Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Bayat Mı Acaba?

Recommended Posts

Daha önce kullanıp çok beğendiğim Tıbhar Grip-S Europe Soft lastiği yeniden kullanmaya başladım. Ancak lastiği sıfır olarak aldığımda kenara yakın kısmında sünger ile üst lastik arasında 2 cm2 lik bir alanda hafif bir siyahlık vardı ve bu üst lastikte siyaha yakın koyuluk olarak duruyordu.Sanki sünger ile üst lastik arasına siyah boya dökülmüş gibi.Dikkatle baktığımda lastiğin süngere yapışmış pütürlerinin yoğunluğu dışında bir şey göremedim. Ayrıca lastiği her oyundan sonra mutlaka su ile temizlerim. Bu temizleme sonrası (sürekli var geçmiyor oyun sırasında bile) lastik üst kısmı sanki çok hafif kireçlenmiş gibi duruyordu. Su ile yıkamasam bile her halinde bu durum vardı.Elinizi sürdüğünüzde hafif pütürlü gibi bir his veriyordu. Hani fayans yapıştırdıktan sonra fayans aralarını derz dolgu ile kapatırsınız ve sonra fayansları silersiniz ama bu silmeye rağmen kuruyunca ortaya tekrar derz dolgunun beyaz tozları ortaya çıkar ya işte lastikte de aynen ona benzer bir durum var. Nedeni ne olabilir, acaba lastik bayat olduğundan mıdır?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastik terinizden oksitlenmiş. Ter damlanızı lastiğe damlatıp bekleyin kuruyunca bahsettiğiniz beyaz leke kalacak... Fazla bir etkisi yoktur ama lastiğinizin eskimiş olduğu muhakkak.

Ozan bey, lastiğe ter kolay kolay damlatmıyorum ama yine de durumu öyle. Resmini çekip koysam bile çok zor belli olur, çünkü ancak çıplak gözle hafif olarak görülebiliyor. Oyuna olumsuz etkisi yok ama bir lastik kıvamında değil gibi sanki. Hatta oyun sonrası lastiği su ile bir güzel temizliyorum, kurulayınca bakıyorum ki dediğim hale gelmiş. Yazdığınız gibi muhtemelen eskimiş ve raftaki bayat lastik gönderildi bana...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sorun bayat lastikten değil üretim hatasından yada paketlenmeden önceki başka bir hatadan da kaynaklanabilir. Aldığınızda paketi ilk siz açtıysanız ve sadece tek bir yerde bu sorun var ise nedeni bayatlama değildir. Bir lastik uzun süre beklerse genelde tüm bölge aynı oranda özellik yitirir. Yazdığınız gibi bir sorun üretim hatası olabilir yada başka bir sebep çıkabilir. Sizde yazmışsınız belirttiğiniz alanın pütürleri süngere biraz daha yapışıktı diye. Belki de o alana fabrikada yapıştırıcıyı fazla kaçırdılar. Yada aldığınız firma raf yerine başka bir alanda istiflerken üstüne ağır birşey koydu ve uzun süre o şekilde kaldı.. Birçok fikir yürütülebilir. Oyununu etkilemiyorsa takma kafana.. spine devam...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teriniz damlamaz ama elinizden bulaşır. Sizin teriniz asidik muhtemelen. Baz olsa beyazlamazdı.

Otomobilin direksiyonu, pirinç yatak başlığınız. Metal saatiniz de çabuk eskir mesela. Bazılarının rakete parmağını koyduğu yer de renk değiştirir, sebep aynı...

Parmağın lastiğe geldiği kısımda değil de her tarafında olan bir durum bu ve kullandığım bir çok lastikte olmazken ilk defa karşılaştım böylesi bir durumla. Bu arad kullandığım tahtaların sapının bir kaç oyun sonrası çabucak kirlenmesi de o yüzden midir?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her lastiğin okside olması başka. Bir lastiği yazın kullanırsınız elinizle silip raket çantasına koyarsınız. Orada ter üzerinde bir süre bekler ve renk kayabilir.

Sapın kirlenmesi genelde terin asidik olmasından değil teri emen tahtanın renk değiştirmesinden oluyor.

Eyvallah, sağol kardeşim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..