Jump to content
Masatenisi.org Forum

Gümrüğe Takılan Varmı?

tridimit

Recommended Posts

Limit normalde 75 ama bu illa her 75 yuro altındaki sipariş geçicek demek değil adam kutuya bakıyo zevkine gore seçiyo bi tane resmen :D kontrol ediyo sonra içinde bişi yoksa devam diyo onada zaten eğer 75 yuro altındaysa mebla vergi odemezsiniz sadece 3 lira gumrukte paketi açıp ilgilendikleri için para veriyorsunuz olay bu şans işi çoğunlukla kusura bakmayın telefondan yazıyorum anlam bozukluğu felan olduysa ama genel haliyle böyle

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

olay tamamen memurların insafı ve paketinizin ilgisini cekip cekmemesi ile alakalıdır. icini acıp de ilgi cekici birsey bulmaz ise 7 lira ardiye odersiniz. ilgisini cekerse vergi cıkartır :) olay tamamen sans isi.

aynısını demeye çalıştım anlaşılmadı galiba?? :D bu arada o parayı ben 2.97 tl olarak biliyodum onadamı zam gelmiş? :D
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba.galiba ben çok şanslıyım.spor malzemelerimin %90 ını yabancı sitelerden alırım.şimdiye kadar böyle bir sorunum olmadı. bir tek 600tl lik ve 7kg lik bir kargo olduğu için;türkiye girişte gümrükte birkaç gün kaldı.türkiyeye girişte görevli olan kargo şirketi ile telefon ve mail yoluyla görüştüm, bir dillekçe hazırladım(ticari amaçlı olmadığına,bireysel kullanıma yönelik vb...). ve 60tl ek ücret ödedim.

bence de biraz konunun üstüne gidin.böyle fiyat çıkmaması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

98 yuroluk siparişim gümrüğe takıldı. 100 e yakın siparişim oldu bugüne kadar ve ilk kez başıma böyle bir olay geldi.
Siparişteki temizleyiciyi ve verniği ilaç zannedip benden ilaçlar için reçete talep etti PTT :)
Sonra bir arkadaşıma gümrüğü aratıp hallettirdim sorunu.
Ancak olay gerçekten ironik :/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

98 yuroluk siparişim gümrüğe takıldı. 100 e yakın siparişim oldu bugüne kadar ve ilk kez başıma böyle bir olay geldi.

Siparişteki temizleyiciyi ve verniği ilaç zannedip benden ilaçlar için reçete talep etti PTT :)

Sonra bir arkadaşıma gümrüğü aratıp hallettirdim sorunu.

Ancak olay gerçekten ironik :/

ilaç,yağlı sıvı vb....bunlarla ilgili uygulamalardan dolayı,buna benzer malzemelere bahsettiğiniz muameleyi yapmaları normal.çünkü gümrük memurları da sizin benim gibi vatandaş ve farklı konulara ilgi duymuyorsalar,o eşyayı daha önce hiç görmediyseler başlarına bela gelmeyecek en kolay yolu tercih ediyorlar.bundan 7-8 yıl önceydi,havaalanlarında aramaların sıkılaştığı dönemde güvenlik görevlisi playstation ı xraydan gördükten sonra 2-3 dk birkaç memur incelediler.sonra ne olduğunu bana sordular.bir an için kendimi sovyet rusyasında sandım.adamların bakışları çok ciddiydi.bir de şaşırmıştım.tamam oynamazsın etmezsin,(ben de yıllar önce bıraktım o tür şeyleri.gerçekten vaktinizi size hiç birşey katmadan alıp götürüyor) ama bilirsin ne olduğunu.bir tanesi bilmiyorsa diğeri bilir.aslında bu tür yerlere memur alırken mal,cihaz vb...görünüşten iyi anlayanı koymak gerek.ya da o görevlilerin biraz kendilerini geliştirmeleri gerek.bazen bunlar oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..