergy 05 ten hem spin hem de hız konusunda yarım veya bir numara aşağıdadır.

yinhe t-111+ e gelince;bu tahta hakkında çok yorum var.ben de kullandım.gerçekten masa üstünde efsane ROKET gergely kadar hızlı.yani benim için muhteşem aşırı hızlı.bence bu tahta bir ara dönem tahtası.off+ ya geçmek isteyenler için çok para vermeden deneyebilecekleri bir ön kullanım/deneme tahtası.

bu arada oyun tarzınla ilgili birşey söylemek istiyorum.masa tenisi ile az çok oynayan herkese sorsak üç aşağı beş yukarı "fh ile spin ağırlıklı ve şut,bh ile bazen kesme/ittirme ve mümkün olunca spin ve ve şut" diyecektir (ben dahil hemen herkes şartlar sağlanınca spin yapmaya,çakmaya çalışır.).önemli olan bunları hangi seviyede,kimlere karşı yapabildiğin.mesela amerikan forumlarında milletin kafasında birşeylerin oluşması için bir tabir var, USATT(amerikan masa tenisi oyuncu seviyesi.adam kendini tarif ederken diyor ki "benim masa tenisi seviyem usatt 2400" veya "bu tahtadaki hissi usatt 1800den aşağı anlamaz." bizde böyle bir derecelendirme yok ama şunu söylemek lazım: "ben şu lisede/üniversitede,şu takımda,şu müessese liginde veya süper ligde oynuyorum......" veya video çekip link vermek.aksi takdirde kendini tarifin havada kalır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..