Jump to content
Masatenisi.org Forum

Üstatlara Bir Sorum Var

Recommended Posts

Üstatlara bir sorum olacak. backhand'im zayıf. Antremanlarda gayet iyi vuruşlar yapıyorum ama iş maça/turnuvaya gelince korkaklık başlıyor ve sürekli backhand'e gelen topları kesmeye çalışıyorum. backhand'e tırtıklı lastik taksam nasıl olur ? Sonuçta gelen topu kesiyorum.. anti spin lastiğiyle daha avantajlı olurmuyum ?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

antrenmanda yapabiliyorsan az kaldı demektir, ha gayret

cok begendim. ha gayret ha gayret diye diye canım cıktı benim :)

anti spin lastikle kesik yapamazsınız. topu kesmek ve ölü top atıp karşı tarafın oyununu bozmak istiyorum pütür lastik kullanmalısınız

safacım anti tecruben ne kadar bizle de bir paylasır mısın bilelim...

evet ne de olsa bh 'e gelen topları kesiyorum bari karşı kişinin oyununu bozayım.

efenim nacizane tavsiyem tsubasanın dedigi gibi antrenmanlara devam etmenizdir. ha eninde sonunda anti/tırtıga donseniz bile en azından oturmus bir bh ile (yaptıgınız her ne olursa olsun) yuzdeniz artacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın linkinmetin benim bh başlarda protez ötesiydi tavsiyeleri dinledim çok ve düzenli antrenman yaptım.Şimdi bh imden bende maçımı izleyenlerde (rakip hariç) herkes memnun.

Sayın Safa antispin lastikle kesen öyle oyuncular var ki seni bile keserler ;)

Sayın Umur Safacığımın üstüne çok gitme gençliğine ver. :)

Sayın Onur senin yüzdeni yerim ben :))

Sayın Dinğ antrenman Partnerim Kadir'i de yanıma alıp Safa51 ve Dinğ den oluşan takımla double maçı yapasım geliyor son zamanlarda. ;) (başka platformda tartışın.)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yok abi kesinlikli amacim burada kimseyi kirmak kimseyi uzmek degil yillardir bu forumdayim kimseye ters bisey soylememisimdir.sefa arkadasimiz kac defadir yapiyor bunu gerek kombi sorularinda gerekse teknik sorularinda hic cekinmeden dogrulugundan emin olmadigi bilgileri paylasabiliyor.insanlar buradaki yorumlara bakarak raket satin aliyor veya bilmedigi yapamadigi seyleri uygulamaya calisiyor.milletin hem parasina hem emegine yazik etmek hos birsey degil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

anti spin ile pütür arasındaki farkı bilmiyorum o yüzden öyle yazmışım yanlışım varsa affola.

bnm bh gerçekten büyük sorun top düz gelirse sorun yok atıyorum çakıyorum ama top kesik falan gelirse ne spin çekiyorum ne de başka bşy yapabiliyorum. sadece topu karşıya göndermeye çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

anti ve putur ile ilgili yazılar bulabilirsin internette, farklarını da anlayabilirsin.

ancak size tavsiyem once o gelen falsolu topları okumayı,karsılamayı ogrenmeniz ondan sonra anti/putur islerine girismenizdir.

unlu sairin dedigi gibi;

bh antrenmanlara devam et,

antrenmanda yapabiliyorsan az kaldı demektir,

ha gayret

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anti de pütür de spinden daha az olsa da etkilenir, ayrıca top sizin masanızda hep farklı sekecektir. Kesikse başka topspinse başka side spinli ise başka seker dolayısıyla siz de raketi yanlış pozisyonda tutarsınız gene hata yaparsınız. Pütür veya anti kullananlar karşıdan gelen spinden etkilenmemek için değil karşıya zor top yollamak için bu yolu seçerler.

Ben antiye pütüre sabah akşam servis yediriyorum. Yiyen gene yiyor, spini doğru okumaktan başka şansınız yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben antiye pütüre sabah akşam servis yediriyorum. Yiyen gene yiyor, spini doğru okumaktan başka şansınız yok.

+ 1

Hele birde enerjisiz kesik servisleri çaresiz bir çipura gibi ağa takınca - pütürcünün yüzündeki çaresizliğe PAHA BİÇİLEMEZ :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba masa tenisi üstadı değilim ama komple bir sporcuyum ve bu problemin cevabını sanırım biliyorum

1.antrenman yetersizdir veya antrenman partneri maçlarda oynanan oyunculara göre aşırı zayıftır.

2.hareketleri çalışırken tek hareketten kombine-karışık varyasyonlara geçilerek antrenman yapılmamıştır.

3.Sorun Psikolojiktir. Futboldan örnek vermek istiyorum Cristiano ronaldo'nun ilginç çalımlarını bilen bilir. Bu çalımları atarken şu çalışmaları yapar. Önce hareketi tek olarak binlerce kez çalışır sonra koşarken değişik pozisyonlarda bunu yapar sonra antrenman arkadaşlarında dener daha sonra önemsiz maçlarda dener ve akabinde önemli maçlarda hareketi yapar. olayın psikolojik yönü de şudur: hareketleri denerken rezil olacak mıyım diye düşünmez ya da güler geçer. siz de korkunuz önemsiz olduğunu düşünerek üstüne gidin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

linkinmetin: antrenman yapmalısın deniliyor doğrudurda,ancak nasıl bir antrenman? bence yolu: 'çoklu top'la çalışmaktan geçer,orada partnerin kesik-düz-falsolu toplar atarsa inan bana bh.tin süper olacaktır.İyiçalışmalar dilerim....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

daha önce yazılmışlar yeterince...

----------------------------------------------------

http://www.masatenisi.org/turkish/tirtil.htm

http://www.masatenisi.org/turkish/anti.htm

konu başlığında -üstat aramak yerine- konuyu belirtmek daha hızlı sonuca ulaştırabilir..

Her insan zeki olmayabilir,bunu yapmaya akıl erdiremeyebiir anlayisli olmak lazim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..