Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi Masa Tenisi

Recommended Posts

hafta içi ve hafta sonu 18:00 sonrası hidayet türkoğlu spor tesisinde iyi derecede masa tenisi oyuncusu partner aranıyor. ben çok iyi bilmiyorum hem kendimi geliştireceğim hemde öğreneceğim bilgilerle başka öğrencilere öğretebileceğim bir partner arıyorum... biraz çalışınca herşeyin yoluna gireceğine inanıyorum. raketim malin carbon tahta her iki tarafta rakza 9 lastik. backhand fena değil forehand kötü forehand blok kötü falsolu servisleri karşılama çalışılması gerekiyor vesaire vesaire anlayacağınız iyi bir oyuncularla antreman yapmam lazım. tabi asıl amaç iyi bir şekilde hem öğrenmek hem spor yapmak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öyle denmez ama oyunumu geliştirecek oyuncu arıyorum diyebilirim. özel ders de sordum güya iyi hocalara 300 lira istedi. youtube de istediğimiz kadar video var insan izleyerek bir çok şeyi öğrenebiliyor tabi yetenek de lazım ama belli bir aşamadan sonra iyi oyuncularla oynamak ve biraz da teknik destek almak da lazım yoksa fazla gelişmiyor bir noktadan sonra tıkanıyosun. tabi düzenli antreman yapmak veya oynamak lazım geliştirmek için...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

valla bayrampaşada oturan hem size hem de öğrencilere ders verebilecek çok iyi birini tanıyorum eğer aklınıza yatarsa yazarsınız buraya, sizden bahsederim , tanıştırırım aranızda konuşursunuz.

bedavaya kimse antrenörlük yapmaz veya top atmaz.

elbet youtube' dan da öğrenilebilir ama benim gözlemime göre bir şeyler eksik kalıyor sadece video izlerseniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tamam tşkler

Acikcasi belli bir yastan sonra ogrenmek icin para verilmesine karsiyim.kucuk gelecegi olan sporcular icin bahsediyorsak isler degisebilir

aslında mantıklı düşünüyon ama ben öğretmenim ne kadar çok şey öğrenirsem bende okulumdaki istekli çocuklara bir şeyler verebilirim. onların okul dışında hiç bir öğrenme aktiviteleri yok. işte biz biraz istekli olanlara destek olmaya çalışıyoruz okulda. yoksa okul dışına ne aileleri izin verir ne de kendileri gidebilirler ne de okul idaresi dışardan bir hoca tutar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cebeci salonunda antrenör bulabilrmişsiniz size bu bilgiyi iletmemi istedi.

umur dostum ben buradan bayrampaşaya nasıl bedavaya gidemiyorsam orada karnım acıkınca nasıl bedavaya yemek yiyemiyorsam, insanların yıllarca emeğiyle öğrendikleri şeyi de bedavaya vermemeliler. gerçi konservatuarda öğrencilere bende öğrettim ücret almadan ama zaten oradaydım.

neyse cebeci salonuna bir uğrayın mutlaka birileri vardır size yardımcı olacak.

ben bu kadar yardımcı olabildim

fırsat bulursak oynamak dileğiyle

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hoca tutamaz miydim tutardim elbette ama bir sonuca varamadiktan sonra bence pek bir anlami yok.bunu demeye calisiyorum

efenim amacınız nedir ona gore degisir bu,37 yasında baslayınca bu spora benim icin "sonuc" dediginiz sey aklımdaki hareketleri yaparak bu oyunu oynamak. o yuzden hoca ile calısmakta bir yanlıslık goremiyorum.eger amacınız 18 yasından sonra baslayıp top10 player olmaksa zor tabi :) dedigim gibi olay tamamen sizin beklentiniz ile alakalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ Onur

istediğin tekniği öğrenmek ve sıkı bir veteran olmak için ders alınabilir bence, ki bu saatten sonra bizden türkiye 4. sü değil 4000.si bile olmaz.

@ Umur

yetiştirdiğin yada yetişmesinde az çok emek verdiğin bir sporcunun başarılı olmasındaki mutluluk da bence paha biçilemez birşey.

Kendimden biliyorum kendi çapımızda yanlışlarını düzeltmeye birşeyler göstermeye çalıştığım komşumuzun oğlu okul turnuvası finaline beni de çağırmıştı ve 1. olmuştu inanın ondan çok ben sevinmiştim.

Ama bence öğretmek kendin öğrenmekten daha zor - Kolaylıklar dilerim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yahu bizden bişey olmaz demeyin sporumuzu yapıyoruz ve eğleniyoruz. dünya yenmek ve yenilmek üzerine genel bir sistem kurmuş olabilir ama o perdeyi kaldırdığınızda koskoca okyanusu görürsünüz. param olsa antrenör tutardım neden mi? çünkü ben de sizin yanınızdayım demek isterdim, emeklerinizi görüyor ve buna saygı duyuyorum benden sonra nicelerine öğretebilmek için hayatta kalmanızı, sıkıntı çekmemenizi istiyorum demek isterdim.

paylaşmak güzel şey evet... ha bide içimizde yamyam var. ma long gelsin bana top tutsun der mesela o yamyam, onu dinlememek lazım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçen sene 2 antrenörden 1 den ders aldım ama sürekli olmadı onların zamanı veya benim zamanım denk gelmedi.

Keşke ilk merak saldığımda alsaydım çok pişmanım ( gerçi antrenörde bulmak zor) orada öğrendiklerim çok çok işime yaradı. Allround tahta ve lastiklerle iyi bir antrenörden sürekli ders alan birisi. 3-4 yıl içinde iyi bir yerlere gelebilir.

Bunun yanında partneri de eklemeyi unutmayalım partnerde en az 2. liğ seviyesinde olmalı ki gelişim sürekli olsun. Çok top çalışmaları kombinasyonlar bir yere kadar iyi oyunculardan gelen spinler, servisler kişi ye LEVEL atlatıyor.

Türkiye de ilk 4 olmasa da 400 olur...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 6 months later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 54 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..